Atgriezties pie raksta

Ikšķilē tiekas Latvijas Draudzīgās skolas Foto

Ikšķiles vidusskolā norisinājās Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas organizētās kustības "Draudzīga skola" konkursa noslēguma pasākums, kurā pulcējās 250 skolēni un pedagogi no visas Latvijas.

Šī gada kustības "Draudzīgā skola" konkursa temats - "Skolēns, kam es gribu pateikt paldies. Pedagogs, kam es gribu pateikt paldies". 

"Akcentēt labos darbus Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai jau kļuvis par tradīciju. Veicot dažādas pārbaudes, kas pārsvarā saistītas ar negatīviem procesiem sabiedrībā, esam konstatējuši, ka notiek arī labas lietas, ir tik daudz jauku pedagogu, kurus bērni un jaunieši uztver kā piemēru, kam vēlētos sekot. Tāpēc nolēmām rīkot šādu konkursu, lai varētu pateikt paldies īpašajam pedagogam vai skolēnam," norāda Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas priekšnieces vietniece Anita Gotharde. 


Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija izveidota pirms desmit gadiem, bet kustība "Draudzīgā skola" pastāv jau septiņus gadus. Katru gadu ir dažādas kustības "Draudzīgā skola" darba formas. Piemēram, 2014.gadā tika organizēts konkurss pedagogiem par labāko klases audzināšanas stundu. Šajā konkursā starp 50 pretendentiem par labāko 1.-4.klašu grupā tika atzīts Ikšķiles vidusskolas skolotājas Kristīnes Garklāvas (Saules) darbs.


"Mēs esam ļoti aktīvi – dziedam, dejojam, draudzējamies un daudzinām labo, un esam iekļāvušies kustībā "Draudzīgā skola". Tāpēc arī organizatori izteica vēlēšanos konkursa noslēguma pasākumu rīkot pie mums," atklāj Ikšķiles vidusskolas  direktora vietniece audzināšanas un ārpusklases darbā Ingūna Bērziņa.


"Ikšķiles vidusskola ir viena pirmajām skolām Latvijā, kas iesaistījās kustībā "Draudzīga skola". Tā ir draudzīga un atbalstoša skola, kas uzstādījusi augstu kvalitātes latiņu un seko, lai bērni mācību procesā saņemtu pēc iespējas vairāk. Ne tikai bērni, bet lai arī pedagogi šeit justos labi," uzsver A.Gotharde. Viņa pateicās Ikšķiles vidusskolai par pasākuma dalībnieku uzņemšanu.


Pasākumu vadīja projekta "Draudzīgā skola" koordinators, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas referents Taivo Trams.


"Vārdu "paldies" mēs ne vienmēr pasakām, un tāpēc daudzi brīnišķīgi cilvēki bieži vien neuzzina, cik viņi bijuši nozīmīgi mūsu dzīvē. Arī mēs neuzzinām, ka kādam esam bijuši ļoti svarīgi un paveikuši ko labu. Reizēm gadās, ka pateikt "paldies" ir jau par vēlu… Šis ir pasākums, kurā varam labot šo situāciju un pateikt cits citam paldies. Jūs jau to esat izdarījuši, jo esat sūtījuši savus darbus, teikuši savus labos vārdus un domas par tiem cilvēkiem, kas ir bijuši nozīmīgi jūsu dzīvē, bijuši jums labs piemērs un varbūt rādījuši ceļu kādā grūtā situācijā. Paldies jums par iesūtītājiem darbiem," teica T.Trams.


Pasākuma dalībnieki varēja noklausīties fragmentus no skolēnu un skolotāju rakstītajām pateicības vēstulēm un noskatīties video sižetus.


Draudzīgo skolu būtība tika akcentēta jau izvietojot atbraukušos ciemiņus Ikšķiles vidusskolas zālē. Skolēni no Rīgas, Dagdas, Vecbebriem, Garkalnes, Valmieras, Liepājas un citām Latvijas vietām tika sadalīti grupās un kļuva par "Laimīgajiem", "Jautrajiem", "Interesantajiem", "Sirsnīgajiem", kas ļāva skolēniem no dažādām skolām savā starpā sadraudzēties. Lai vēl vairāk saliedētu pasākuma dalībniekus, psiholoģe Sanita Aišpure-Dronka organizēja dažādas aktivitātes, noslēgumā aicinot izveidot Latvijas kontūru un veltīt labos vārdus un domas savam novadam.


Pasākuma dalībnieki varēja pārliecināties par Ikšķiles vidusskolas muzikālo kolektīvu -  popgrupu, vokālā ansambļa, kora - augsto līmeni. Noslēgumā Ikšķiles vidusskolas koris muzicēja kopā ar pasākuma viesi – dziedātāju Valteru Frīdenbergu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/36980

2016. gada 25. oktobrī, 17:06, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

dupratguillaud • 2016. gada 27. oktobrī, 14:28
Sveiki !!! Ignorēt, to laiku, lai izlasītu !!! SECURITY ALL !!! Es pateicos visiem, kas atspoguļo reālās aizdevējiem par sociālajiem tīkliem. Auto; ja es varētu atrast peli sākumā šī mēneša pateicības šis cilvēks CHAPEL BRUNO kungs, ka mans padarot aizdevumu pēc tam man bija sazinājies kredītu bez jebkādām problēmām my home, jo man bija darītsaizdevums pie mana bankas, ka es nevaru atmaksāt vairāk es iestrēdzis uz manu bankas, un ka man vajadzēja ārkārtas naudu par manu projektu un nokārtot savus parādus bankai un restartēt biznesa .Franchement, es esmu diezgan apmierināts pēc 48 stundām Es runāju ar vairāki kolēģi, kuri ir saņēmuši arī aizdevumus Bruno Chapelle kungu bez raizēm, jo ​​viņu apstākļi ir ļoti labvēlīgi. viņi aizdevumi 2000 eiro līdz 5.000.000 eiro ar procentu likmi 2% atmaksājamās no 2 līdz 70 gadiem. Es atstāju jums adresi, lai nosūtītu savu lietojumprogrammas. E-pasts: servicechapellebruno@gmail.com PS: izplatīt ziņu, lai palīdzētu tiem, kam nepieciešama veiksmi jums
Apskatnieks • 2016. gada 26. oktobrī, 23:01
Izskatās patiešām līmenī pasākums, kā jau tas ierasts Ikšķiles vidusskolā! Feini!
Dalībnieks • 2016. gada 26. oktobrī, 08:36
Paldies Ikśkiles vsk. par superīgo pasākumu!Man patika!:)

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet