Par SIA Ogres namsaimnieks sētnieču atalgojumu 2018.gadā

Ogres novada pašvaldības
priekšsēdētājam Egilam Helmanim


Kopija: SIA „ Ogres namsaimnieks”
valdes loceklim K.Grīnbergam

Iesniegums iesniegts 25 māju , māju vecāko vārdā.

Par SIA „Ogres namsaimnieks” sētniekiem piemēroto dalīto (ziema – vasara)
atalgojumu.

Mēs, vairāku māju vecākie lūdzam Jūs vērst uzmanību un izvērtēt SIA „Ogres namsaimnieks” valdes locekļa K.Grīnberga ieviesto teritorijas uzkopšanas nodaļas personāla – sētnieks, piemēroto dalīto atalgojumu.
Paskaidrojam.
SIA „Ogres namsaimnieks” sētnieki ir daļa no mūsu pilsētas iedzīvotājiem, kuri veic nodokļu maksājumus Ogres novada budžetā. Mēs uzskatām, ka šāda attieksme, kāda ir radīta šobrīd šiem darbiniekiem ir jebkādu cilvēktiesību pārkāpums. Sētnieks ziemā aizejot atvaļinājumā, vai esot uz darba nespējas lapas saņem krietni mazāku apmaksu nekā vasaras periodā. Sētnieks, kā jebkurš cits SIA „Ogres namsaimnieks” ir tiesīgs saņemt izlīdzinātu darba apmaksu, kā arī sētnieks kā jebkurš cits darbinieks katru mēnesi veic maksājumus par dzīvesvietu (dzīvoklis, sociālais dzīvoklis- istabiņa), kādam ir saistības ar banku maksājumiem, kādam ir apgādība bērni un citas saistības.
Sētnieki uzsākot darba attiecības ar P/a „ Mālkalne” vai P/a „Ogres namsaimnieks” tika informēti un iepazīstināti ar citādu darba apmaksas veidu – izlīdzināta darba samaksa. 2018.gadā 27.decembra tolaik P/a „Ogres namsaimnieks” valdes loceklis izdeva rīkojumu Nr. 2-1/488 par dalīto darba apmaksu, ka rezultāta šim personālam tika radītas problēmas.
Sētnieku sniegtā informācija par šī brīža faktisko situāciju:
1. vairākiem sētniekiem ir izveidojies komunālo maksājumu parāds par dzīvokli, par domes piešķirto istabiņu kopmītnēs;
2. dažiem sētniekiem tiek kavēti kredītu, līzingu maksājumi;
3. daži sētnieki ir kļuvuši par sociālo pabalstu klientiem;
4. dažiem sētniekiem bija un ir nepietiekami finansiālie līdzekļi , lai palaistu bērnus skolas, pirmskolas gaitās;
5. sētnieku darba spēka trūkums Ogres pilsētā.
Par pieņemto lēmumu SIA „Ogres namsaimnieks” valdes locekļa minētais arguments – „vairāki sētnieki ziemas mēnešos regulāri un ilgi atrodas uz darba nespējas lapas un vasaras mēnešos daudz mazāk jāveic darbs”.
Jautājums – Kādus zaudējumus tas rada SIA „Ogres namsaimnieks”, ja par sētnieka sniegto pakalpojumu, par pirmām 10 dienām darba nespējas lapu un atvaļinājumu maksā no mājas budžeta. Darba nespējas lapa ar 11 dienu maksā VSAA.
Informējam, ka gluži pretēji valdes locekļa apgalvojumam sētniekam vasaras mēnešos ir daudz vairāk darba pienākumu nekā ziemas mēnešos:
1. vasara – jāmazgā koplietošanas telpās logi, durvis, sienas;
2. jāsavāc nopļauta zāle, biežak jāuzkopj zaļā zona, vairāk saslauku;
3. jāsavāc apgrieztie zari;
4. augusta jau sāk grābt lapas utt.
Rūpīgi izvērtējot sētnieku tiešos pienākumus, varam secināt , ka darba devējs pieņemot šādu lēmumu nav detalizēti izvērtējis un paredzējis kadas sociālas problēmas tas var radīt darba ņēmējam.
Mēs māju vecākie lūdzam atcelt valdes locekļa 2018.gada 27.decembra tolaik izdoto valdes loceklis rīkojumu Nr. 2-1/488, un atgriezt sētniekiem iepriekšējo izlīdzināto apmaksas veidu .

25 māju māju vecākie

Mājas vecākais , 2018-11-08 19:23:42

Piedalies diskusijā

Atzīmējot opciju Atcerēties mani Jūsu vārds un e-pasta adrese tiks saglabāti, un turpmāk, komentējot rakstus vai veicot ierakstus forumā, nebūs jāievada pa jaunu.
x aizvērt šo paskaidrojumu
(?)
 

Ogrenet