Atgriezties pie raksta

Ikšķiles Senioru lasītāju klubiņa jubilejā viesojas rakstniece Dace Judina Foto

Trešdien Ikšķiles Tautas namā norisinājās Ikšķiles novada Centrālās bibliotēkas Senioru lasītāju klubiņa piecu gadu jubilejas pasākums.

Lasītāju klubiņš dibināts 2012.gada 5.martā, un tā dalībnieku skaits piecu gadu laikā izaudzis no 15 līdz 60. Klubiņā apvienojušies interesenti, kas patiesi mīl grāmatu, ciena savu novadu un tā cilvēkus. 


Senioru lasītāju klubiņš var pastāvēt un uzturēt radošu garu, pateicoties Ikšķiles novada Centrālās bibliotēkas darbinieku entuziasmam, Ikšķiles novada pensionāru biedrības "Saulgrieži" līdzdalībai un novada pašvaldības atbalstam.


"Šajos piecos gados mēs visi kopīgi esam daudz ko paveikuši. Bibliotēka Lasītāju klubiņam ir organizējusi 33 dažāda formāta pasākumus, un tos kopumā apmeklējuši 1129 interesenti. Man patiešām ir ļoti liels gandarījums, ka šajos piecos gados bibliotēka ir īstenojusi divus nozīmīgus kultūrvēsturiskus pasākumus "Iepazīsti Ikšķiles novadu!" un "Pa rakstnieku un grāmatu pēdām". Bibliotēkas darbinieku vārdā novēlu Lasītāju klubiņa dalībniekiem saglabāt mīlestību un interesi par grāmatām un būt tikpat aktīviem mūsu pasākumu apmeklētājiem, kā līdz šim," sveicot jubilejā, sacīja Senioru lasītāju klubiņa koordinatore, Ikšķiles novada Centrālās bibliotēkas Lasītavas bibliotekāre Inese Zīrupa.


Senioru lasītāju klubiņa biedri, kopkorī skandinot no sirds teiktu "Paldies!", pateicās I.Zīrupai un Ikšķiles novada Centrālās bibliotēkas vadītājai Valdai Sproģei par sagādāto iespēju tikties ar interesantiem cilvēkiem, izzinošām ekskursijām un sirsnīgu kopā būšanu piecu gadu garumā.


Savukārt Ikšķiles novada Centrālā bibliotēka bija sagādājusi dāvanu Senioru lasītāju klubiņa dalībniekiem.


Ar emocionālu un uz pārdomām rosinošu literāri muzikālu programmu "Simtgades stāsti un dziesmas" par Latvijas vēsturi un dzimtu likteņiem klausītājus uzrunāja rakstniece Dace Judina un dzejnieks un komponists Arturs Nīmanis, kuri pārstāv radošo apvienību "Pūces māja".


Viesi lasīja fragmentus no sērijā "Latvijas simtgades romāni” 2016.gadā iznākušā romāna "Septiņi vakari", kas stāsta par Ozolu dzimtu un mājām, un citiem darbiem. D.Judina aicināja klātesošos pētīt savu dzimtu likteņus, saglabāt  atmiņas un nodot tās tālāk nākamajām paaudzēm.


"Mani ļoti saviļņoja tikšanās ar Daci Judinu, jo esmu viņas grāmatu fane. Patīk autores raitā valoda, interesantās sižeta līnijas. Manuprāt, viņa ir viena no labākajām latviešu detektīvromānu autorēm. Jaunākos izdevumus vēl nebiju redzējusi, un esmu jau pieteikusies rindā uz lasīšanu. Ar īpašu nepacietību gaidu iespēju izlasīt romānu "Septiņi vakari", kam jau būs pavisam cita literārā ievirze," pēc pasākuma atklāja Senioru lasītāju klubiņa dalībniece Tamāra Zommere.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/38445

2017. gada 14. aprīlī, 10:51, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet