Atgriezties pie raksta

Ogres tehnikuma komanda – konkursa "Profs 2019" vicečempioni Foto

12.decembrī Ogres tehnikumā notika Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) organizētā konkursa profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem "Profs 2019" fināls, kurā godalgoto trijniekā iekļuva mājnieki – Ogres tehnikuma komanda.

Ogres tehnikumā konkursa fināls tika organizēts pirmo reizi. Konkursa dalībniekus sveica OT direktore Ilze Brante: "Es priecājos, ka Latvijā ir tik talantīgi jaunieši, kuri papildina savas zināšanas, piedalās konkursos un kļūst arvien erudītāki!"


I.Brante nolasīja Izglītības un zinātnes ministrijas Profesionālās un pieaugušo izglītības departamenta direktores Rūtas Gintautes-Marihinas vēlējumu konkursa dalībniekiem. Tajā uzsvērts, ka konkursa "Profs 2019" finālisti ir pierādījuši, ka viņi ir ne tikai prasmīgi darba darītāji, bet arī pārzina darba tiesības un darba drošību, kas, uzsākot strādāt, nodrošinās veiksmīgas turpmākās darba tiesiskās attiecības. 


Tiesības piedalīties konkursa finālā bija izcīnījušas profesionālo izglītības iestāžu komandas no Liepājas Valsts tehnikuma, Ogres tehnikuma, Rēzeknes tehnikuma, Rīgas Stila un modes tehnikuma, Jēkabpils Agrobiznesa koledžas un Rīgas Tirdzniecības profesionālās vidusskolas.


Šogad konkursa "Profs 2019" piecos reģionālajos pusfinālos piedalījās 26 komandas no 22 vidējās profesionālās izglītības iestādēm. 


Arī uz finālu profesionālo izglītības iestāžu komandas bija iesūtījušas savus mājas darbus, kurus prezentēja konkursa laikā. Konkursa gaitā notika viktorīna par darba tiesību, darba aizsardzības un sociālā dialoga tēmām, kā arī katra komanda uz vietas risināja vairākas situācijas saistībā ar darba vides un tiesiskajām attiecībām. Vienā no uzdevumiem bija jāaprēķina darbiniekam neizmaksātā darba alga un atvaļinājuma nauda, kā arī jāsagatavo prasības pieteikums tiesai.


Finālā uzvarēja Liepājas Valsts tehnikuma komanda, otro vietu ieguva Ogres tehnikuma, trešo – Jēkabpils Agrobiznesa koledžas audzēkņi.


"Ogres tehnikuma komandu konkursam gatavoja skolotājas Ligita Rūtenberga un Gita Kalnaģeidāne, kuras audzēkņiem māca priekšmetu "Sabiedrība un cilvēka drošība". Komandā ir audzēkņi no dažādām nodaļām un izglītības programmām. Lai piedalītos konkursā, jāmācās likumdošana, jāprot aprēķināt algu un citas papildu zinības. Zinot savas tiesības un pienākumus, jauniešiem būs vieglāk iekļauties darba tirgū," norāda OT darba aizsardzības speciālists Klāvs Miezis.


OT komandā piedalījās: Gabriela Polenca (3 GR), Lāsma Derkača (3 GR), Emīls Purvinskis (3 GR), Vita Irbe (3 EP), Armands Prančs (1MO ), Oskars Zviedris (3DT2).


Fināla žūrijā kopā ar LBAS darba aizsardzības konsultantu Mārtiņu Pužulu un LBAS darba tiesību konsultantu Kasparu Rācenāju dalībniekus vērtēja Valsts darba inspekcijas direktors Renārs Lūsis un Latvijas Darba devēju konfederācijas darba aizsardzības eksperte Laima Beroza.


Vienu no Simpātiju balvām L.Beroza pasniedza OT komandas dalībniekam Armandam Prančam. "Konkursa dalībnieks ļoti labi mācēja nopamatot ne tikai konkursā izsniegto individuālo aizsardzības līdzekļu pielietojumu, bet arī to, kas reāli būtu dzīvē nepieciešami," savu izvēli pamato L.Beroza. 


Fināla dalībniekus ar Ziemassvētku dziesmām sveica Ogres tehnikuma vokālais ansamblis pedagoģes Lienes Grīnhofas vadībā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/45502

2019. gada 14. decembrī, 19:58, Ogres tehnikums
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet