Atgriezties pie raksta

Ikšķiles Brīvajā skolā notiks Sēklu apmaiņas svētki

7.janvārī plkst.13 ikviens interesents tiek aicināts uz Sēklu apmaiņas svētkiem Ikšķiles Brīvajā skolā, Ikšķilē, Rīgas ielā 175.

Sēklu apmaiņa ir jautrs un praktisks veids, kā iegūt jaunas šķirnes izmēģināšanai bez maksas, saņemt padomus retu šķirņu audzēšanā no citiem pieredzējušiem audzētājiem, palīdzēt uzturēt šķirņu un sugu daudzveidību un attīstīt vietējās šķirnes Latvijā.


Tā ir arī iespēja iepazīties un apmainīties pieredzē ar citiem zemkopjiem, dārzniekiem un sēklu entuziastiem, bagātināt savu uzturu ar plašāku šķirņu un sugu daudzveidību, kā arī paplašināt zemnieku un patērētāju izvēles iespējas.


Paaudžu paaudzēm zemnieki un dārznieki ir bijuši sēklu glabātāji un tautas selekcionāri, kuri uzturēja sēklu ģenētisko daudzveidību atlasot labāko augu sēklas un savstarpēji apmainoties ar sēklām. Sēklu daudzveidība nodrošināja kultūraugu pielāgošanos vietējiem klimatiskiem un augsnes apstākļiem, kā arī nodrošināja daudzveidību pārtikā un uzturvielās.


Programma
13.00 Pulcēšanās, reģistrācija, Latvijas dārgumu (seno šķirņu sēklu) nodošana Ikšķiles Sēklu bibliotēkai, sēklu maiņas galdu iekārtošana un tēja; paralēli filma par sēklu iegūšanu.


13.30 Sandra Stabinge informēs, kāpēc ir svarīgi saglabāt senču lolotās sēklas un par sēklu maiņas pamatprincipiem un cik svarīgi ir rūpēties par to kvalitāti.


14.00-15.00 Sēklu lolotājus aicinās pastāstīt par līdzi paņemtajām sēklām, par pērnā gadā no IBS sēklu bibliotēkas un citiem sēklu lototājiem saņemto augu audzēšanas pieredzi.


15.00 - 15.20 Līga Eglīte -  Cēsu viduslaiku pils 16. gs dārza rekonstrukcija.
15.20 - 15.40 Sarma Žarčinska par kolekcionāru ķirbju šķirnēm.
15.40 - 16.00 Erta Birzniece par pupiņu šķirnēm.
16.00 - 16.30 Elga Bražūne par kolekcionāru tomātu šķirnēm.
16.30 Launags.


Aicinātie viesi pasākumā ir Līga Lepse no Pūres DIS, Eriks Fogels, kurš lieliski prot pastāstīt par permakultūras metodēm.


17.00 Danči — spēlēs Ķekavas muzikanti, dančus ierādīs Inese Grīnvalde, Valdis Putniņš no Rīgas danču kluba, Līga Gulbe.


Tiem, kas vēlas piedalīties Sēklu apmaiņas svētkos, līdz 4.janvārim obligāti jāpiesakās sandra.stabinge@ekovirtuve.lv, tālr. 29259942). Pasākumā aicināti piedalīties arī tie, kam šobrīd nav sēklu, ko mainīt.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/37605

2017. gada 3. janvārī, 20:53, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Mince • 2017. gada 4. janvārī, 09:30
Jūs tikai Sēkliņu ne pret ko neapmainiet! :)

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet