Pārogre - kūrortpilsēta noteikti

Lazdukalnos jeb Špakovska parkā zied ūdensrozes. Visapkārt tik perfekti sakopts! Aizejiet vai aizbrauciet, ne mirkli nenožēlosiet! Vēlrez pārliecināsities, cik zaļā un brīnumskaistā pilsētā mēs dzīvojam! Vislabāk - izbaudiet Pārogres kalnus un apkārtni kā kājāmgājēji!

Pa septiņiem vārtiem var ienākt , 2019-07-04 18:23:47

... Pa vārtiem var ienākt cilvēkā prieks, protams!

Vasarā, vakarā , 2019-07-04 18:28:46

Paldies Špakovsku Benitai!Bez nelaiķa Jāņa un viņa kundzes Benitas nebūtu šīs tik skaistās un sakoptās vietas.

sūna , 2019-07-04 20:51:14

Vienmēr esmu apbrīnojis Jāni Špakovski! Cilvēks, no kura jāņem piemērs!

Tiesnesis , 2019-07-05 11:17:40

Visu cieņu parka uzturētājiem, tiešām. Bet Pārogrei līdz kūrortam vēl ir ļoti ļoti tālu. Pat ar riteni līdz pilsētai nevar aizbraukt pa īsāko ceļu nepaliekot bez zobiem- gar Pārogres staciju pāri Līkajam tiltam. Nekas nav izrotāts, knapi appļauts šur tur. Nesmuki.

joke , 2019-07-05 12:26:23

Kāpēc vēl vienu reizi šeit nepastāstīt par to, kā iespējams visu "Lazdukalnu" uzturēt tādā kārtībā? Teritorija taču nav maza. Kamēr citiem ogrēniešiem sagādā grūtības (varbūt pamatoti) uzkopt savu piemājas teritoriju. Pastāstiet gan!!!

Kā visu var paspēt? , 2019-07-05 12:59:54

Paspēt var tad ja savu dzīvi veltī šim mērķim.Runājot par Špakovskiem-cilveki šim darbam veltīja katru brīvo mirkli,strādādami no rīta līdz vakaram un visas brīvdienas arī.Kā ir šobrīd,kad ir dots dabas parka statuss,nezinu īsti.Bet kādreiz divatā strādādami viņi iekopa šo vietu,jo gribēja dzīvot sakoptā un izdaiļotā vidē.No visas pad.savienības tika pirkti un vesti koki un krūmi,kas mūsu klim.zonā brīvā vaļā nemaz nav tik bieži sastopami.Smagi strādājot un rūpējoties darbs deva rezultātus.Pirmkārt bija interese,prasmes,enerģija un liela vēlēšanās.Pēc tam bija vajadzīgi lieli spēki,lai izkarotu dabas parka statusu,jo šo vietu vēlējās sadalīt apbūves gabalos privātmaju celtniecībai.Lai Jānim debesu valstība un Benitai laba veselība un neapsīkstoša enerģija!

sūna , 2019-07-05 14:02:40

paspēt uzturēt visu var arī, ja mērķis ir izteikti savtīgs, un sūna jau daļēji par to ir izpļāpājusies. noteikti, ka pārogres cilvēkiem būtu daudz ko piebilst šī apšaubāmā parka tapšanas sakarā. pēdējo reizi tur pastaigājoties, gadījās pamanīt, ka redz dabas parku šie goda pilsoņi "parka saimnieki" izkaroja, lai to nesadalītu apbūves gabalos, turpretim pašu parka saimnieku vajadzībai agrākā darbarīku būdiņa nu ir pārtapusi pamatīgā ēkā, lai gan paši mitinās otrā parka malā...tā teikt, parks dažu cilvēku - Ogres goda pilsoņu personīgai lietošanai. tai parkā vēl 90.gadu sākumā bija pēdējais stāvākais kalns, kur apkārtnes bērniem ziemā braukt ar ragavām, bet arī tas šiem "parka saimniekiem" traucēja - tai vietā uzbūvēja nevienam nevajadzīgas trepes, lai gan uziet augšā var arī pa daudz lēzenāku taku no sāniem. protams, ir jau skaisti tur viss sastādīts, bet ja citi nevarēja tur būvēties un braukt ar ragaviņām, tad redz, viena ģimene var būvēties, kur vien šajā parkā grib.

sūna pasaka par maz , 2019-07-07 00:36:01

Cilvēk,kur tevī tik daudz žults? Tu taču nebūsi no tiem,kas tur gribēja savu pili uzbliest?Ja tik vien tās vainas ,kā kalniņš ragavām,tad tici man,šis kalniņš tiktu apbūves laikā norakts,iežogots ,ierīkotas ielas starp biezo mājām.Un nebūt tev ne kalniņu ne ieleju,vismaz,nebūtu Ogrēniešiem šīs vietas pieejamas.Kā tagad nav Daugavas krasts daudzviet pieejams.Daudzi vēl atcerās,kuri no Ogres tā laika varenajiem,šo vietu bija savām vajadzībām iekārojuši.Un gudri funktierēt-kas ir uzbūvēts vajadzīgi vai nevajadzīgi,daudz spēka un prāta nevajag.Gribu piedāvāt-iekop ko ,ierīko vai uzbūvē par saviem līdzekļiem un ar savu roku darbu,publiskai lietošanai,tad es ar prieku uzklausīšu tavu pieredzi.Citādi,atvaino,izklausās pēc nenovīdības.

Jānis , 2019-07-07 11:04:14

Glumi un lienoši esi izteicies par Ogres varenajiem, it kā tie būtu kaut kādi svešie. Vai tad tie, kas to parku ierīkoja savtīgu mērķu vadīti, pie viņiem nepieder? Kur tu saskati žulti, ja parkā, kas "it kā" ierīkots apmeklētājiem, nav skaidri saprotams, kur beidzas privātmājas teritorija un cik tālu tā vēl izpletīsies, un kur sākas publiskā? Un kalniņu bērniem taču varēja arī atstāt, ja jau parks priekš visiem ogrēniešiem, vai ne tā? Bet tiem, kas tur "saimnieko", bērni traucēja, jo redz otrā parka malā arī jau iebūvējušies!

Jānim , 2019-07-07 17:29:35

Nu un kāds tam visam sakars ar vecajiem Špakovskiem,ar cilvēkiem ,kas to visu iekopa?Ja tu domā domes P.Špakovski,tad man par to nav viedokļa.Ja tur kāds veic nelikumīgu būvniecību,tad tur ir jakontrolē būvvaldei,ja viss ir saskaņots un likumīgi,tad jāgriežas domē un jāpauž viedoklis.Es runāju tikai un vienīgi par parka dibinātajiem.Šo vietu sāka iekopt padomju sav.laikā un tad ,esmu pārliecināta,savtīgu mērķu ko tur iebūvēt nebija.Un tā saucamie"'varenie'' daudzi vēl autiņos gulēja vai gaidīja savu kārtu uz piedzimšanu.Nav jānoniecina godīgu un čaklu cilvēku mūža ieguldījums tikai tāpēc,ka patreizējā vara ko izprot pa savam un izkropļo labas idejas.Pati vairs nedzīvojo tai rajonā un parkā neesmu bijusi vismaz 5 gadus.Nespriedīšu par to ko nezinu,bet Benitu un Jāni uzskatu par goda cienīgiem un nepatīkami,ka apkārtējie ir tik ļauni.Katrā ziņā,ja vietai ir parka statuss,tad par šo teritoriju visa atbildība gulstās uz pašvaldību un tikai tur jāpauž neapmierinātība,ja tāda ir pamatota.

sūna , 2019-07-07 20:02:04

Piedalies diskusijā

Atzīmējot opciju Atcerēties mani Jūsu vārds un e-pasta adrese tiks saglabāti, un turpmāk, komentējot rakstus vai veicot ierakstus forumā, nebūs jāievada pa jaunu.
x aizvērt šo paskaidrojumu
(?)
 

Ogrenet