Atgriezties pie raksta

Aizsardzības ministrija ar Goda rakstu novērtē Ogres tehnikuma atbalstu Zemessardzei Foto

Ogres tehnikuma (OT) sadarbība ar Zemessardzes 54.Inženiertehnisko bataljonu ilgst daudzu gadu garumā, bet līdz ar tehnikuma audzēkņu iesaistīšanos Ikšķiles novada jaunsargu vienībā, tā kļuvusi vēl ciešāka.

Šogad jau ceturto gadu Aizsardzības ministrija teica paldies uzņēmumiem un iestādēm, kas iesaistās zemessardzes atbalstīšanā, pateicās un apbalvoja zemessardzi atbalstošākos uzņēmumus, pašvaldības, mācību iestādes, kā arī citas organizācijas.


"Zemessardze ir tā struktūra, kas ļauj Latvijas Republikas pilsoņiem kalpot savai valstij, brīvprātīgi iesaistoties mūsu Latvijas aizsardzības un drošības garantēšanā, tāpēc ikviens šo ideju atbalstošs darba devējs ir nenoliedzams atbalsts gan zemessardzei, gan ikvienam tās zemessargam, kurš savu brīvo laiku pavada militārajās mācībās, lai apgūtu prasmes un iemaņas aizstāvēt Latviju," uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks. 


Latvijas uzņēmumi un iestādes apbalvošanai tika izvēlētas, izvērtējot zemessargu sniegtās atbildes aptaujas anketās, kā arī Zemessardzes bataljonu komandieru ieteikumus.


Ogres tehnikums svinīgā Zemessardzes atbalstītāju godināšanas ceremonijā 24.janvārī saņēma Aizsardzības ministrijas Goda rakstu nominācijā "Mācību iestāde - izglītotājs par Zemessardzi". 


"Mēs esam izglītības iestāde, kas īsteno valsts aizsardzības mācību. Tehnikumā ļoti aktīvi darbojas jaunsardze. Sadarbojamies ar Zemessardzes 54.Inženiertehnisko bataljonu, kopsadarbībā nodrošinot gan Lāčplēša, gan Valsts svētku pasākumus. Pagājušajā gadā Junior Achievement Latvia Līderu programmas ietvaros 3.kursa audzēkne Monta Bergmane īstenoja savu projektu "Nāves salas kultūrvēsturiskā mantojuma atjaunošana", kura laikā tika atjaunotas vecās norādes, to vietā uzstādītas jaunas. Pie katra vēstures objekta tika uzstādīti informācijas stendi, atjaunots solu un galdu krāsojums, kā arī sakopta Nāves salas teritorija – pie pieminekļa brīvības cīnītājiem, atpūtas vieta, ierakumi, zemnīca un pastaigu takas," norāda Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante.


Jaunsardze Ogres tehnikumā darbojas otro gadu. Lai atbalstītu jaunsardzes kustību, OT vadība atvēlējusi jaunsargiem nodarbību telpas Ogrē, Meža prospektā 13. 


Ogres tehnikums atrodas Ikšķiles novadā, tāpēc tehnikuma jaunsargi ietilpst Ikšķiles novada vienībā, kur darbojas līdz ar citu novada izglītības iestāžu jaunsargiem.


Ikšķiles novada jaunsargu vienība šogad pārstāvēja Latviju un Jaunsardzi, piedaloties piemiņas skrējienā Viļņā par godu 1991.gada janvārī bojā gājušajiem barikāžu dalībniekiem. Skrējiena dalībnieku vidū bija arī OT audzēkņi.


25. februārī Ikšķiles novada jaunsargiem bija tas gods apmeklēt Rīgas pili un tikties ar Valsts prezidentu Egilu Levitu. Valsts prezidents, uzrunājot jauniešus, deva ticību un pārliecību, ka viņi ir Latvijas nākotne. Jaunsargi ir vieni no tiem, kas ne tikai popularizē, bet arī parāda patriotisma līmeni valstī.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OT/46312

11. martā, 08:50, Ogres tehnikums
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet