Atgriezties pie raksta

Ogres tehnikuma bibliotēkā starp grāmatām mājvietu rod eņģeļi Foto

Ogres tehnikuma (OT) bibliotēkā Ziemassvētku noskaņu rada izstāde "Eņģeļi starp grāmatām", kurā apskatāmi OT darbinieku brīvajos brīžos tapušie darbi, tostarp arī eņģeļi.

OT bibliotēkas darbinieces Antra Rišē un Daina Korsīte teic paldies visiem, kuri dalījās priekā ar saviem eņģeļiem, bet it īpaši –  3VP audzēknim Dāvidam par eņģeļiem ar vijolēm. Māksliniece Evita Gūtmane un skolotāja Gunta Polukejeva radīja speciālus darbus šai izstādei.


Izstādes iespaidā notika radošās darbnīcas. Dekupāžas prasmes interesentiem ierādīja 1.kursa audzēknes – topošās multimediju mākslinieces - Jolanda un Zane, bet īsi pirms Ziemassvētkiem tehnikumā viesojās Ogres Centrālās bibliotēkas darbiniece Liene Kābele, kura mācīja, kā no papīra izlocīt eņģeļus. Radošās darbnīcas apmeklētāji bija liecinieki tam, kā savu mūžu nokalpojušās grāmatas iegūst otro dzīvi un pārvēršas par eņģeļiem.


Bibliotēka Ogres tehnikumā ir vieta, kur audzēkņi un pedagogi straujajā ikdienas ritmā var ne tikai sameklēt vajadzīgo grāmatu vai informāciju, bet arī gūt emocionālus iespaidus un estētisku baudījumu.


No oktobra bibliotēkā bija skatāma mākslinieces Evitas Gūtmanes keramikas un zīmējumu radošā izstāde "Ziedam…". Šī jau ir otrā Birzgales pagastā dzīvojošās mākslinieces izstāde Ogres tehnikumā. Pērn gada nogalē mākslinieces keramiku varēja aplūkot izstādē "Atspulgi".


2.decembrī Latvijas Nacionālā bibliotēka un Ogres tehnikums aicināja uz rakstu krājuma "Starptautiskās finanšu un ekonomiskās attiecības" prezentāciju. Bibliotēkas darbinieces pateicas OT ekonomikas skolotājai Lindai Pastarei un Ogres 1.vidusskolas  ekonomikas skolotājai Agnesei Slišānei par priekšlasījumiem pasākumā.


Īpaši bibliotēkas darbinieces vēlas pateikties Dizaina un mākslas nodaļas skolotājiem Lindai Neško – par bibliotēkas estētisko noformējumu - un Laurim Kalniņam – par skaistām afišām un citiem darbiem.


Bibliotēkas darbinieces šajā mācību pusgadā veidojušas informatīvās izstādes "Norai Ikstenai - 50" (Ikšķiles novadā dzīvojošajai rakstniecei) un "Kārlim Skalbem – 140" (Brīvības pieminekli rotājošo vārdu "Tēvzemei un Brīvībai" autoram). Tā kā Ogres tehnikuma izglītības programmu īstenošanas vietā Vecbebros pieaugušie apgūst biškopību, bibliotēkas darbinieces iekārtoja informatīvo stendu "Puspasaka par bitēm jeb īsa pamācība biškopībā", lai ar šo profesiju tuvāk iepazīstas arī tehnikuma audzēkņi.


Audzēkņi tiek aicināti iesaistīties arī dažādās aktivitātēs. Helovīna svētkos jaunieši varēja ne tikai iepazīties ar grāmatu izstādi "Helovīnos lasāmā literatūra…", bet viņiem bija jāsaskaita dažādas formas un materiāla ķirbji, kas atradās bibliotēkā. Jāteic, ka ar skaitīšanu tik viegli neklājās, un tas jauniešiem sagādāja daudz jautrības. 


Daudz nopietnāka nodarbošanās bija piedalīšanās viktorīnā "Vai pazīsti Latviju?", kas notika Valsts svētku laikā. Viktorīnas dalībniekiem bija jāpazīst Latvijas pilsētas, jāsarindo Latvijas valsts prezidentus hronoloģiskā secībā. Pirmais drosminieks, kurš aizpildīja atbilžu lapu, bija 2DT-2 grupas audzēknis Viktors, bet visprecīzāk uz visiem jautājumiem atbildēja 3MD audzēkne Luīze Elizabete.


2ET un 2DT-2 grupu audzēkņi ir bieži viesi bibliotēkā. Audzēkņiem, kuri apmeklē bibliotēku, bija iespēja izvēlēties arī apsveikuma kartīti un ierakstīt vēlējumu sev īpaši tuvam cilvēkam Ziemassvētkos.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/45570

2019. gada 23. decembrī, 16:28, Ogres tehnikums
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet