Atgriezties pie raksta

Ogres tehnikuma pirmkursnieku Sporta olimpiādē uzvar meža tehniķu pirmā grupa Foto

4.oktobrī Ogres novada Sporta centra stadionā pulcējās teju 400 Ogres tehnikuma (OT) pirmo kursu audzēkņi, lai draudzīgās sacensībās noskaidrotu erudītākos, veiklākos un atjautīgākos.

Sporta olimpiāde 1.kursu audzēkņiem ir tradicionāls un ļoti gaidīts pasākums, ko organizē OT audzēkņu pašpārvalde sadarbībā ar sporta skolotājiem.


"Uzdevumi, kas jāveic kontrolpunktos, nav orientēti uz augstiem sportiskiem sasniegumiem, bet uz grupas saliedēšanu. Mēs pārbaudām arī audzēkņu zināšanas, intelektuālās spējas un atjautību. Audzēkņiem jādod zvērests tehnikumam. Pirms doties uz pasākumu, viņiem jāveic mājasdarbs – jāizveido grupas karogs, jāizdomā sauklis, kā arī jābūt ģērbtiem vienotā stilā, lai atšķirtos no citām grupām," atklāj OT direktores vietniece kultūrizglītības un audzināšanas darbā Armanda Auziņa. "Tās audzēkņiem ir pirmās atmiņas par tehnikumu. Kad viņi pabeiguši mācības, audzinātāji bieži vien ievieto zibatmiņā šīs fotogrāfijas, kas atgādina laiku, kad audzēknis tikko iestājies tehnikumā."


Dalībnieki apmeklēja 20 kontrolpunktus, kas atbilst 1.kursa grupu skaitam.


Sporta olimpiāde ir izteikti izklaidējošs pasākums, bet mācību gada laikā audzēkņus  gaida arī nopietna sportošana. "Katrai grupai reizi nedēļā ir pusotru stundu ilgas sporta nodarbības. Mācām visus sporta veidus un attīstām, cik nu paši audzēkņi ir gatavi to uzņemt," norāda sporta skolotājs Zigurds Kincis.


Sporta olimpiādes noslēgumā apbalvojumus saņēma pirmo trīs vietu ieguvēji.


"Ir viena grupa, kas saņēmusi maksimālo punktu skaitu, bet divas grupas ieguvušas vienādu punktu skaitu. Vietu sadalījumu izšķīra mājasdarba izpilde un aktivitāte," apbalvošanas ceremonijā intrigu uztur A.Auziņa. 


Par absolūtajiem uzvarētājiem šī gada Sporta olimpiādē kļuva Mežsaimniecības, kokizstrādājumu un medību nodaļas Mežsaimniecības tehniķu izglītības programmas 1.grupa, tālākajās vietās atstājot Dizaina un mākslas nodaļas pirmkursniekus. 2.vietā ierindojās Vides dizaina izglītības programmas audzēkņi, bet 3.vietā – Video operatoru izglītības programmas  2.grupas audzēkņi.


Godalgoto vietu ieguvēji saņēma Diplomus un Viesnīcu un restorānu pakalpojumu nodaļas audzēkņu ceptos kliņģerus, bet uzvarētāji – apmaksātu ekskursiju uz pašu izvēlēto galamērķi Latvijā.


Sajūsmu par panākumiem neslēpa ne audzēkņi, ne arī viņu audzinātāja Vija Vīksna, jo pēc trīs gadu pārtraukuma mežsaimniecības tehniķi atkal tikuši Sporta olimpiādes uzvarētāju godā.


"Mēs jau Zinību dienā sapratām, ka būsim saliedēta grupa un tālu tiksim," par savējiem pārliecināts uzvarētāju komandas pārstāvis Tomass Juškāns.  "Tik interesants sporta pasākums vēl nav piedzīvots. Oriģināli, asprātīgi uzdevumi," par aizvadīto Sporta olimpiādi iespaidos dalās Tomasa grupas biedrs Jānis Dronka.


Sporta olimpiādes noslēgumā balvas saņēma arī Zinību dienā notikušās orientēšanās spēles "Zini vai mini" labākie dalībnieki.


Kā noskaidrots, visveiksmīgāk jaunajā mācību iestādē spēja orientēties Mežsaimniecības, kokizstrādājumu un medību nodaļas audzēkņi – 1.vietu ieguva Namdaru izglītības programmas, 2.vietā ierindojās Mežsaimniecības tehniķu izglītības programmas MT1 grupa, bet 3.vietā - šīs pašas izglītības programmas - MT2 grupa.


Orientēšanās spēles "Zini vai mini" uzvarētāji saņēma balvu – kinoteātra "Multikino" apmeklējumu, lai noskatītos pašu izvēlētu filmu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/44863

2019. gada 6. oktobrī, 16:11, Ogres tehnikums
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet