Atgriezties pie raksta

Ogres tehnikuma pedagoģes Inese Kaupuža un Inga Lišmane saņem balvu "Gada skolotājs 2019"

Augstu sava darba novērtējumu saņēmušas Ogres tehnikuma (OT) pedagoģes Inese Kaupuža un Inga Lišmane, kurām pasniegta Ogres novada pašvaldības balva "Gada skolotājs 2019".

Balvu "Gada skolotājs 2019" abām kolēģēm svinīgā ceremonijā Ogres novada Kultūras centrā pasniedza OT direktore Ilze Brante, paužot gandarījumu, ka Ogres tehnikumam kā Izglītības un zinātnes ministrijas profesionālās izglītības iestādei ir iespēja iekļauties Ogres novada pedagogu saimē. 


Inese Kaupuža ir latviešu valodas, bet Inga Lišmane - saskarsmes skolotāja. Līdztekus pedagoga darbam abas strādā par konsultantiem Karjeras izglītības centrā, kas tehnikumā darbojas jau trešo mācību gadu.


"Abas ar kolēģi šo centru izveidojām un tajā visu šo laiku arī strādājam. Tas bija liels izaicinājums mācīties ko jaunu, jo tā ir izkāpšana no savas komforta zonas. Strādājot Karjeras izglītības centrā, esam mācījušās ļoti daudz, iegūta ļoti liela pieredze. Piemēram, es esmu nonākusi pie secinājuma, ka visa pamatā ir komunikācija, kam ir ļoti liela nozīme. Liels ieguvums ir tas, ka mēs esam divas. Koleģiāli sadarbojamies, viena otru atbalstām, kad tas nepieciešams," atklāj I.Kaupuža.


Karjeras izglītībai profesionālās izglītības iestādē ir sava specifika. Ja jaunieši vispārējās vidējās izglītības iestādēs vēl ir tikai profesijas meklējumos, un viņiem karjeras izglītība palīdz atrast vietu dzīvē, tad profesionālās izglītības tehnikumā mācās audzēkņi, kam jau ir izkristalizējušies nākotnes plāni.


"Karjeras izglītības centrs tehnikumā darbojas divos virzienos. Viens virziens ir vērsts uz mūsu pašu audzēkņiem, lai viņus vairāk ieinteresētu par izvēlēto profesiju. Aicinām ciemos uzņēmējus, kuri dalās pieredzē par savām veiksmēm un neveiksmēm, tā palīdzot jauniešiem apjaust izvēlētas profesijas piemērotību, kā arī izaugsmes trenerus, kas rosina strādāt pašiem ar sevi un attīstīt personību. Otrs virziens – darbs ar potenciālajiem audzēkņiem. Uzņemam skolēnus tehnikumā, kā arī dodamies pie viņiem uz mācību iestādēm. Esam braukušas uz Rēzekni, uz Balviem, Alūksni un citām vietām Latvijā. Piedāvājam jauniešiem darboties dažādās radošajās darbnīcās un meistarklasēs, lai radītu priekšstatu par profesiju un dotu iespēju savlaicīgi pieņemt lēmumu, ko viņi vēlas nākotnē darīt," stāsta I.Kaupuža.


Lai strādātu Karjeras izglītības centrā, abām pedagoģēm bija jāapgūst papildu zināšanas. Inese Kaupuža un Inga Lišmane mācījās kursos, lai iegūtu kvalifikāciju "Pedagogs-karjeras konsultants".


Darbam Karjeras izglītības centrā ļoti noder Ingas Lišmanes psiholoģijas zināšanas. "Psiholoģija un karjeras izglītība viena otru saista un papildina, tāpēc turpinu izglītoties un šobrīd studēju Daugavpils Universitātē, lai iegūtu kvalifikāciju "Karjeras konsultants". 


Inga Lišmane atzīst, ka darbs Karjeras izglītības centrā sniedz lielu gandarījumu, jo ļauj iepazīt jauniešus gan tehnikumā, gan citās izglītības iestādēs, sekot līdzi viņu profesijas un dzīves vērtību izvēlei. Darbs Karjeras izglītības centrā arī paplašina redzesloku, un dod iespēju redzēt izglītības sistēmu kopumā. "Šobrīd tehnikuma audzēkņiem mācu sociālās un pilsoniskās prasmes, un tur iekļautas nodarbības, kas saistītas ar darba meklēšanu, sevis pasniegšanu darba devējam. Tas tiešā veidā sasaucas ar karjeras izglītību. Jūtos ļoti pagodināta, ka tehnikuma vadība šim darbam izvēlējusies tieši mani," atklāj I.Lišmane.


Abas pedagoģes pasniedz arī Starptautiskā Bakalaurāta karjeras izglītības programmā. Tā ir jauna izglītības programma, kurai vēl tikai decembrī gaidāma akreditācija. Pirmoreiz Latvijā Starptautiskā Bakalaurāta programma ir profesionālās izglītības iestādē, un šo programmu var apgūt tikai Ogres tehnikumā.


Balvu "Gada skolotājs" Ogres novadā pasniedz pedagogiem, kuri citu kolēģu vidū izcēlušies ar inovācijām izglītības procesā.


"Tas bija liels pārsteigums, bet tajā pašā laikā tas ir liels cieņas apliecinājums, ka novērtēts mūsu darbs," pēc balvas saņemšanas sacīja I.Kaupuža.


"Balva ir ļoti liels pārsteigums," kolēģei pievienojas I.Lišmane. "Ļoti jauki, ka balvu saņēmām abas ar kolēģi, jo mēs patiešām abas divas ejam roku rokā, darām visu kopīgi. Protams, būtu prieks, ja balva būtu vienai no mums, bet, ja abām, tad izcili."

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/45119

2019. gada 3. novembrī, 11:37, Ogres tehnikums
Ogrenet

Jaunākie komentāri

paldies skolotājiem • 2019. gada 5. novembrī, 12:16
Apbrīnoju šo profesiju, ņemot vērā kāda ir attieksme mūsdienās gan no bērnu, gan vecāku puses pret pedagogiem. Esam tik humāni, ka pasaule tiešām iet uz galu un respekta nekāda pret mācībspēkiem.
:) • 2019. gada 4. novembrī, 21:31
Apsveicam!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet