Atgriezties pie raksta

Ikšķiles vidusskolas skolēni profesijas meklējumos Foto

Lai palīdzētu skolēniem izvēlēties, par ko kļūt pēc pamatskolas vai vidusskolas absolvēšanas, aprīlis Ikšķiles vidusskolā ir pasludināts par Karjeras izglītības mēnesi.

Skolēniem jau ir bijušas interesantas tikšanās ar dažādu profesiju pārstāvjiem. 6.aprīlī Ikšķiles vidusskolā viesojās operdziedātājs Sergejs Jēgers. 11.aprīlī Ikšķiles Tautas namā 7.-9.klašu skolēni tikās ar dažādu jomu profesionāļiem – fotogrāfu, fitnesa treneri, stilisti, farmaceitu. Savukārt vidusskolēni šajā laikā pašā laikā Ikšķiles vidusskolā iepazina iespējas veidot karjeru Nacionālajos Bruņotajos Spēkos. 


13.aprīlī skolā ieradās Ikšķiles vidusskolas absolvente, Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes 2.kursa studente Baiba Brūmele, kura skolēniem pastāstīja par savu ceļu līdz izvēlētajām studijām. 2007.gadā Baiba pabeidza Ikšķiles vidusskolas 9.klasi, vidējo izglītību ieguva Rīgas komercģimnāzijā un devās studēt uz Glāzgovas universitāti Anglijā.


"Tas nebija ļoti taisns ceļš, kā es nonācu līdz Bioloģijas fakultātei. Mācoties vidusskolā, zināju, ka vēlos pievērsties pētniecībai, bet nevarēju konkrēti izšķirties. Politika tajā laikā bija ļoti aktuāla, un nolēmu, ka pētīšu politiku. Latvija šķita par mazu, kur piepildīt savas ieceres, un es devos uz Angliju un iestājos prestižā universitātē. Apmeklējot universitātes bibliotēku, manu uzmanību piesaistīja studenti, kuri gatavoja prezentācijas par bioloģiju. Pēc studiju pabeigšanas sapratu, ka vēlos darīt ko citu, un tā būs molekulārā bioloģija," atklāj Baiba.


"Daudzi var nonākt līdzīgā situācijā. Nebaidieties atzīties, ka esat izvēlējušies studēt to, kas jūs neinteresē. Ja apzinieties, ka tas, ko darāt, nav domāts jums, tā nav neveiksme. Gluži otrādi, jūs esat sapratuši, ko vēlaties darīt. Dariet to, lai jums nav visu mūžu jāiet uz darbu, ko jūs veicat ar nepatiku. Es esmu gandarīta par izdarīto izvēli."


Pēc Glāzgovas universitātes absolvēšanas Baiba atgriezās Latvijā un iestājās Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātē.


Baiba specializējas molekulārajā bioloģijā un paralēli studijām praktizējas Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra Vēža izpētes grupā, kas nodarbojas ar bioloģisko marķieru meklēšanu vēzim. "Šobrīd, lai diagnosticētu vēzi, jāņem audu paraugs. Nākotnē šo procedūru varētu aizstāt ar asins analīzi, pēc kuras parauga varēs noteikt, vai cilvēkam ir audzējs un kādā stadijā. Tas dos iespēju atklāt audzēju pēc iespējas ātrāk. Lielā mirstība no ļaundabīgiem audzējiem ir tieši tāpēc, ka tos diagnosticē novēloti," saka topošā pētniece. Arī savu nākotni Baiba plāno saistīt ar pētniecības darbu molekulārajā bioloģijā.


Baiba iepazīstināja skolēnus ar Bioloģijas fakultātes katedrām kurās var specializēties dažādās jomās – mikrobioloģijā, biotehnoloģijā, hidrobioloģijā, augu un dzīvnieku fizioloģijā, zooloģijā, botānikā un ekoloģijā.


"Bioloģijas fakultātē ir ļoti daudz iespēju, ko var darīt, jo tā ir zinātne par visu," stāsta Baiba, aicinot skolēnus apmeklēt Jauno biologu skolu, kur var izvēlētos sev tuvāko nozari.


Līdz mēneša beigām Ikšķiles vidusskolā vēl plānotas tikšanās ar aktieri, reklāmas seju, pasākumu vadītāju Māri Pīlāci, Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas pārstāvjiem, karjeras psiholoģi Ingu Biti, kā arī piedalīšanās Lielās talkas Mākslas darbnīcā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/38453

2017. gada 15. aprīlī, 20:27, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet