Atgriezties pie raksta

Tūrisma pārgājiena maršrutā iekļauj arī Ogres tehnikumu Foto

Šajā nedēļas nogalē Ogres novadā norisinājās tūrisma aģentūras "Jēkaba Ceļojumi" organizētais pārgājiens, kura maršruts tika izstrādāts sadarbībā ar Ogres novada Tūrisma informācijas centru.

"Līdz šim aģentūra organizējusi pārgājienus apkārt Latvijai. Vienā no tiem arī es esmu piedalījusies. Radās ideja piedāvāt cilvēkiem iepazīt arī vietas ne tikai Latvijas pierobežā, bet arī valsts vidienē," atklāj grupas vadītāja, tūrisma aģentūras "Jēkaba ceļojumi" sajūtu un attiecību speciāliste Olita Jakovele. "Maršruta izstrādāšanu pilnībā uzticējām Ogres novada Tūrisma informācijas centram, jo centra darbinieki vislabāk zina, kas būtu mums Ogrē un tās apkārtnē jāredz." 


Pēc iepazīšanās ar Ogres Vēstures un mākslas muzeja jauno interaktīvo ekspozīciju "Pietura Ogre" un pastaigas garām Briežu dārzam, pārgājiena dalībnieki devās uz Ogres tehnikumu, kur viņus gaidīja dažādi pārsteigumi.


Jau pie tehnikuma durvīm viesus sagaidīja OT direktores vietniece izglītības jomā Ilze Dzirkale, OT muzeja vadītāja Anita Svoka un audzēkņi. 


Sekojot kāpnēs un gaiteņos izvietotajām bebra pēdām, ko bija izveidojuši Dizaina un mākslas nodaļas audzēkņi, viesi nonāca tehnikuma muzejā, kur varēja apskatīt arī īstu bebru un citus meža iemītniekus. Muzejā viesus ar dziesmām un dejām sveica OT interešu izglītības pulciņu – tautisko deju kolektīva "Solis" un vokālā ansambļa dalībnieki.


A.Svoka iepazīstināja viesus ar tehnikuma vēsturi, kā arī aicināja nule iegūtās zināšanas likt lietā, piedaloties interaktīvajā spēlē. Tie, kam uzsmaidīja veiksme, griežot Laimes ratu, saņēma balvas.


Pēc OT muzeja apmeklējuma viesi, turpinot bebra pēdām, devās uz mācību angāru.


Mežsaimniecības, koka izstrādājumu un medību nodaļas profesionālo priekšmetu skolotāja Ingrīda Barisa, kura tehnikuma audzēkņiem māca arī dabas aizsardzību, iepazīstināja ar Latvijas nevalstisko organizāciju izvēlēto Gada dzīvnieku – alni, Gada kukaini – malārijas odu, Gada koku – Krimas liepu, Gada putnu – mežirbi, īpaši pakavējoties pie putniem. Mācību angārā pārgājiena dalībnieki ar interesei aplūkoja un fotografēja Latvijas mežos sastopamo putnu izbāzeņus. Iespējams, ka viesošanās Ogres tehnikumā viņiem palīdzēs atpazīt gan pārgājiena laikā, gan arī citkārt dabā sastaptos putnus.


Savukārt A.Svoka viesiem stāstīja par bišu dzīves īpatnībām un bišu produktiem. Pārgājiena dalībniekiem tika galdā celti Zemgales kulinārā mantojuma ēdieni – no rudzu miltiem cepti pīrāgi, vairākas Ievas siera šķirnes, kā arī Ogres tehnikuma izglītības programmu īstenošanās vietā Vecbebros mācību dravā ievāktais medus. 


Jau pārgājiena pirmajā dienā tā dalībnieki bija guvuši spilgtus un patīkamus iespaidus par Ogri. "Pirmie iespaidi fantastiski, jo līdz šim Ogri bija redzējusi tikai caurbraucot uz laukiem. Man bija pārsteigums, ka mežs atrodas tepat pilsētā. Un arī Ogres tehnikumus ir tik mūsdienīgs un inovatīvs," sacīja O.Jakovele.


Pārgājiena turpinājumā ceļotāji devās uz Ogres Zilajiem kalniem, svētdien pārgājienā maršrutā bija iekļauta Špakovska dendroloģiskā parkā parka iepazīšana, kā arī pavasara baudīšana Ogres un Daugavas upju krastos.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/43680

2019. gada 14. aprīlī, 13:25, Ogres tehnikums
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Vai • 2019. gada 15. aprīlī, 12:09
O tehnikums, bet atrodas Ikšķilei piederošā vietā. Lai/vai Ikšķile noskatās. Pieskaita punktus un sabužina spalvas, ka bezmaksas aktivitātes notiek Šamējā novadā bez pašu iejaukšanās. Visās kartēs varēs popularizēt - Ikšķile atraktīva, gudra. Arī briežu dārzs Ikšķiles teritorijā...
xa xa • 2019. gada 14. aprīlī, 16:23
kuda popjorļi, pastaļņiki?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet