Atgriezties pie raksta

Skolēni ēno Ogres tehnikuma audzēkņus Foto

12.februārī visā Latvijā norisinājās lielākās izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia organizētais karjeras izglītības pasākums skolu jauniešiem Ēnu diena, kurā ik gadu aktīvi iesaistās arī Ogres tehnikums.

"Prieks, ka tik daudz interesentu no Līvāniem, Varakļāniem, Jersikas, Saulkrastiem, Tukuma, Rīgas , Salaspils, Bauskas, Alūksnes, Saldus, Codes un citām Latvijas vietām ir pieteikušies Ēnu dienai. Ogres tehnikumā šīs dienas mērķis ir palīdzēt skolēniem plānot savu karjeru, izvēloties atbilstošu savu nākotnes profesiju. Jums tas noteikti izdosies," Ēnu dienas dalībniekiem sacīja OT Karjeras izglītības centra pedagoģe karjeras konsultante Inese Kaupuža.


OT direktore Ilze Brante iepazīstināja skolēnus ar tehnikumā apgūstamajām izglītības programmām un iespējām mācoties tehnikumā.


I.Brante atzinīgi vērtē Ēnu dienas pasākumu: "Esmu ļoti pateicīga, ka mūsu tehnikumam izveidojusies laba sadarbība ar organizāciju Junior Achievement Latvia, kura mūs iesaista tik daudz aktivitātēs. Jauniešiem ir lielas iespējas izpausties, attīstīties. Visvairāk lepojos ar mūsu tehnikuma audzēkņiem, kuri par godu Ēnu dienai apģērbušies vienādās formās, sagaida skolēnus un atbalstīs viņus visas dienas garumā. Skolēni kopā ar audzēkņiem piedalīsies mācību stundās, kuras vadīs tehnikuma pedagogi."


Ēnu dienas dalībnieki tika sadalīti pa grupām viņu vēlmēm atbilstošās izglītības programmās. 


Kopumā bija pieteikušies vairāk nekā pussimts ēnotāju. Kā vienmēr, populārākā ir Dizaina un mākslas nodaļa. Šoreiz ar šajā nodaļā apgūstamajām profesijām vēlējās iepazīties 30 jauniešu, no kuriem 13 skolēniem interesēja multimediju dizaina speciālista profesija. Netrūka interesentu arī par vides, reklāmas, interjera dizaina speciālistu un video operatora profesijām. Dizaina un mākslas nodaļas vadītāja Velga Kaļeiņikova gandarīta par skolēnu lielo interesi. Par iespēju Ogres tehnikumā apgūt ar mākslu saistītās specialitātes augstā profesionālā līmeni, liecina arī nodaļas audzēkņu un absolventu panākumi profesionālajos konkursos.


Ogres tehnikums ir vienīgā profesionālās izglītības mācību iestāde Latvijā, kura sagatavo ar mežsaimniecības jomu saistītus speciālistus. Tāpēc arī par šo nodaļu vienmēr ir liela jauniešu interese.


"Mūsu nodaļā kopā ir 16 ēnotāju. Skolēni vēlas iepazīt mēbeļu galdnieka, meža mašīnu operatora, mežsaimniecības tehniķa profesijas. Vislielākā interese ir par mežsaimniecības tehniķa profesiju, kuru ēnot pieteikušies 8 skolēni," stāsta Mežsaimniecības, kokizstrādājumu un medību nodaļas vadītājs Kārlis Ranga.


Mēbeļu galdniekiem bija paredzētas nodarbības kopā ar 3.kursa audzēkņiem. Namdaru darbnīcā ēnas piedalījās krēslu restaurācijas procesā, iepazinās ar instrumentiem un aprīkojumu. Meža operatoru ēnotāji apskatīja mežistrādes tehniku, kā arī izmēģināja roku simulatoru klasē, kur pirmās iemaņas darbam mežā iegūst tehnikuma audzēkņi.


Savukārt topošajiem mežsaimniecības tehniķiem bija iespēja ne tikai iepazīties ar tehnisko nodrošinājumu – dažādiem instrumentiem, bet arī doties treniņu trasē netālu no tehnikuma esošajā mežā, kur varēja iegūt praktiskās zināšanas botānikā, iemācīties, kā noteikt  koku augstumu, tilpumu, resnumu, sortimentu.


Raivo Šcuckis uz Ēnu dienu bija ieradies no Varakļāniem. Šobrīd jaunietis mācās Varakļānu vidusskolas 9.klasē un atbraucis uz tehnikumu ar konkrētu mērķi. Kā atklāja Raivo, viņu interesē mežsaimniecības tehniķa profesija, jo patīk darbs mežā un medības. Par mežsaimniecību viņu ieinteresējis vectēvs, kura darbs saistīts ar šo jomu. Raivo kopā ar citiem Ēnu dienas dalībniekiem un tehnikuma audzēkņiem piedalījās praktiskajās nodarbībās, kas viņu pārliecināja par pareizo profesijas izvēli, un šogad Raivo nolēmis kļūt par Ogres tehnikuma audzēkni.


Pēc nodarbībām kopā ar audzēkņiem Ēnu dienas dalībnieki devās ekskursijā pa tehnikumu. Noslēgumā visi saņēma Apliecinājumu par piedalīšanos Ēnu dienā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/46015

13. februārī, 14:12, Ogres tehnikums
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet