Atgriezties pie raksta

OT starpvalstu projekta partneri gūst pieredzi darba vidē balstītu mācību īstenošanā Foto

15.maijā Erasmus+  projekta  "YouCareOn" ietvaros Ogres tehnikumā (OT) viesojās sadarbības partneri no Vācijas, Itālijas, Spānijas un Grieķijas.

Projekta mērķis ir uzlabot projekta dalībvalstu izglītības iestāžu kompetences skolēnu profesionālās karjeras orientācijas pilnveidei valsts skolās, ģimnāzijās, profesionālās un vidējās izglītības iestādēs.


"Kompetenču izglītība, uz ko šobrīd virzās Latvija, ir svarīga pilnīgi visām Eiropas Savienības dalībvalstīm. Mūsu valstī ir labās prakses piemēri, ko mēs varam parādīt citu valstu pārstāvjiem. Viens no šiem labās prakses piemēriem ir Profesionālās izglītības centrs "Ogres tehnikums"," norāda Latvijas-Eiropas kopienas studiju asociācijas pārstāve, projekta vadītāja Zane Zeibote. "Ogres tehnikums ir vienīgā profesionālās izglītības iestāde, ar kuru šīs vizītes laikā iepazīsies projekta dalībnieki. Tā nav nejauša izvēle, jo Ogres tehnikums ir visplašākā, visreprezentatīvākā profesionālās izglītības iestāde Latvijā. Ogres tehnikumā īstenotās izglītības programmas atbilst arī projekta partneru pārstāvēto izglītības iestāžu profilam."


Kopumā Ogres tehnikumu apmeklēja delegācija 14 viesu sastāvā. Tās dalībnieki pārstāvēja profesionālās izglītības iestādes vai arī savu reģionu pārvaldes, kuru atbildības joma ir profesionālās izglītības veicināšana savu valstu reģionos.


"Projekta partneru vizītes mērķis ir iepazīties ar Ogres tehnikuma pieredzi sadarbībā ar darba devējiem, kā šī sadarbība izpaužas darba vidē balstītās mācībās. Partnerus arī interesē, kādas ir tehnikuma absolventu tālākās iespējas darba tirgū un augstākās izglītības apguvē. Ogres tehnikumam uzkrāta bagātīga pieredze, un mums ir ko kolēģiem pastāstīt," pirms tikšanās atklāja OT Projektu nodaļas projektu vadītāja Anda Bimbere. 


Ar viesiem tikās OT direktore Ilze Brante, nodaļu vadītāji, kuri stāstīja par savu pieredzi sadarbībā ar darba devējiem un darba vidē balstītu mācību organizēšanā. 


Ogres tehnikumā darba vidē balstītas mācības no 2013.gada 1.septembra tiek nodrošinātas audzēkņiem pēc pamatizglītības ieguves profesionālās vidējās izglītības programmās ar mācību ilgumu 4 gadi vairākās profesionālajās kvalifikācijās, kā, piemēram, namdaris, mēbeļu galdnieks, elektronikas tehniķis, ēdināšanas pakalpojumu speciālists un citās.


Laika gaitā izveidojusies sadarbība ar vairāk nekā simts uzņēmumiem, pie kuriem darba vidē balstītas mācības apgūst teju trešdaļa Ogres tehnikuma audzēkņu.


OT audzēkņiem ir iespēja iziet praksi arī kādā no Eiropas valstīm. Piedaloties darba vidē balstītās mācībās, audzēkņi, atbilstoši veiktajam darbam, var saņemt no uzņēmēja atlīdzību.


Kopš 2017.gada darba vidē balstītu mācību nodrošināšana Ogres tehnikumā notiek Latvijas Darba devēju konfederācijas koordinēta ESF projekta ietvaros.


Ogres tehnikums 2017.gada maijā kļuva par laureātu Vācijas – Baltijas Tirdzniecības kameras izsludinātajā konkursā par profesionālās izglītības iestāžu iesasisti darba vidē balstītās mācībās nominācijā "Uzņēmīgākā izglītības iestāde".


Viens no lielākajiem ieguvumiem - darba vidē balstītas mācības sniedz jauniešiem praktisku pieredzi reālā darba vidē un dod iespēju pielietot teorētiskās zināšanas. Kā apliecinājums tam ir topošo elektronikas tehniķu sasniegumi  dažādos valsts mēroga konkursos. Veiksmīgi savienojot teorētiskās zināšanas ar praktiskajām iemaņām, darba vidē balstītās mācībās AS "HansaMatrix" iesaistītie audzēkņi nupat notikušajā nacionālajā jauno profesionāļu meistarības konkursā "SkillsLatvia 2019" ieguva godalgotas vietas. Ivis Mirķis izcīnīja zelta, bet Ernests Plūcis – sudraba medaļu elektronikā.


Pēc tikšanās un iepazīšanās ar tehnikumu norisinājās paneļdiskusija, kurā apsprieda tikšanās laikā aktualizētos jautājumus.


Savukārt OT pedagogi projekta ietvaros no 2018.gada 19.marta līdz 23.martam uzturējās pieredzes apmaiņas vizītē Wildau, Vācijā. Latviju pārstāvēja OT direktores vietniece kvalitātes, attīstības un tālākizglītības jomā Baiba Liepiņa un Projektu nodaļas vadītāja Sigita Jasinska. Vizītes ietvaros bija iespēja iepazīties ar Vācijas praksi karjeras izglītības pasākumu īstenošanā, gūt izpratni par iniciatīvu un uzņēmējdarbību, kā arī praktisku ieskatu jaunā inovatīvā pieejā darbam ar mērķa grupām - audzēkņiem.


Erasmus+ projekts "YouCareOn", kas aizsākās 2017.gadā, noslēgsies šī gada rudenī, bet Z.Zeibote izsaka cerību, ka sadarbība starp visu projektā iesaistīto sadarbības partneru izglītības iestādēm turpināsies arī pēc projekta noslēguma.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/43885

2019. gada 17. maijā, 08:49, Ogres tehnikums
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet