Atgriezties pie raksta

Centrālāzijas valstu profesionālās izglītības organizatori vēlas pārņemt Ogres tehnikuma pieredzi Foto

Ogres tehnikumā (OT) 13.decembrī viesojās Kazahstānas, Kirgizstānas, Tadžikistānas, Turkmenistānas un Uzbekistānas izglītības ministriju, aģentūru, profesionālās izglītības iestāžu un citu ar profesionālās izglītības īstenošanu saistītu institūciju pārstāvji. 

Latvijā šonedēļ bija ieradušies Centrālāzijas valstu izglītības darbinieku delegācija deviņu cilvēku sastāvā. Vizīte norisinājās Eiropas Komisijas finansētajā projektā "ES – Centrālāzijas izglītības platforma".


Vizītes pirmajā dienā viesi piedalījās Izglītības un zinātnes ministrijas organizētajā seminārā, kurā valstu pārstāvji pārrunāja aktualitātes profesionālajā izglītībā, kā arī sadarbības un pieredzes apmaiņas veicināšanu starp Latviju un Centrālāzijas valstīm.


"Izglītības un zinātnes ministrija organizēja semināru, lai valstu pārstāvji varētu dalīties pieredzē par profesionālās izglītības īstenošanu. Savukārt šodien – 13.decembrī – ir vizītes praktiskā daļa, kuras laikā esam ieplānojuši divu profesionālo izglītības iestāžu - Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma un Ogres tehnikuma - apmeklējumu," norāda Izglītības un zinātnes ministrijas Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta vecākā eksperte Aļona Babiča. "Ogres tehnikums ir pozitīvais piemērs profesionālās izglītības īstenošanā, un vienmēr priecājamies šurp vest dažādu valstu viesus, lai viņi nodibinātu kontaktus un rastu kopīgas intereses turpmākai sadarbībai". 


Viesi no Centrālāzijas tikās ar Ogres tehnikuma direktori Ilzi Branti un Starptautiskās nodaļas vadītāju Sigitu Jasinsku. Ogres tehnikumā ir Starptautisko attiecību nodaļa, kura koordinē nacionālo un starptautisko projektu īstenošanu.


Iesaistoties Eiropas Savienības finansētajos projektos, ne tikai tehnikuma audzēkņi papildina zināšanas un gūst praktiskās iemaņas dažādās Eiropas valstīs, bet arī citu valstu jaunieši apgūst darba vidē balstītas mācības Ogres tehnikumā.


Igaunijas un Čehijas profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi Ogrē praktizējušies mežizstrādē, Turcijas – elektronikā, Spānijas – datorsistēmās un administratīvajā darbā, Austrijas – profesionālajā angļu valodā. OT sadarbība ar Spāniju ilgst jau trīs gadus, un šīs valsts profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi apgūst praktiskās iemaņas pie vietējiem uzņēmējiem.


OT direktore I.Brante aicināja kolēģus no Centrālāzijas valstīm iesaistīties šādos projektos un attīstīt sadarbību ar Ogres tehnikumu, jo audzēkņu praktizēšanās citās valstīs sniedz vērtīgu pieredzi.


Jāpiebilst, ka nupat Ogres tehnikums par projektu "Gudrība-zināšanās, spēks-darbā!" nominācijā "2016. un 2017.gada Erasmus+ personu mobilitātes projekts" profesionālās izglītības sektorā saņēma kvalitātes balvu "Spārni 2019".


Delegācija no Vidusāzijas iepazinās ar Ogres tehnikuma mācību kabinetiem, laboratorijām, mācību angāru, dienesta viesnīcu, vēl būvniecības procesā esošo multifunkcionālo halli, kā arī iesaistījās diskusijās ar audzēkņiem un pedagogiem.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/45506

2019. gada 16. decembrī, 08:09, Ogres tehnikums
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Niknais • 2019. gada 16. decembrī, 16:31
Visām 5 valstīm no tās āzijas ir viena kopīga pazīme - visas ir ....STĀNAS, jeb musulmaņu valstis!! Nevajag mums nekādu sadarbību ar musulmaņu valstīm un nekādus viņu studentus mums te nevajag pludināt!! Jau pilna Rīga ar Pakistānas, Uzbekistānas studentiem! Vairs nav sajūta, ka mājās, bet kā bābelē, ejot pa Rīgu. Bet naivie latvieši tik aicina visādas istānas un viņu cilvēkus te iekšā? Musulmanim tik viena doma - ieperināties un okupēt! Kāpēc Nacionālā Helmaņa vadītā Ogre guļas zem musļikiem?!?! Tā vietā būtu uzrakstījuši protesta notu katrai šai istānai par kristiešu vajāšanu savās zemēs!! Jā, tieši tā - Kazahstāna, Uzbekistāna utt - fiziski vajā kristiešus savās zemēs! Bet mēs tik smaidot laidīsim tos čūskulēnus iekšā?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet