Atgriezties pie raksta

Floristes Ogres tehnikumā uzbur Ziemassvētku noskaņu Foto

7.decembrī noslēguma pārbaudījumus kārtoja 27 modulārās izglītības programmā "Viesnīcu pakalpojumi" modulī "Telpu dizains un floristika" audzēknes, kuras apguva neformālās izglītības programmu 146 stundu apjomā. 

Audzēknes mācījās no 31.augusta līdz 7.decembrim, šajā laikā apgūstot galda klājumu un floristiku.


Pārbaudījuma praktiskajā daļā audzēknes klāja galdu un veidoja ziedu kompozīcijas. Katra no absolventēm izvēlējās savu tematiku svētku galdam un prezentēja paveikto. Tuvojošos Ziemassvētku noskaņa bija jūtama arī audzēkņu veidotajās kompozīcijās un dekoros – dominēja sveces, egļu zari, baltā, zelta un sarkanā krāsa.


Antra Freija savu galda klājumu bija uzbūrusi ar konkrētu mērķi – tā viņas noformētais galds izskatīsies, kad Ziemassvētkos ciemos ieradīsies mazmeitas - Liene un Kristīne.


"Man patīk daba, ziedi, kādreiz laukos bija dārzs. Kad kļuvu par rīdzinieci, man nebija tik daudz iespēju. Arī darbs bija saistīts ar ražošanu, tāpēc nolēmu, ka  vajag kaut kā izdaiļot savu dzīvi un nolēmu mācīties floristiku," stāsta Antra.


Rīdziniece Katrīna Dzene veidoja galda klājumu "Ziemassvētku mirdzums" - atturīgu un elegantu.


"Lai gan floristika ir mana sākotnējā izglītība, un arī patlaban strādāju ziedu salonā, izvēlējos apgūt šo programmu, jo tā ir lieliska iespēja sadarboties ar profesionāliem pasniedzējiem, iegūt jaunas zināšanas. Ikdienā manu darbu novērtē tikai pasūtītājs, bet šeit iespējams paveikto salīdzināt ar citiem, aizgūt arī kādu "knifiņu." Ogres tehnikums ir ļoti lieliska mācību iestāde – patīkami šeit uzturēties un arī mācīties. Iesaku arī citiem."


Telpu dizainu un kompozīciju audzēknēm mācīja Ogres  tehnikuma skolotājas Velga Kaļeiņikova un Līva Graudumniece, bet floristu gudrībās ievadīja Latvijā atzītas speciālistes Indra Jaundāldere un Agra Maulāne. 


Florista amata meistare  un salona "Vinda" īpašniece  I.Jaundāldere atklāj, ka pirmo reizi mācību iestādē apmācījusi pieaugušo grupu, bet ir ļoti gandarīta par šādu iespēju. "Tie ir cilvēki, kuri strādā un velta savu laiku, lai iegūtu jaunas zināšanas. Viņi zina, ko vēlas, tāpēc mēs samērā īsā laikā varējām daudz apgūt. Tas redzams arī noslēguma darbos," saka I.Jaundāldere. 


Arī Dizaina un mākslas nodaļas pedagoģe Velga Kaļeiņikova uzteic pieaugušo prasmi visu ātri uztvert, saprast un apgūt. "Viņi kā sūkļi spēj uzņemt visu, kas tiek dots. To var teikt arī par telpu dizainu, krāsu saskaņu, faktūrām, kompozīcijas principiem. Man ļoti liels prieks, ka nav tikai pēc floristikas noteikumiem sakārtots pušķis, kam tā arī būtu jābūt, bet ir māka iekārtot arī apkārtējo vidi. Tas priecē," atzīst V.Kaļeiņikova.


I.Jaundāldere jaunajām floristēm novēl:"Jāatceras, ka šeit iegūtās zināšanas ir tikai pavērtas durvis uz profesiju. Vēl tāls ceļš ejams, lai pilnībā apgūtu šīs prasmes un varētu tās nodot pārējiem." 


Šajā mācību gadā Ogres tehnikumā mācības uzsāka 193 nodarbinātas personas 13 izglītības programmās. Mācības notiek gan Eiropas Sociālā fonda projekta "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" 4.kārtas ietvaros, gan arī par personisko finansējumu. 


Projekta ietvaros viens pieaugušais, nokārtojot neformālās izglītības programmas "Apmācība darbam ar motorzāģi un krūmgriezi" noslēguma pārbaudījumus, ieguvis motorzāģa vadītāja apliecību (14 šajā programmā mācījās par personisko finansējumu). Profesionālās pilnveides izglītības programmu "Meža atjaunošana, kopšana un atjaunoto meža platību aizsardzība" projekta ietvaros apguvušas un apliecību ieguvušas 6 personas, bet par personiskajiem līdzekļiem – 8 personas.


6.decembrī apliecību par III profesionālās kvalifikācijas līmeni ar iegūstamo profesionālo kvalifikāciju "Mežsaimniecības tehniķis" ieguva profesionālās tālākizglītības programmas "Mežsaimniecība" audzēkņi. Pavisam šo programmu apguva 10 pieaugušie. Kā uzsver Pieaugušo izglītības centra vadītāja Baiba Liepiņa, šī grupa, no kuras divu audzēkņu zināšanas  tika novērtētas ar 10 ballēm, četru – ar 9 ballēm, divu – ar 8 ballēm, divu - ar 7 ballēm, pilnībā izpildīja  Ogres tehnikuma, kā profesionālās izglītības kompetences centra, kritērijus (vērtējumam jābūt 7 balles un augstāk).


Tiem interesentiem, kuri vēlas iesaistīties pieaugušo izglītībā, jāgaida projekta 5.kārta, kas tiks izsludināta pavasarī.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/45497

2019. gada 13. decembrī, 15:26, Ogres tehnikums
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet