Par parku Pārogrē

Vai Špakovsku skaistais parks pieder pašvaldībai? Vai 100 pakāpienu kāpnes un pusuzceltais tornis arī pieder pašvaldībai? Stūrīšu gatve Nr.12, kalna augšdaļā, krūmājs, iepretim Špakovska parkā augošajai lielajai Kanādas eglei (pāri ceļam) tagad pieder privātajam. Viens cilvēks rūpējas par visu parku? Tas ir uz fantastikas robežas?

Kuram , 2019-08-01 16:18:14

Ja tik ziņkārīga, tad aizej līdz cilvēkiem, kuri tur dzīvo un kopj šo parku un pajautā. Vislabāk paņem līdzi savu grābeklīti un palīdzi sakopt kādu stūrīti. Kāda starpība kam pieder, tev kāds aizliedz tur staigāt?

Nu , 2019-08-01 18:12:40

Vai tiešām nav iespējams savākt līdzekļus skatu torņa renovēšanai?
Špakovska kungam bija brīnišķīga ideja, skatu torņa izbūvei vienā no Ogres augtākajiem punktiem.

Žēl , 2019-08-02 13:07:15

Jāsaka godīgi-parks diezgan aizlaists...Nav normālas norādes, šodien braucot pašāvām garām. Daudzviet uzraksti nokrituši, izbalējuši.Dīķis aizaudzis..skumji.

bijām , 2019-08-02 14:24:17

Vienam cilvēkam likt (?) aprūpēt tik plašu teritoriju sezonā nav prāta darbs. Diennaktī 24 stundas fiziski ir par maz tādam darbu apjomam. Ja nu labprātīgi viens pats apņemas, tad jāpaklusē. Visu cieņu tādai uzņēmībai, ar tādu rūdījumu!

Cieņā , 2019-08-02 16:26:21

Skats no torņa, kad būs gatavs, pavērsies ļoti, ļoti tālu! Tā rakstīja vietējā presē. Šķiet, līdz pat RĪGAI (PIRMS ~15 GADIEM)

dABA oGRI APVELTĪJUSI, BET ... , 2019-08-02 16:31:36

Raksta, ka parku apsaimnieko biedrība, bet apmeklētāji redz pavisam ko citu - parks ir aizlaists. Tātad tā biedrība ir uztaisīta kā pašvaldībai pietuvināts naudas pumpis savām kabatām un sastāv no pašvaldībai pietuvinātajiem un pašvaldības bijušajiem/esošajiem darboņiem, kuri velk ārā naudu, bet grābekli rokā neņems. Bet vēl dīvainākas lietas parādās kadastra lapā - parks it kā ir pašvaldības īpašums, bet parka vidus ar piebraucamo ceļu un torni (viss kalns) tagad ir atdalīts no pašvaldības īpašuma Pavasara gatves 10, un pieder juridiskai personai - ar adresi Laukmales iela 6! Kurš tagad vairs var garantēt, ka juridiska persona pēkšņi nepārtaps fiziskā, un arī pārējais parks pamazām netiks sadalīts "juridisku personu" īpašumos?
Redz kā tas notika ar Laukmales ielu 6:
http://www.fakti.lv/?url=echoart&ArticleId=389 Lūdz finansējumu Špakovska parka skatu torņa būvniecībai ogresfakti Publicēts: 2008-10-30 17:33:00 / Kultūra Komentāri (1) Ziņot redakcijai Izdrukāt Špakovska parkā top skatu tornis – iespējams, viena no nākotnē svarīgākajām tūrisma apskates vietām Ogres novadā. Tornī plānots izvietot arī latviešu glezniecības virsmeistara Konrāda Ubāna muzeju. Topošais tornis pārsteidz ar savu monumentalitāti – tas būvēts no lieliem akmeņiem un dveš pārliecību, ka no šīs vietas novada apkārtni apbrīnos ne viena vien paaudze. Piekļūšana tornim un uzkāpšana tajā arī šobrīd iespējama – nekādas aizlieguma zīmes vai barjeras netraucē baudīt vienreizējo panorāmu, kas paveras no torņa augšējās platvormas. Klusums tornī gan ne par ko labu nevēsta – būvdarbi te nenotiek vien tādēļ, ka pietrūkst līdzekļu torņa pabeigšanai. Biedrība “Lazdukalni 2000” torņa ideju līdz šim realizējusi par saviem līdzekļiem. Tās ieguldījumu sertificēts vērtētājs novērtējis par 166'600 latiem. Vēstulē domei pazīstamā Špakovska parka autors un realizētājs Jānis Špakovskis atgādina, ka 2004.gada aprīlī dome iznomājusi biedrībai “Lazdukalni 2000” 1200 kvadrātmetru pašvaldības zemes skatu torņa būvniecībai, taču torņa projekta apstiprināšana ieilgusi līdz pat 2008.gada vasarai. Šajā laikā ievērojami augušas būvniecības izmaksas un nu pirmās kārtas būvniecībai nepieciešami aptuveni 100 000 latu. Biedrībai trūkst līdzekļu un tā lūdz domes palīdzību. Ogres novada dome saņēmusi biedrības “Lazdukalni 2000” valdes priekšsēdētāja Jāņa Špakovska iesniegumu, kurā izteikts priekšlikums kopīgi ar novada domi dibināt komercsabiedrību (komandītsabiedrību) sabiedrībai nozīmīgā objekta būvniecībai, labiekārtošanai un apsaimniekošanai. Deputātu vidū plašas diskusijas par šo jautājumu neraisījās. Vita Pūķe vēlējās zināt, kas ir komandītsabiedrība, bet Ludvigs Tribockis vaicāja kādēļ nav pievienots pašvaldības zemes nomas līgums biedrībai “Lazdukalni 2000”. Viņš arī vaicāja vai nerodas interešu konflikts, jo lēmuma izpildes kontroli plānots uzdot Jāņa Špakovska radiniekam, domes izpiddirektoram Pēterim Špakovskim. Domes juridiskā dienesta pārstāvji pauda viedokli, ka interešu konflikts nerodas.

Dīvainības tai parkā ir , 2019-08-02 20:25:19

Tikmēr mūsu acu priekšā notiek, kas notiek. Biedrība katru gadu citus projektus apsteidzot vinnē pašvaldību u.c. konkursos, parks tiek uzturēts, mazliet uzlabots. Bet kam tas viss pieder? Vienai personai, personībai? Tiešām? Tornis kā rūpju vislielākais objekts jau sen pusuzcelts ar vismazākajām cerībām uzcelt līdz galam (šobrīd).

Cieņā , 2019-08-03 12:09:42

Piedalies diskusijā

Atzīmējot opciju Atcerēties mani Jūsu vārds un e-pasta adrese tiks saglabāti, un turpmāk, komentējot rakstus vai veicot ierakstus forumā, nebūs jāievada pa jaunu.
x aizvērt šo paskaidrojumu
(?)
 

Ogrenet