Atgriezties pie raksta

OT apgūst prasmes, kā digitālās ierīces izmantot zinību apguvē Foto

No 11. līdz 17.aprīlim Ogres tehnikums uzņem Erasmus+ projekta dalībniekus no četrām partnervalstīm – Turcijas, Maķedonijas, Rumānijas un Itālijas. 12.aprīlī projekta dalībnieki tikās ar OT vadību un Projektu nodaļas pārstāvjiem – iepazinās ar Ogres tehnikumu un prezentēja savas mācību iestādes.

Erasmus + projektā "School go digital – mobile assessment tools for students" piedalās: Itālija - Istituto D'istruzione Superiore "R. Piria", Turcija – Karabagal Oguzhan Ozkaya Science School, Rumānija - Colegiul Tehnic "General Gheorghe Magheru", Maķedonija - Dobri Daskalov – Kavadarci. Latviju šajā projektā pārstāv Ogres tehnikums.


Erasmus projekta "Schools go digital" mērķis ir kopā piecām valstīm izstrādāt metodes un digitālos rīkus, ko izmantot mācīšanas un mācīšanās procesā gan mācību stundās, gan arī patstāvīgi, izmantojot datorus vai mobilos telefonus.


"Tā mūsdienu izglītības sistēmā ir ļoti aktuāla problēma, vai audzēkņiem nodarbību laikā neļaut izmantot mobilo telefonu, vai iemācīties to lietot lietderīgi," projekta mērķi skaidro OT direktores vietniece kultūrizglītības un audzināšanas jomā Armanda Auziņa. "Projekts veltīts digitālo ierīču, tajā skaitā mobilo telefonu, izmantošanai mācību procesā. Skolotāji un audzēkņi mācību stundās mobilo telefonu var izmantot, piemēram, lai pildītu pārbaudes darbus, anketas, video darbus, gan izmantotu kā novērtēšanas ierīci."


Katrā valstī projekta ietvaros tiek aktualizēta atšķirīga tēma. Turcijā pedagogi dalījās pieredzē, kādas mobilās aplikācijas viņi izmanto skolā un darbā. "Mēs no savas puses reklamējām elektroniskos palīglīdzekļus: e-klasi un uzdevumi.lv. E-klase ir ļoti ērts žurnāls, bet uzdevumi.lv. skolotāji var veidot dažādus uzdevumus, izlabot un pat saņemt rezultātus un atsauksmes," stāsta A.Auziņa.


Tikšanās reize Latvijā veltīta zinātnei, akcentējot dabaszinātnes. Ogres tehnikuma pedagogi demonstrēs mācību stundu fizikā, bet viņu kolēģi no Rumānijas – bioloģijā. 


Mācību stundas notiks saistībā ar mobilo telefonu, aplikāciju vai interneta vietņu izmantošanu. 


Nodarbībās, kas notiks angļu valodā, piedalīsies visi projektā iesaistītie audzēkņi. Pēc nodarbībām kopīgās diskusijās tiks noskaidrota mobilo ierīču izmantošanas lietderība mācību procesā.


Projekts ilgs divus gadus, un tā jau ir otrā projektā iesaistīto valstu pārstāvju tikšanās. Pirmoreiz projekta dalībnieki no 9.janvāra līdz 14.janvārim tikās Izmirā, Turcijā, kur piedalījās tikai pedagogi. 


Latviju šajā sanāksmē pārstāvēja Armanda Auziņa, matemātikas skolotājas Aija Pinka un Kristīne Keivomeģe. Savukārt turpmākajās tikšanās, arī šajā, kas notiek Latvijā, piedalās arī audzēkņi.


Turpmākajās projekta dalībnieku tikšanās reizēs galvenā uzmanība būs pievērsta matemātikas, angļu valodas un informācijas tehnoloģiju mācīšanai, izmantojot mobilās ierīces.


Šoruden projekta dalībnieki dosies  uz Rumāniju, bet nākamā gada pavasarī - uz Maķedoniju. Savukārt noslēguma tikšanās paredzēta Itālijā.


Uzturēšanās laikā Latvijā, partnervalstu pārstāvjiem paredzēta arī plaša kultūras programma. Viesi apmeklēs Latvijas Universitātes Akadēmisko centru, iepazīsies ar Vecrīgu, Rīgas Motormuzeju, Rīgas Zooloģisko dārzu, Rundāles pili, kā arī apskatīs Ogri.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/43682

2019. gada 13. aprīlī, 18:21, Ogres tehnikums
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet