Atgriezties pie raksta

Ogres tehnikumā akreditēta prestižās Starptautiskā bakalaurāta Karjeras izglītībā izglītības programma

Ogres tehnikums 23. janvārī saņēma akreditāciju prestižās Starptautiskā bakalaurāta Karjeras izglītībā izglītības programmas īstenošanai.

Tehnikuma direktore Ilze Brante ir lepna par paveikto, jo tehnikuma pedagogi ieguldījuši milzīgu darbu programmas sagatavošanā un akreditācijas procesā. 


I.Brante ir pateicīga arī sadarbības partneriem par to finansiālo un morālo atbalstu, bez kura saņemt akreditāciju būtu daudz sarežģītāk.


Direktore gan piebilst, ka lielākais darbs vēl ir priekšā – Starptautiskā bakalaurāta organizācijai ir ārkārtīgi augsti standarti, un tie ir vienādi gan Šveices, gan Latvijas izglītības iestādēs. Protams, ka Latvijas skolām šīs programmas realizēšana sagādā daudz vairāk izaicinājumu daudz apsvērumu dēļ.


Līdz šim Starptautiskā bakalaurāta programmu Latvijā apgūt piedāvāja vien Rīgas Valsts 1. ģimnāzija un Rīgas Valsts 2.ģimnāzija, kā arī privātas skolas. Ogres tehnikums ir pirmā profesionālās izglītības iestāde visās trīs Baltijas valstīs, kur audzēkņi var iegūt Šveices kvalitāti apvienojumā ar praktisko profesionālo izglītību.


Kāpēc Ogres tehnikums izvēlējies iet šo sarežģīto, bet prestižo ceļu? I.Brante stāsta, ka, viņasprāt, ir svarīgi piedāvāt vienlīdzīgas izglītības iespējas visiem un realizēt vienlīdzīgu attieksmi pret visiem. "Mēs vēlamies palīdzēt mūsu audzēkņiem kļūt veiksmīgiem, harmoniskiem un atvērtiem. Mēs vēlamies, lai mūsu audzēkņi redz apkārtējo pasauli tādu, kāda tā ir, un rūpējas par sevi un tiem, kam ir mūsu spēkos palīdzēt", saka I.Brante. Viņa uzsver, ka Ogres tehnikuma pamatvērtība ir domājošs, izglītots, erudīts un laipns cilvēks, kam nav vienalga, kas notiek pasaulē, Latvijā un paša ģimenē.


Šī izglītības programma palīdz audzēkņiem attīstīt kritisko domāšanu, pašiniciatīvu, jaunradi, spēju organizēt sevi un savu laiku, sadarbības prasmes un komunikācijas prasmes. Programmu realizēs bilingvāli – latviešu un angļu valodās. 


Absolvējot Ogres tehnikumu un saņemot ne vien diplomu par profesionālo vidējo izglītību, bet arī Starptautiskā Bakalaurāta diplomu, audzēknis iegūst starptautiski atzītu diplomu, kas pasaules un Latvijas augstskolās var dot papildu priekšrocības; attīstītas cilvēciskās prasmes (kritiskā domāšana, sadarbības un komunikācijas prasme, emocionālā inteliģence, pašorganizēšanās prasmes, utt.); paaugstinātu konkurētspēju (gan darba tirgū, gan tālākām studijām), pierādītu labāku sagatavotību, studējot tālāk augstskolās.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/46047

15. februārī, 10:32, Ogres tehnikums
www.ovt.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet