Atgriezties pie raksta

Ogres tehnikums soļa attālumā no Starptautiskā Bakalaurāta Pasaules skolas statusa iegūšanas Foto

Maija nogalē Ogres tehnikumā (OT) oficiālā vizītē ieradās Starptautiskā Bakalaurāta skolu un koledžu asociācijas eksperte Martina Hedžis (Lielbritānija), lai novērtētu tehnikuma gatavību akreditācijai, kas plānota šī gada novembrī.

Eksperte tikās ar pedagogiem un audzēkņiem, kuri iesaistījušies Starptautiskā Bakalaurāta programmā. "Ogres tehnikuma pedagogi ir ļoti labi sagatavoti, lai varētu veikt savu uzdevumu, bet arī audzēkņi, kuri mācās šajā programmā, ir ļoti motivēti un spējīgi mācīties. Kopumā var secināt, ka izglītības iestāde ir gatava, lai pilnvērtīgi īstenotu Starptautiskā Bakalaurāta programmu," sarunā ar portālu "Ogre.Net.lv" atzina M.Hedžis.


Par ekspertes pozitīvo vērtējumu gandarīta arī Starptautiskā Bakalaurāta programmas koordinatore, OT Projektu nodaļas vadītāja Sigita Jasinska. "Mēs ļoti lepojamies gan ar audzēkņiem, gan pedagogiem, kuri iesaistījušies šajā programmā. Viņi parādījuši sevi visaugstākajā līmenī. Rezultāti ir vēl labāki, nekā cerējām. Mēs esam gatavi akreditācijai, lai jau nākamā gada pavasarī būtu pirmie absolventi," norāda S.Jasinska. 


Ogres tehnikums ir vienīgā profesionālās izglītības iestāde Baltijā, kura īsteno Starptautiskā Bakalaurāta programmu Karjeras izglītībā. Izglītības un zinātnes ministrijas pārziņā esošajās mācību iestādēs šādu programmu Latvijā vēl var apgūt Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā un Rīgas Valsts 2.ģimnāzijā.


2018.gada jūnijā Ogres tehnikums kļuva par Starptautiskā Bakalaurāta kandidātskolu, kas nozīmē, ka  tehnikums vēlas iegūt Starptautiskā Bakalaurāta Pasaules skolas statusu. Tikai tās izglītības iestādes, kas saņēmušas Starptautiskā Bakalaurāta organizācijas atļauju, drīkst piedāvāt akadēmisko Diploma izglītības programmu un papildus sertifikātu Starptautiskā Bakalaurāta Karjeras izglītībā. Ja ekspertu komisijas atzinumus būs pozitīvs, Ogres tehnikums iegūs Starptautiskā Bakalaurāta Pasaules skolas statusu.


Starptautiskā Bakalaurāta diplomu iegūst pēc divu gadu mācību kursa apgūšanas vidusskolas pēdējās klasēs un veiksmīgas eksāmenu nokārtošanas. Šāda vidējās izglītības diploma ieguvējs var kvalificēties tālākajām studijām labākajās pasaules augstskolās atbilstoši saņemtajam punktu daudzumam.


Programma palīdz sagatavot starptautiski konkurētspējīgus jauniešus darba tirgum, jo viņi apgūst tās prasmes un iemaņas, ko 21. gadsimta darba devējs novērtē īpaši augstu.


Šobrīd Ogres tehnikumā Starptautiskā Bakalaurāta programmā mācās 15 audzēkņu no dažādām izglītības programmām. Viņu vidū arī 2.kursa audzēknis, topošais elektronikas tehniķis Ernests Plūcis: "Starptautiskajā Bakalaurātā iestājos tāpēc, ka šāda iespēja var būt tikai vienreiz dzīvē, ko arī izmantoju. Tā ir programma, kas man palīdzēs pilnveidot savas karjeras prasmes, jo nākotnē plānoju turpināt izglītību kādā no augstākajām mācību iestādēm. Esmu apguvis diezgan daudz – gan datorzinātnēs, gan latviešu un cittautu literatūrā. Mācoties šajā programmā, kļūstam daudz inteliģentāki un izglītotāki cilvēki." 


E.Plūcis uzsver, ka ļoti svarīgs faktors ir tas, ka mācības ir bez maksas un audzēkņi saņem arī AS "Latvijas valsts meži" stipendiju.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/43997

2019. gada 4. jūnijā, 08:28, Ogres tehnikums
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet