Atgriezties pie raksta

Ogres tehnikums jau piecus gadus rīko starpnovadu mājturības un tehnoloģiju olimpiādi Foto

11.aprīlī Ogres tehnikumā (OT) notika Ikšķiles, Carnikavas, Garkalnes, Ķekavas, Olaines, Salaspils un Siguldas novadu mājturības un tehnoloģiju olimpiāde zēniem.

Tradicionāli par Pierīgas novadu vispārizglītojošo skolu olimpiādes norises vietu tiek izvēlēts Ogres tehnikums, jo tā materiāli tehniskā bāze un pedagogu profesionālais līmenis ļauj rīkot tik nozīmīgus pasākumus. Olimpiādes dalībnieki savus uzdevumus veica metālapstrādes un galdnieku darbnīcās, kurās ikdienā mācās OT audzēkņi. 


5.-6.klašu zēni darbnīcā no saplākšņa izzāģētām detaļām gatavoja putnus. "Katru gadu olimpiādes dalībniekiem izdomājam citu uzdevumu. Šoreiz olimpiāde notiek laikā, kad pavasaris ir klāt un visur atzīmē Putnu dienas, tāpēc mēs izvēlējāmies putnus. Gatavos putnus eksponēsim uz koka zara, kur tos varēs aplūkot un novērtēt visi olimpiādes dalībnieki," stāsta OT Mežsaimniecības, koka izstrādājumu un medību nodaļas profesionālo priekšmetu skolotājs Rihards Tontegode.


Zīmīgi, ka žūrijas komisijā, kura vērtēja kokapstrādes darbus, piedalījās arī OT Mežsaimniecības, koka izstrādājumu un medību nodaļas 3.kursa audzēknis, topošais mēbeļu galdnieks Ritvars Catlakšs, kurš jūtas pietiekami zinošs savā jomā un spēj novērtēt skolēnu veikumu. "Viņu vecumam tas ir pietiekami labs līmenis, un, manuprāt, puiši būs labi speciālisti, ja viņi izvēlēsies kādu ar kokapstrādi saistītu profesiju," pārliecināts Ritvars. OT audzēknis atklāj, ka savulaik mācoties Ikšķiles vidusskolā, interesējies par kokapstrādi un apmeklējis pulciņu pie mājturības un tehnoloģiju skolotāja Aivara Birkmaņa. "Šis pulciņš deva pamatu manai profesijas izvēlei," atzīst Ritvars.


Savukārt 7.-9.klašu skolniekiem tika dots uzdevums no cinkota skārda loksnes izgatavot sešstūrainu kastīti – tā no rasējuma bija jāuzzīmē uz loksnes, jāizgriež un pēc tam jāizloka pēc dotā parauga.


"Tie ir pirmsākumi, lai nākotnē jaunieši varētu veikt mašīnu un mehānismu remontu. Prasmes, ko viņi apgūst darbā ar metālu gan vispārizglītojošās skolās, gan arī olimpiādē, vēlāk var lieti noderēt strādājot ar tehniku," atzīst profesionālo priekšmetu pedagogs Aigars Strūbergs, kurš OT audzēkņiem māca mežistrādes mašīnu uzbūvi, apkopi un remontu.


Kamēr skolēni veica olimpiādes uzdevumus, viņu skolotāji piedalījās pedagogu profesionālās kompetences pilnveides seminārā "Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma vērtību iekļaušana mājturības un tehnoloģiju stundās", kur apguva programmu 8 stundu apjomā. Seminārā pedagogi iepazinās ar OT Zemgales kulinārā mantojuma centra darbību, kā arī piedalījās  divās praktiskajās darbnīcās  - "Zemgales kulinārais mantojums Lieldienu galdam" un "Tematiskie galda klājumi Lieldienām". 


Mājturību un tehnoloģijas zēniem tradicionāli māca skolotāji vīrieši, arī šajā gadījumā seminārā piedalījās tikai stiprā dzimuma pārstāvji. Pasākuma organizatori ļāva skolotājiem izpausties neierastā ampluā – cept pīrādziņus no rudzu un kviešu rupjajiem miltiem, gatavot siera groziņus un kēksus Lieldienu svētku galdam. Tāpat pedagogiem bija jārāda meistarība Lieldienu galda klāšanā, kur viņiem asistēja topošie viesmīlības pakalpojumu speciālisti.


Ar OT mācību laboratorijā skolotāju pagatavotajiem našķiem noslēguma ceremonijā tika cienāti olimpiādes dalībnieki.


Olimpiādes dalībniekus sveica Latvijas Darba devēju konfederācijas nozaru ekspertu padomes koordinators darba vidē balstītu mācību jautājumos Andis Lejiņš, Ogres tehnikuma direktore llze Brante un direktores vietniece izglītības jomā Ilze Dzirkale.


Visi olimpiādes dalībnieki saņēma Apliecinājumu par dalību olimpiādē, bet labākie arī Diplomus par godalgotajām vietām.


5.-6.klašu grupā, kurā sacentās 10 dalībnieki, 1.vietu izcīnīja Ikšķiles vidusskolas 6.klases skolnieks Juris Jaunzemis (skolotājs Aivars Birkmanis). 2.vietā vēl viens skolotāja Birkmaņa audzēknis – Ikšķiles vidusskolas 6.klases skolnieks Ralfs Lipovskis, bet 3.vietā ierindojās Tīnūžu sākumskolas 5.klases skolnieks Kristiāns Oborenko (skolotājs Kaspars Trencis).


7.-9.klašu grupā olimpiādē piedalījās četri dalībnieki, kuru vidū līderpozīcijās izvirzījās Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas 9.klases skolnieks Eduards Rāzna (skolotājs Dainis Lelevs). Eduards vienīgais no šīs grupas dalībniekiem pārsniedza 100 punktu robežu, krietni apsteidzot pārējos. Žūrija lēma, ka 1.vietas ieguvējs E.Rāzna šajā grupā būs vienīgais ar Diplomu apbalvotais dalībnieks. Pārējiem dalībniekiem godalgotas vietas netika piešķirtas.


Olimpiādes dalībnieki iepazinās ar Ogres tehnikuma mācību kabinetiem, laboratorijām un darbnīcām, jo, iespējams, ka kāds no viņiem izvēlēsies pilnveidot savas prasmes izvēlētajā profesijā tieši šajā mācību iestādē.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/43675

2019. gada 12. aprīlī, 17:37, Ogres tehnikums
Ogrenet

Jaunākie komentāri

info par Ogres tehnikumu • 2019. gada 15. aprīlī, 11:26
OT mājaslapa www.ovt.lv 17.aprīlī 11.00 Atvērto durvju diena.
Lunis • 2019. gada 15. aprīlī, 01:59
nezinītis • Šonakt, 00:04 : Kā kurā jomā . Ir jomas kurās tirī ģeldīgi kadri , vismaz spejīgi mācīties talāk . Taču ir jomas kurās tīrākie hipsteri nejēgas , gluži kā paši pasniedzēji .. Bet tā visā visumā lietderīgs kantoris. Nevar jau isti neko iemācīt ja pats neko nav darījis profesionāli un praktiski , prot tik "Stilīgi izākstīties" ne amatu. Bet tā kopumā visas Latvijas daudzu jomu nelaime , profi negrib mācīt , atliek tik lūzeri un aksti hipsteri..
nezinītis • 2019. gada 15. aprīlī, 00:04
Vai kāds zin, ko tas Ogres teķis gatavo, lēto darbaspēku vai jaunos uzņēmējus?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet