Atgriezties pie raksta

OT zināšanas gūst profesionālo izglītības iestāžu pedagogi no visas Latvijas Foto

30.maijā Profesionālās izglītības kompetences centrā (PIKC) "Ogres tehnikums" notika pedagogu profesionālās kompetences pilnveides seminārs "Atraktīvu, telpisku, animētu, jauniešiem saistošu mācību materiālu izveide, pielietojot bezmaksas datorgrafikas rīkus".

Ogres tehnikuma Dizaina un mākslas nodaļas pedagogs Armands Pučs semināra dalībniekus iepazīstināja ar bezmaksas datorgrafikas rīku piedāvājumu, materiālu veidošanu programmā "Inkscape", materiālu animāciju programmā "Synfig studio" un telpisku materiālu veidošanu programmā "Sketchup".


"Tie ir dažāda veida modernie datorgrafikas rīki, ko pedagogi bez maksas vai par simbolisku samaksu var izmantot savā profesionālajā darbībā," skaidro A.Pučs. "Šīs zināšanas būs noderīgas tiem pedagogiem, kuri vēlas vizuāli demonstrēt savu mācību priekšmetu, izveidot aizraujošas prezentācijas un citus materiālus, kas palīdzētu audzēkņiem vieglāk uztvert citkārt sarežģītas tēmas un motivētu viņus mācīties."


Seminārā piedalījās pedagogi no Rīgas 3.arodskolas, Jelgavas Amatu vidusskolas, Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības, Daugavpils tehnikuma, Daugavpils Būvniecības tehnikuma, Rīgas Stila un modes tehnikuma, Rīgas Tūrisma un radošo industriju tehnikuma un Malnavas koledžas.


Daugavpils tehnikuma Informācijas tehnoloģiju nodaļas vadītājs Jevģenijs Kružkovs savā mācību iestādē datorsistēmu tehniķu izglītības programmas audzēkņiem māca vienkāršu algoritmu izstrādi. Uz pilnveides semināru pieteicies, lai apgūtu Ogres tehnikuma pedagogu pieredzi - kā viņi organizē mācību procesu, kādas programmas izmanto savā darbā. "Esmu iepazinies ar jaunām programmām, ar kādām ikdienā nestrādāju," atklāj J.Kružkovs. "Skolotājam Armandam Pučam ir interesants pasniegšanas veids. Ļoti pozitīvi vērtēju, ka bija iespēja apmeklēt šādu semināru." 


Arī Rīgas Stila un dizaina tehnikuma skolotāja Linda Ratuta, kura māca fotogrāfijas un stila vēsturi un praktiskos darbus fotogrāfijā, ar interesi apguva jaunas zināšanas.


"Piederu pie tiem cilvēkiem, kuri vēlas mācīties, mācīties un vēlreiz mācīties. Strādāju darba vidē par fotogrāfu, pārvaldu Adobe Photoshop. Savukārt daudzas citas programmas man ir novitāte, tāpēc labprāt  izmantoju iespēju papildināt zināšanas. Patīk arī Ogres tehnikums – plašas, gaišas telpas."


Šajā gadā PIKC "Ogres tehnikums" plāno organizēt desmit dažādus pedagogu profesionālās kompetences pilnveides seminārus. 9.aprīlī, kad Ogres tehnikumā norisinājās Latvijas profesionālās meistarības konkurss Klientu apkopošanas nozarē, paralēli notika arī izglītojošs seminārs pedagogiem. Šādas pedagogu apmācības organizēs katra no četrām Ogres tehnikuma nodaļām. Viesnīcas un restorānu pakalpojumu nodaļa aicinās kolēģus uz meistarklasēm, Mežsaimniecības, koka izstrādājumu un medību nodaļa organizēs semināru mežsaimniecībā, piesaistot nozares speciālistus, bet kokapstrādē iepazīstinās ar CNC kokapstrādes darbgaldu iespējām.


"Mūsu tehnikuma piedāvātajos izglītojošos semināros pedagogiem galvenokārt akcentējam jaunās tehnoloģijas, inovatīvu pieeju mācību procesam, jo šobrīd ļoti aktuālas ir informāciju tehnoloģijas un radošums," uzsver OT direktore Ilze Brante.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/43984

2019. gada 31. maijā, 08:20, Ogres tehnikums
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet