Atgriezties pie raksta

Ogres tehnikuma topošie konditori Ziemassvētkus sagaidīs ar pašu gatavotām piparkūku mājiņām Foto

Ziemassvētkos savas ģimenes un draugus īpaši iepriecinās 11 Ogres tehnikuma (OT) profesionālās tālākizglītības programmas audzēkņi, kuri apgūst konditora prasmes.

Mācības izglītības programmā "Ēdināšanas pakalpojumi" ar specializāciju pavāra vai konditora jomā sākās 30.augustā un turpināsies līdz 2020.gada 14.augustam. 


Konditoru grupā jaunas zināšanas un prasmes apgūst vienpadsmit audzēkņu, bet pavāru grupā – septiņi. Kopumā audzēkņi mācību iestādē pavadīs 960 stundas,


"Šajā laikā audzēkņi apgūst dažādu konditorejas izstrādājumu izgatavošanu – sākot no rauga mīklas līdz toršu cepšanai. Programmā ir ietverta arī piparkūku mīklas gatavošana, tāpēc, sagaidot Ziemassvētku top piparkūku mājiņas. Tie ir darbi, ar kuriem audzēkņi Ziemassvētkos varēs iepriecināt savu ģimeni vai arī kādam uzdāvināt," stāsta OT Viesnīcu un restorānu pakalpojumu nodaļas profesionālo priekšmetu skolotāja Gita Kalnaģeidāne.


Tradicionāli audzēkņi pašu gatavotos ēdienus un konditorejas izstrādājumus degustē uz vietas, bet šos mākslas darbus viņi drīkstēs paņemt uz mājām kā Ziemassvētku dāvanu.


Profesionālās tālākizglītības grupā mācās pieaugušie, kuri vēlas apgūt vai papildināt savas prasmes.


Lielvārdietis Juris Štelmakers ikdienā darbojas finanšu jomā, bet konditorejas izstrādājumu izgatavošana ir viņa hobijs.


"Saldāka dzīve," savu izvēli par labu konditorejai pamato J.Štelmakers. "Patīk mācīties, jo visu jau nekad nevar zināt. Jauki kolēģi, labi pasniedzēji. Ar apmācību programmu esmu ļoti apmierināts."


"Pēdējais konditoru izlaidums, kuri apguvuši šo programmu pēc pamatskolas, bija 2016.gadā. Tagad mācās tikai pieaugušie, kaut gan konditora profesija ir ļoti pieprasīta. Talantīgs konditors darbu vienmēr atradīs," norāda Viesnīcu un restorānu pakalpojumu nodaļas vadītāja Ineta Rumpētere.


Topošie konditori pēc darba pabeigšanas bija iekārtojuši arī nelielu piparkūku mājiņu izstādi, kuru varēja apskatīt arī OT pedagogi un citu pieaugušo grupu audzēkņi.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/45547

2019. gada 20. decembrī, 00:09, Ogres tehnikums
Ogrenet

Jaunākie komentāri

skopulis • 2019. gada 20. decembrī, 10:46
kāds Brīvības ielas promenādes skatlogs varēja vismaz uz pāris dienām tikt atvēlēts šo brīnišķīgo mājiņu izstādīšanai, bet vai tad kādam to vajag... katrs vārās savā sulā: i muzejs, i ēstuves, i Mākslas skola...

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet