Atgriezties pie raksta

Ogres tehnikuma audzēkņi tiekas ar aktieri Ēriku Vilsonu Foto

16. oktobrī Ogres tehnikumā viesojās latviešu aktieris, režisors un dramaturgs Ēriks Vilsons ar divām Latvijā iemīlētām monoizrādēm - "Nezāles" un "Mana Magadana".

Izrādes notika, pateicoties programmai "Latvijas skolas soma", kas ir viena no lielākajām valsts simtgades dāvanām vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Programmas mērķis ir, sākot ar 2018. gada septembri, nodrošināt katram valsts skolēnam iespēju vismaz vienu reizi mācību semestra laikā apmeklēt pasākumus, kas saistīti ar mācību un audzināšanas darba saturu un dod iespēju klātienē iepazīt Latviju mākslas un kultūras norisēs (skatuves mākslā, izstādēs, dizainā, literatūrā un kino), tai skaitā izzināt Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības laikmetīgās izpausmes, vēsturisko mantojumu, kā arī radošo garu.


Ogres tehnikuma direktores vietniece kultūrizglītības un audzināšanas jomā Armanda Auziņa: "Mums bija brīnišķīga iespēja tepat, Ogres tehnikumā, uz vietas organizēt divas brīnišķīgas izrādes, kuras ir ļoti atšķirīgas. "Nezāles" ir Rūdolfa Blaumaņa izrāde un otra "Mana Magadana" ir aktiera personiskais dzīves stāsts. Manuprāt, ir ļoti svarīgi jauniešiem saprast, kā ir veidojusies mūsu kopējā vēsture, izprast dažādu cilvēku dzīves stāstus, pašiem aizdomāties par to, kāda ir mūsu katra ģimenes vēsture un, ka to ir vērtīgi zināt un atcerēties."


"Pirms desmit gadiem tapa izrāde "Nezāles". Tad es kopā ar dāņu kolēģiem sapratu, kā tas ir skolā spēlēt izrādi. Skolās ar bērniem ir jārunā kā ar pieaugušiem cilvēkiem, jāstāsta par īsto dzīvi. Izrādēs mēģinu strādāt ar auditoriju, izrādi veidoju tā, lai mums veidojas saruna, iesaistot skatītājus aktieru vietās, dodu paturēt rokā fotogrāfijas, lai viņi justos atbildīgi. Katru reizi viss sanāk citādāk, kas arī ir pats interesantākais. Katram ir jāpārvar malā sēdēšana, jāuzdrīkstas kas vairāk", pauž Ēriks Vilsons.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/44964

2019. gada 17. oktobrī, 09:43, Ogres tehnikums
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet