Atgriezties pie raksta

OVT sagatavo strādniekus SIA "Ogres trikotāža"

Martā SIA "Ogres trikotāža" darbu uzsāks 12 šūšanas iekārtu operatori, kas teorētiskās zināšanas apgūst Ogres Valsts tehnikumā (OVT), bet praktiskās iemaņas – savā nākamajā darbavietā.


Izveidot šādu grupu pamudināja aizvadītā gada pavasarī plašsaziņas līdzekļos izskanējusī informācija, ka SIA "Ogres trikotāža" trūkst darbinieku, un uzņēmums būtu gatavs pieņemt darbā 100 šuvējas.


"Tā kā vienā no profesionālajām skolām vēl pirms Ogres Valsts tehnikuma izveidošanas jau ir apmācīti speciālisti kādreizējam Ogres trikotāžas kombinātam, uzreiz atsaucāmies, ka mēs labprāt varētu izglītot strādniekus šim uzņēmumam. Kopsadarbībā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju, nozares arodbiedrību un Vieglās rūpniecības uzņēmumu asociāciju izstrādājām izglītības programmu. Programma ir licencēta, bet, tā kā tā tiek realizēta pirmoreiz, nākamnedēļ skolā un prakses vietā ieradīsies komisija, lai to akreditētu," norāda OVT direktore Ilze Brante.


Grupa nokomplektēta sadarbībā ar Nodarbības Valsts aģentūru (NVA), un mācības ilgs četrus mēnešus. Beidzot programmu, kursanti iegūs šūšanas iekārtu operatora profesionālo kvalifikāciju.


"Mēs plānojam, ka arī turpmāk atbilstoši pieprasījumam sagatavosim šādus speciālistus," atklāj I.Brante.


Mācību iestādei jau ir ilgstoša sadarbība ar NVA. Piemēram, pagājušajā gadā tika sagatavoti grāmatveži.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/OVT/22813

2013. gada 3. janvārī, 14:59, Ogres tehnikums
Ogrenet

Jaunākie komentāri

zika • 2013. gada 3. janvārī, 17:45
Kā savādāk.
?? • 2013. gada 3. janvārī, 17:27
alga ari bus pec 3-4 menessiem tikai?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet