Lapas

Kāds ir jūsu viedokilis par lapu dedzināšanu Ogres pisētā privātmaju pagalmos?

Vizma , 2015-10-08 14:34:17

Diskutēts par šo jautājumu ir gana daudz un dikti. Esam arī interesējušies par to gan pašvaldībā, gan policijā. Pašvaldības saistošie noteikumi atļauj bioloģisko atkritumu dedzināšanu, netraucējot apkārtējiem. Savukārt pašvaldības policijas galvenais nosacījums ir, lai šajos ugunskuros netiktu dedzināta plastmasa, gumija un citi naftas izstrādājumi - tikai koku lapas, zari u.c. bioloģiskie atkritumi. Protams, te ir atklāts jautājums par sadūmojumu un tā ietekmi uz apkārtējiem... Lielākoties viss ir uz pašu "dedzinātāju" sirdsapziņas. Katrā ziņā, ja šie ugunskuri un dedzināšana patiešām traucē, tad ir jāzvana uz policiju, kas reaģēs uz izsaukumu un veiks pārrunas ar "dedzinātājiem".

OGRENET , 2015-10-08 14:57:52

Man arī dedzināšana traucēja,zvaniju policijai,man atbildēja,ka drīkst dedzināt un ieteica dedzināt pašai

anna , 2015-10-08 20:39:55

Pati dzīvoju privātmājā un lapas lasu maisā. Riebjas kaimiņi, kuri kūpina savas lapas un neliekas zinis par apkārtējiem kaimiņiem! Pats "foršākais" ir tad, kad drēbes izmazgātas un izkarinātas ārā un kaimiņš bez sirdsapziņas pārmetumiem paņem un piešķiļ lapām uguni. Dūmi kūp uz visām pusēm, ka nemetas.

jaunogriete , 2015-10-09 07:49:51

Tādā gadījumā tu esi ļoti apzinīga! Kaut visi tādi būtu...

to jaunogrietei , 2015-10-09 08:41:19

Tu man arī riebies. un nestaasti pasaciņas, ka savas lapas liec maisā un dedzini tikai kad līst lietus..

kaimiņš jaunogrietei , 2015-10-09 11:09:30

Man arī tas pats šonedēļ. Diena smuka, saulaina, mājai durvis vaļā, drēbes smuki žūst saulīte, mēs ar mazo ari dzīvojamies pa āru, kad pēkšņi kaimiņš uztaisa raganu sārtu. Vējš uz manas majas pusi un dūmi tādi. ka izstieptu roku vairs neredzu, visa māja smird pēc dūmiem, izmazgātās drēbes nemaz nepieminēšu.
Un lapas, ja vien nav ozola vai kastana, lieku kompostā.

varbut , 2015-10-09 11:13:48

Bet ja par viedokli, tad neesmu absolūti pret, tik varbūt to nedarīt pie kaimiņa sētas dienas vidū un vējainā laikā. Vakarā, kad visi pa māju un ipaši pa āru neviens vairs nedzīvojas, lūdzu.

varbut , 2015-10-09 11:18:38

Es pievienojos varbut! Man arī nekas nav pret lapu dedzināšanu, tikai vakarā, kad nežūst veļa un logi ir ciet.

, 2015-10-09 11:56:36

Kāpēc gan visu nepārrunat ar kaimiņu? Kas viņš kāds briesmonis?

zika , 2015-10-09 12:24:15

Mani kaimiņi, piemēram , atbild ka drīkst dedzināt un dedzina. Katru dienu, nepārspīlējot , katru sagrāb sauju un uguni klāt. Brīvdienās vispār nav iespējams ārā iziet, šķiet katra pilsoņa pienākums ir kautko nodedzināt. Pavasarī kūla rudenī lapas. Tad lai Ogrē atļauj arī kūlu dedzināt, kas par diskrimināciju pret kūlas dedzinātājiem..

Alla , 2015-10-09 12:30:57

Latvietim kaut ko piešķilt un pasvilināt ir svēta lieta, Ikšķilē arī visi kūpina un indē cits citu uz nebēdu. Rudeņos un pavasaros reāls smogs valda pār pilsētu. kamēr pēdējā lapa un puķu kāts nebūs nosvilināts, tikmēr miera un svaiga gaisa nebūs. Pašvaldība pāris gadus atpakaļ gan noteica kaut kādus periodus, kad var dedzināt un kad nevar, bet visi normatīvie akti palika uz papīra, realitātē nekas nespēja izskaust šīs pamatīgi iesakņojušās kūpināšanas tradīcijas .... skumji

marrutks , 2015-10-09 14:49:38

Tu maldies, es vispār nededzinu, bet gan izvedot konteineru metu iekšā. Novēlu tev, lai tavas drēbes "smuki" smaržo pēc dūmiem.

kaimiņam no Jaunogres , 2015-10-09 15:10:50

Citāts: " Lapu dedzināšana Ogres pilsētas teritorijā tā nav atļauta.
Ir pieļaujams dedzināt tikai koku un krūmu ciršanas atliekas ugunskuros un
sadedzināšanas iekārtās. To dedzināšana tiek paredzēta speciālā vietā, kur
netiek traucēti vai apdraudēti citi sabiedrības locekļi (aizliegts ierīkot
atkritumu dedzināšanas vietu kaimiņu īpašuma ēku logu tuvumā vai vietā, kur
dedzināšanas radītie dūmi var samazināt redzamību, apdraudot satiksmes
drošību). Šo paredz Ogres novada pašvaldības 24.05.2012. saistošo noteikumu
Nr. 14/2012 "Par atkritumu apsaimniekošanu Ogres novadā" 62.2.1 un 62.2.2
apakšpunkti. Dedzinot koku lapas Ogres pilsētas teritorijā tiek pārkāpti
minētie saistošie noteikumi."

Daiga , 2015-10-09 15:14:17

Meitenes lapās tas ir foorši , šogad vienīgi košu lapu pamaz.

Lunis , 2015-10-09 16:31:05

Piedalies diskusijā

Atzīmējot opciju Atcerēties mani Jūsu vārds un e-pasta adrese tiks saglabāti, un turpmāk, komentējot rakstus vai veicot ierakstus forumā, nebūs jāievada pa jaunu.
x aizvērt šo paskaidrojumu
(?)

Ogrenet