Atgriezties pie raksta

Sveču un mīlestības mēnesis Ogres tehnikuma bibliotēkā aizrit svečturu un gleznu ielokā Foto

Ienākot Ogres tehnikuma (OT) bibliotēkā, vienmēr kāds akcents liecina par svētku vai svinamu dienu klātbūtni.

Februārī, kas ir pazīstams kā Sveču mēnesis, OT bibliotekāre Antra Rišē un viņas kolēģe Daina Korsīte sarūpējušas izstādi "Svečturu parāde".


Izstādē var apskatīt jaungulbenieša Jāņa Tabūna no vaska darinātās sveces un pat biķerus. Bibliotekāres izstādi papildinājušas ar izdevumu "Svečturis Latgales keramikā" un informāciju par sveču liešanu, ja kāds vēlas tās izgatavot pats.


Sveču diena, ko svin 2.februārī, ir pats ziemas vidus, tāpēc var droši apgalvot, ka laiks ir pagriezies uz pavasari. Par to,ka pavasaris vairs nav aiz kalniem, var sajust arī OT dienesta viesnīcas skolotājas Guntas Polukejevas gleznu izstādē "Dabas ieskautie".


Kaut gan G.Polukejeva absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju un ir profesionāla grafiķe, kā atzīst pati izstādes autore, māksla viņai ir hobijs. G.Polukejeva kopā ar mākslinieci Evitu Gūtmani piedalījās izstādē "Eņģeļi starp grāmatām", kas norisinājās pagājušā gada nogalē, bet šī ir viņas pirmā personālizstāde Ogres tehnikumā.


"Bibliotekāre Antra Rišē uzzināja, ka es nodarbojos ar mākslu un uzrunāja mani veidot izstādi," atklāj G.Polukejeva. "Mēnesī vidēji uzgleznoju vienu darbu. Tā ir lieliska atslodze, meditācija pēc ikdienas darbiem. Man patīk zīmēt dabu, dzīvniekus, putnus, ziedus. Izstādē redzami 12 darbi."


Izstāde apskatāma vēl tikai pirmo nedēļu, bet jau saņemtas jūsmīgas atsauksmes. "Aizvadītajā sestdienā Ogres tehnikumā norisinājās Ogres Biškopības biedrības gada sanāksme, kuras dalībnieki apskatīja arī sveču un gleznu izstādi. Savukārt Mežsaimniecības, kokizstrādājumu un medību nodaļas pedagogs novērtēja gleznā attēlotos brieža ragus kā trofejas cienīgus. Skatītāji sajūsminās par gleznu "Meitene laivā", "Hortenzijas" un citām. Bibliotēkā ienāk audzēkņi, pedagogi, darbinieki, un katram no viņiem kāds darbs izraisa patīkamas emocijas," stāsta A.Rišē.


Valentīndienā bibliotēkas darbinieces bija padomājušas par pārsteigumu apmeklētājiem, novietojot dažādās vietās sirsniņas. Tie, kam izdevās paslēptās sirsniņas saskatīt un saskaitīt, saņēma sirsnīgas balvas.


Tuvākajā laikā bibliotēka plāno iesaistīties Masļenicas un Lieldienu svinēšanā. D.Korsīte sadarbībā ar tehnikuma krievu valodas pedagogiem un Viesnīcu un restorānu pakalpojumu nodaļas audzēkņiem gatavojas organizēt Masļenicas svinēšanu, kam raksturīga pankūku cepšana un mielošanās ar tām.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/46033

14. februārī, 13:01, Ogres tehnikums
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet