Atgriezties pie raksta

Ogres tehnikumā labākās biznesa idejas rodas naktī Foto

14.novembrī Ogres tehnikumā norisinājās pasākums "Biznesa nakts 2019", kurā piedalījās jaunieši no Ogres tehnikuma, Ogres 1.vidusskolas un Uddevallas vidusskolas (Uddevalla upper secondary school Agneberg) Zviedrijā.

Pasākuma ieskaņā Biznesa nakts dalībniekus sveica Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante un Ogres 1.vidusskolas direktors Igors Grigorjevs, novēlot sekmīgu darbu komandās un veiksmi biznesa ideju konkursā. 


Ogres 1.vidusskolas 12.c klases skolēni, kuri pagājušajā gadā "Biznesa naktī" piedalījās kā dalībnieki, šogad iejutās organizatoru lomā – gatavoja pasākuma konceptu un uzdevumus, kā arī vadīja Biznesa nakts pasākuma norisi.


"Pārdot ir jāprot, un šī ir lieliska iespēja prezentēt savu skolu, savu valsti, jo šeit ir arī jaunieši no Zviedrijas. Arī iegūtie kontakti būs ļoti noderīgi. Šogad ir arī cīņa par balvām. Tas pasākumu padara daudz interesantāku," atklāj 12.c klases skolnieks Everts Kistkins.


"Biznesa nakts 2019" konkursā piedalījās 45 jaunieši, veidojot 15 komandas, kurās tika iekļauts pa vienam dalībniekam no katras mācību iestādes.


Jauniešiem tika dots uzdevums ierobežotā laikā ar ierobežotiem resursiem sasniegt maksimāli efektīvu rezultātu. No melnā maisa viņi izvilka vienu priekšmetu, un viņu uzdevums bija šim priekšmetam piešķirt jaunu funkciju, to uzlabojot un pārveidojot, vai arī virzīšanai tirgū izmantot tādu mārketinga konceptu, kas pārliecinātu žūriju, ka viņi vēlas šo produktu iegādāties.


Uz konkursa dalībnieku galdiem nonāca zeķbikses, lietussargs, sprādzīte, gumijas cimdi - lietas, ar ko sastopamies ikdienā,  un kuras jau pilda noteiktu funkciju. Jauniešiem bija jāliek lietā radošā izdoma, lai atrastu tām jaunu pielietojumu. 


Konkursa dalībnieku rīcībā tika nodota arī datorklase un foto studija, lai sameklētu nepieciešamo informāciju un nofotografētu jauno produktu.


Komanda, kurā darbojās Ogres tehnikuma 3.kursa audzēknis, topošais namdaris, Mārtiņš Bisnieks savā rīcībā ieguva gumijas cimdus. Izrādījās, ka no gumijas cimdiem var izveidot atraktīvu rotaļlietu, kura varētu patikt gan bērniem, gan pieaugušajiem. Jauniešu ideja izpelnījās arī Ogres tehnikuma simpātiju balvu. Monta Bergmane, kura mācās 3.kursā par klientu apkalpošanas speciālisti, kopā ar komandas biedriem melnu T-kreklu pārveidoja par masāžās spilvenu. Savukārt citu komandu izpildījumā koka ripulis pārtapa par paplāti un šaha galdiņu, dāvanu maisiņš par rokassomiņu, lietussargs par kancelejas preču glabātuvi, skalu grozs par lampas abažūru utt.


"Mani piesaista bizness un ideju ģenerēšana, tāpēc šis pasākums mani ļoti aizrauj. Patīk Biznesa naktī valdošā atmosfēra, ko vēl īpašāku dara citas valsts jauniešu klātbūtne," atzīst Monta. "Manuprāt, ļoti vērtīgs pasākums, jo var iepazīsties ar citiem cilvēkiem un iegūt jaunas zināšanas, kā arī nodibināt kontaktus. Cerams, ka arī skola no Zviedrijas sarīkos līdzīgu pasākumu un uzaicinās mūs pie sevis," saka Mārtiņš.


Ideja rīkot šādu pasākumu pagājušajā gadā radās Ogres 1.vidusskolas Komercdarbības programmas vadītājai, karjeras konsultantam un ekonomikas skolotājai Agnesei Slišānei. Kopīgi ar Ogres tehnikumu noorganizēts jau otrais pasākums "Biznesa nakts". Šogad pievienojušies arī skolēni no Uddevallas vidusskolas Zviedrijā, kuri Valsts svētku nedēļā viesojās Ogres 1.vidusskolā. 


Uddevallas vidusskola ir projekta "Open market Latvia – Sweden" koordinators. Šajā projektā no Latvijas piedalās Ogres 1. vidusskolas Komercdarbības programmas 11. un 12. klases skolēni. Zviedru jaunieši apmeklēja Ogres novada uzņēmumus, piedalījās komerctiesību, komercdarbības un grāmatvedības stundās un arī pasākumā "Biznesa nakts 2019”.


"Šajā nedēļā uzsvars tiek likts uz mārketingu – kā mēs varam virzīt savu produkciju tirgū ne tikai lokāli, bet arī domājot par eksportu. Īpaši Latvijas uzņēmējiem jādomā, kā var sasniegt pēc iespējas lielāku mērķauditoriju," norāda A.Slišāne.


Arī Ogres tehnikuma Pieaugušo izglītības centra projektu vadītāja Alīna Liepiņa ļoti pozitīvi vērtē zviedru jauniešu līdzdalību pasākumā "Biznesa nakts", kas tam piešķir jau starptautisku skanējumu.


"Turpinot šo tradīciju, nākamgad plānojam piesaistīt vēl citas valstis. Ceram, ka jau esošās sadarbības rezultātā veidosies vairāki mācību kopuzņēmumi ar Ogres 1.vidusskolas un zviedru jauniešiem," saka A.Liepiņa. "Lielākais izaicinājums ir jauniešus motivēt radīt idejas un vēlmi attīstīt savas biznesa dotības, jo visi jaunieši, kas piedalās šajā pasākumā, izrādījuši interesi par darbību biznesā un izlēmuši attīstīt biznesu tieši Ogres novadā. Šie jaunieši būs mūsu novada jaunie uzņēmēji."


Konkursa darbus vērtēja žūrija, kurā bija iesaistījušies Ogres novada uzņēmēji. Pirmoreiz konkursa dalībnieki saņēma arī atbalstītāju sagatavotās balvas veiksmīgākajiem biznesa ideju autoriem.


Konkursa dalībniekus vērtēja arī savā jomā veiksmīga uzņēmuma, SIA "Diamond Food group" valdes priekšsēdētāja Monika Ziemele: "Topošajiem uzņēmējiem novēlu nebaidīties un būt pārliecinātiem par sevi, kā arī apzināties, ka sākumā jāiegulda darbs un tikai tad sekos panākumi. Uzreiz nekas nenotiek".

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/45242

2019. gada 16. novembrī, 00:02, Ogres tehnikums
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet