Atgriezties pie raksta

Ogres tehnikumā noticis reģionālais seminārs "Kāpēc ECVET?" Foto

10.jūnijā Ogres tehnikuma (OT) Konferenču zālē norisinājās  reģionālais seminārs par Eiropas kredītsistēmas profesionālajai izglītībai un mācībām (European Credit System for Vocational Education and Training, ECVET) aktualitātēm.

Semināru organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar ECVET Latvijas nacionālajiem ekspertiem.


"Mūsu pamatdoma ir maksimāli popularizēt Eiropas kredītsistēmu profesionālajai izglītībai, tās mērķus, principus, kā tie attīstījušies Eiropā, kādā pozīcijā šobrīd esam Latvijā un kas ir plānots nākotnē profesionālās izglītības reformas kontekstā par ECVET principu un elementu ieviešanu," norāda Valsts izglītības attīstības aģentūras Eiropas savienības Izglītības programmu departamenta Programmu vadības nodaļas vadītāja, ECVET projektu koordinatore Antra Meņģele. 


Seminārā piedalījās Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības pārstāvji, bet visplašāk tika pārstāvēti profesionālo izglītības iestāžu pedagogi un darbinieki. Viņu vidū arī Ogres tehnikuma vadība, nodaļu vadītāji, Projektu nodaļas speciālisti.


"Sūtot audzēkņus ārzemju praksēs, mēs slēdzam ECVET līgumus - trīspusējus līgumus starp mācību iestādi, audzēkni un sadarbības partneri. Tā ir novitāte, kas ienākusi mūsu darbā tikai pēdējos gados, un ko allaž pavada daudz neskaidrību. Tāpēc ceru iegūt jaunu informāciju un noskaidrot nepieciešamos jautājumus. Seminārā iegūtās zināšanas noderēs arī Ogres tehnikuma nodaļu vadītājiem," saka Ogres tehnikuma  Projektu nodaļas projektu vadītāja Anda Bimbere.


"Mēs ļoti gribētu to sasaistīt kopā ar jauno moduļu sistēmu, lai kompetences un prasmes, ko audzēkņi apguvuši ārzemju praksēs, tiktu ieskaitītas arī Ogres tehnikumā," piebilst  OT Projektu nodaļas vadītāja Sigita Jasinska. 


ECVET LV eksperte Akadēmiskās informācijas centra Projektu departamenta vadītāja Gunta Kinta iepazīstināja semināra dalībniekus ar ECVET Eiropā un Latvijā –  kas tas ir un kā tas veidojies, kā arī informēja par pieejamajiem informācijas resursiem un izstrādātajiem materiāliem latviešu valodā.


Par ECVET pielietojumu un ieguvumiem profesionālās izglītības un mūžizglītības kontekstā un ECVET ieviešanas Latvijā  turpmākajiem soļiem stāstīja ECVET LV eksperte Valsts izglītības satura centra Profesionālās izglītības satura izstrādes struktūrvienības vadītāja Sarmīte Valaine.


Klātesošajiem bija ļoti vērtīgi dzirdēt ECVET LV ekspertes AS "HansaMatrix" personāla vadītājas Diānas Urtānes uzņēmumā uzkrāto pieredzi par darba devēju iesaistīšanos izglītības procesā izglītojamo konkurētspējas un nodarbinātības veicināšanai. 


D.Urtāne pauda gandarījumu, ka pirmais ECVET reģionālais seminārs notiek tieši Ogres tehnikumā, kas ir AS "Hansa Matrix" lielākais sadarbības partneris darba vidē balstītu mācību īstenošanā.


Viņa atklāja, ka uzņēmums pirms pieciem gadiem pieņēmis lēmumu iesaistīties izglītības procesā, kad saskāries ar grūtībām piesaistīt jaunos speciālistus, jo izglītības iestāžu absolventi ne vienmēr atbilst tām prasībām un kompetencēm, kas ir nepieciešamas darba devējam. Tieši šajā laikā aizsākās darba vidē balstītās mācības, un uzņēmums pieņēma izaicinājumu piedalīties šajā procesā. 


Semināra dalībniekiem D.Urtāne skaidroja, kāpēc uzņēmumam būtu jāiesaistās izglītības procesā: "Mēs kā darba devēji varam ietekmēt profesionālās izglītības saturu, pieskaņojot to darba tirgus prasībām. Tā ir iespēja piesaistīt jaunus, talantīgus profesionāļus, kurus identificē jau mācību procesā, labākajiem audzēkņiem piedāvājot darba vietas."


Seminārs Ogres tehnikumā "Kāpēc ECVET?" bija pirmais šī cikla seminārs. Lai gan šogad plānoti semināri arī citos Latvijas reģionos – Kuldīgā, Daugavpilī, Cēsīs un Rīgā -, uz semināru Ogrē bija ieradušies interesenti arī no Liepājas, Valmieras un Rīgas.


"Tas izskaidrojams ar to, ka semināra dalībniekiem interesē Ogres tehnikums, kā semināra norises vieta. Vienmēr ir interesanti aizbraukt pie kolēģiem, paskatīties, kas notiek. Ogres tehnikums ir pazīstams ne tikai savā reģionā, bet visā Latvijā arī kā aktīvs dažādu projektu dalībnieks un īstenotājs. Tas varētu būt viens no iemesliem, kāpēc vairāki semināra dalībnieki izvēlējušies apmeklēt reģionālo semināru tieši Ogres tehnikumā," pauž A.Meņģele.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/44055

2019. gada 11. jūnijā, 22:32, Ogres tehnikums
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet