Atgriezties pie raksta

Ikšķiles vidusskolas jaunās piebūves pamatos iemūrē Laika kapsulu Foto

13.aprīlis Ikšķiles novadam bija vēsturiska diena, jo Ikšķiles vidusskolas jaunā sākumskolas korpusa pamatos tika iebūvēta Laika kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.

Svinīgajā ceremonijā vēstījumu parakstīja Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš un SIA "Latvijas Energoceltnieks" būvdarbu vadītājs Edijs Ramiņš.


Līdz ar vēstījumu nākamajām paaudzēm kapsulā tika ievietots "Ikšķiles Vēstu" izdevums, kurā publicēts raksts par Ikšķiles vidusskolas piebūves celtniecību, kā arī eiro monēta, kas rotāta ar Latvijas simbolu – tautu meitu Mildu.


Vēstījumā atrodam skaidrojumu, kāpēc radusies nepieciešamība pēc jauna korpusa celtniecības. "Ikšķiles novads kā mierpilna un progresīva dzīvesvieta jaunajām ģimenēm ar katru gadu aug un attīstās. 2017.gadā iedzīvotāju skaits ir sasniedzis 9817, tādēļ izglītības joma ir viena no prioritātēm. Ikšķiles vidusskola ir kā turpinājums 1864.gadā atvērtajai pagasta skolai Elkšņos, kura savu darbību pārceļ uz 1966. gadā pilsētas centrā atvērto Ikšķiles astoņgadīgo skolu. Atbilstoši padomju laika ideoloģijai, skolā divās maiņās mācās gan latviešu, gan krievu plūsma. No 1989. līdz 1990. gadam notiek skolas pārbūve, un 1990. gadā tā nosaukta par Ikšķiles vidusskolu. Iedzīvotāju skaitam pieaugot, esošā skolas ēka kļūst par šauru, tāpēc 1990.gadā nodota ekspluatācijā liela piebūve ar trīs stāviem. 2002.gadā uzbūvēts sporta komplekss ar zāli un palīgtelpām. 2008.gadā top vēl viena skolas piebūve. 2011.gada rudenī pie skolas uzbūvēts moderns sporta stadions. 2016/ 2017.mācību gadā Ikšķiles vidusskolā mācās 906 skolēni."


Lai visiem skolēniem nodrošinātu mūsdienu prasībām atbilstošu mācību vidi, 2016.gada 22.septembrī Ikšķiles novada pašvaldība noslēdza līgumu ar būvniecības uzņēmumu "Latvijas Energoceltnieks" par projekta "Ikšķiles vidusskolas pārbūve' īstenošanu. Projekts ir kā simboliska dāvana skolas 50 gadu jubilejā. Ikšķiles vidusskolas pārbūves darbu ietvaros tiks uzcelta jauna piebūve ar 3 stāviem sākumskolai. Jaunajā korpusā paredzēts izveidot 16 mācību telpas, mūzikas un dabas zinību kabinetu, skolotāju istabu, apvienotu ar konferenču zāli, tehniskās telpas, trenažieru zāli un pagrabstāvā - plašas garderobes.


Uzrunājot svinīgā notikuma dalībniekus, Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs, I.Trapiņš atcerējās savus skolas laikus, kad viņš mācījās Ikšķiles skolā un vietā, kur pašlaik top jaunais korpuss, notikuši svinīgi pasākumi.


Sakot paldies SIA "Latvijas Energoceltnieks", deputātiem, pašvaldības speciālistiem, Ikšķiles vidusskolas vadībai  par sadarbību projekta īstenošanā, I.Trapiņš  īpaši uzsvēra, ka skolas piebūves  būvniecība šajā vietā iespējama, pateicoties līgumam, kas  2009.gadā noslēgts starp Ikšķiles novada pašvaldību un Ikšķiles Kultūras biedrību.


Ikšķiles Kultūras biedrība 2009.gadā sniedza iespēju pārņemt pašvaldības īpašumā ne tikai biedrībai piederošo ēku, kurā atrodas Ikšķiles Tautas nams, bet arī zemi, uz kuras tagad top skolas jaunais korpuss. I.Trapiņš vēlēja celtniekiem pabeigt darbus noteiktajos termiņos un pauda cerību, ka jau pēc gada notiks jaunās piebūves atklāšanas pasākums.


"SIA "Latvijas Energoceltnieks" ir liels gods piedalīties šajā būvobjektā. 25 gadu pastāvēšanas laikā esam būvējuši ļoti daudz skolu dažādās Latvijas pašvaldībās, bet reti kur mēs esam sastapuši tik pretimnākošu pasūtītāju, skolas vadību un iedzīvotājus. Šī pozitīvā attieksme noteikti veicinās darbu kvalitāti. Gribētos, lai jaunajai ēkai ir ilgs mūžs, un tās  pamatos iemūrēto kapsulu ar vēstījumu neviens nekad neatrod," sacīja būvdarbu vadītājs Edijs Ramiņš.


Būvnieku pārstāvis izteica ierosinājumu, ka ikviens no teju 1000 Ikšķiles vidusskolas skolēniem varētu uzrakstīt savu vēstījumu, ko iemūrēt ēkas pamatos, kas varētu būt piepildīti ar labām domām par jauno skolu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/38443

13. aprīlī, 15:46, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

financial aid • 14. maijā, 20:36
Uz kurām tā var attiekties, Mēs piedāvājam Personiskie, tirdzniecības un biznesa aizdevumi ar ļoti minimālu gada procentu likmes, kā zema kā 3%. 1 gada līdz 35 gadu atmaksas termiņu periods uz kādu daļu no pasaules. Mēs dodam aizdevumus robežās no $ 5,000 līdz $ 5.000.000 USD. Mūsu aizdevums ir labi apdrošināts maksimālu drošību ir mūsu prioritāte. Ieinteresētajām personām jāsazinās ar mani pa e-pastu zemāk www.alexriley206@gmail.com aizņēmēji INFORMĀCIJA VĀRDS: Kredīta summa: ILGUMS: PHONE #: VALSTS:   Iesniegt jūsu pieprasījumu aizdevumu tagad
Zb • 19. aprīlī, 12:13
Un ko, labāk par ZS? Ko darīs, kad Kaspim drogas beigsies?
Ko darīt? • 19. aprīlī, 10:57
Ak, šausmas Vienotības sarakstā visi domes vadošie darbinieki ,ieskaitot izpildirektoru. Tad ko darīt? --- vēlēt par vienotību? Ja ievēlēsim visus domes darbiniekus par deputātiem kas domē strā'dās?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet