Par pašnāvībām, neatdotiem banku kredītiem un interneta komentāriem

Lielākajā daļā interneta portālu pie ziņām par kādu traģisku notikumu, kad tiek vēstīts par bojā gājušu cilvēku, komentēšanas iespējas parasti ir liegtas, tomēr, manuprāt, tādējādi tiek liegta arī iespēja sabiedrībai uzzināt ko vairāk par notikušā apstākļiem un par to, kādi ir notikušās nelaimes iemesli. Tādējādi tiek arī mazināta iespēja nepieļaut šādas nelaimes turpmāk, nākotnē.

Bieži vien Latvijas iedzīvotāji, ciešot trūkumu, spiesti ņemt neskaitāmus kredītus, un, nespējot tos vairs nomaksāt, izmisums ir tik liels, ka tiek pieņemts lēmums dzīvi beigt pašnāvībā. Tā ir lieta, par ko jārunā visas valsts mērogā, tomēr mediji un žurnālisti, vēstot par gadījumiem, kad kāds valsts iedzīvotājs ir izdarījis pašnāvību, nemaz nepainteresējas par sīkākiem iemesliem, un, liedzot komentēt rakstus arī sabiedrībai, patiesība bieži vien paliek nenoskaidrota un tādu nelaimīgu gadījumu notiek aizvien vairāk un vairāk.

Cilvēki, kuri izlēmuši beigt savu dzīvi paši sevi nonāvējot, iespējams, domā, ka valstij uz viņiem nospļauties, un bieži vien šādas domas ir ne bez pamata, tomēr pirmsnāves vēstules ar skaidrojumu par to, kādēļ tas ticis darīts, atstāšana var būt ļoti nozīmīga, lai šādu nelaimju turpmāk notiktu mazāk. Iedzīvotāji, kuri vairs neredz risinājumu problēmām, ar kurām tie saskārušies, pašnāvību galu galā varētu veikt vainīgā – valdības, bankas, policijas u.c. nama durvju priekšā, lai atbildīgie jūt kaut nedaudz kaunu vai vismaz neērtības.

Esmu gatavs atbalstīt visu to pašnāvnieku ģimenes, kuru radinieki, beidzot dzīvi šādā veidā, ir atstājuši pēcnāves vēstījumu vai darījuši to kādā sabiedrībai noderīgā veidā, pievēršot pēc iespējas lielāku uzmanību. Tāpat arī aicinu vērsties to piederīgos, kuriem ir pamatotas aizdomas, ka par pašnāvības iemeslu kalpojis laikā neatdots bankas kredīts, parādu piedzinēju agresīvā rīcība vai valsts institūciju bezdarbība un atbalsta trūkums.

Mani var sazvanīt pa tālruni 29222919 vai atstāt ziņu draugiem.lv

Edmunds Z. , 2013-06-20 15:42:04

Esi ievērots. Tu esi piekomentējis pilnus Delfus.....Tvnetu.......untt
Parasti šādas darbības ir aizsākums 'interesantas' kopienas izveidei, vai ir savdabīgs biznesa projekts.
Varbūt pastāsti kādas rīcības un risinājumus tu vari piedāvāt? saukļus mums ikdienā 'tamborē' 100 gudrās galvas.

vērotājs , 2013-06-20 16:23:13

Oo Edmunds Z ar pazīstamo telefonu , viens no LV i-net pionieriem :) Harēms tas nav slikti ja tik šeihs vai sultāns bagāts.

Lunis , 2013-06-20 18:24:48

"...vai darījuši to kādā sabiedrībai noderīgā veidā..." šito par pašnāvību var tikai kretīns teikt...

Elmārs , 2013-06-20 20:57:03

Komentāri tiek liegti un TIKS liegti, lai lieki netraumētu jau tā citušās ģimenes.

BTW: tie kas pašnāvību taisa krītu dēļ ir idioti kvadrātā ja ne kubā. Kad paņemt svešu naudu tad vareni, kad naudu jāatdod tad sliktā banka

Jēkabs Grēks , 2013-06-20 21:01:37

Vai zini, Edmund! Gana daudz pašnāvnieku ir arī pārtikušās labklājības valstīs. Tā kā ne tikai nauda ir iemesls.

Gita , 2013-06-21 11:44:01

Jēkabs grēks, paldies Dievam ka neesi sastapies ar šadu problemu : kaa kedits paņemts un pec gadiem tu esi palicis bezdarbnieks un labak atmaksatu darbu nevar atrast, jaa vieniigi par minimaalu algu! Nezinu ka tu tad justos un ko tad tu uzrakstitu komentaros zem šī raksta!? No malas jau ļoti vienkarši sprest, pec tava teikta izskatas baigi krutajs!? Bet atceries, kaa ne tādi ir dzīve salausti!

Dana to Jēkabs Grēks , 2013-06-24 18:32:12

AK jel, Dana, cik Tev rakstibas kludu :)

dace , 2013-06-25 02:14:17

Ha-ha, pareiza!!!

Dana to Dace , 2013-06-25 20:14:05

Jā ... ,,dace,, ...Tev arī...

Skolotāja , 2013-07-04 20:43:58

Es īstī nesaprotu, kādēļ tie, kuri ņem lielos kredītus, nozākā pēc tam citus?
Man šķiet, ka kredīts jāņem tādā apmērā, lai maksāt būtu iespējams nevis pie labākajiem apstākļiem, bet gan vienmēr. Respektīvi, lai cilvēks pats nepakar sevi kredīta cilpā.

Pēc tam vainot citus ir viegli, bet jāsaprot, ka pat stabilākais darbs var izbeigties jeb kurā brīdī.

Jēkabs Grēks , 2013-07-06 10:30:24

Piedalies diskusijā

Atzīmējot opciju Atcerēties mani Jūsu vārds un e-pasta adrese tiks saglabāti, un turpmāk, komentējot rakstus vai veicot ierakstus forumā, nebūs jāievada pa jaunu.
x aizvērt šo paskaidrojumu
(?)
 

Ogrenet