Atgriezties pie raksta

Ikšķiles Mākslas dienu kulminācija – pasākums "Citādi zaļais" Foto

Šonedēļ Ikšķiles novadā atnākušas Mākslas dienas, kurās netrūkst krāsu, skaņu un radošu atklājumu.

Mākslas dienas sākās ceturtdien Tīnūžu Tautas namā ar tikšanos, izstādi un meistarklasi kopā ar mākslinieci Elitu Patmalnieci.


Nākamajā dienā stafeti pārņēma Ikšķiles Mūzikas un mākslas skola un Ikšķiles vidusskola. Visi zaļās dabas un mākslas cienītāji tikās birzītē pie Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas. Turpat tika organizēta "zaļā prakse". 


"Audzēkņi visu gadu gleznojuši telpās, un tagad ar sajūsmu metas brīvībā un ļauj varu krāsām un fantāzijai. Mūsu skolas audzēkņiem pievienojušies Ikšķiles vidusskolas skolēni, kā arī citi bērni un jaunieši. Mūsu darbnīcas moto ir "Glezno zaļi!", kas nozīmē spilgti, droši un spēcīgi,” atklāj Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas skolotāja, māksliniece Laila Balode.


Pedagogs, keramiķis  Aleksandrs Zobens kopā ar audzēkņiem sagatavoja māla stabulītes, lai radošās darbnīcas apmeklētāji varētu veidot keramikas dekorus.


Ikšķiles vidusskolas mājturības skolotājs Aivars Birkmanis aicināja Mākslas dienu dalībniekus izmēģināt puzles salikšanu. Puzles mājturības stundās gatavojuši 8.un 9.klašu skolēni.


No septiņiem ģeometriskiem figūru pāriem var salikt 3000 variantu, bet, lai no fragmentiem izveidotu, piemēram, māju, kaķēnu vai ko citu, nepieciešama ne tikai roku veiklība, bet arī zināšanas. "Te ir viss kopā - ģeometrija, māksla, zīmēšana, iztēle. Tas, ko mēs uzskatām par kompetencēs balstītu izglītību," norāda A.Birkmanis.


Savukārt Ikšķiles vidusskolas vizuālās mākslas skolotāja sākumskolā Santa Kamša un pulciņa "Mazie rokdarbnieki" vadītāja Zane Hartmane mācīja, kā izgatavot papīra puķes.


Radošās darbnīcas bija organizējusi arī biedrība "Rasas krāsas", kuras piedāvātajās aktivitātēs iesaistījās gan bērni, gan pieaugušie.


"Mēs piedāvājam no papīra atgriezumiem, kas palikuši pāri ražošanas procesā, izgatavot dzīvniekus vai putnus. No tekstilmateriāla atgriezumiem var pīt pīnītes, bet vairs nevienam nevajadzīgās stikla burkas, ievietojot tajā svecīti, var pārvērst par pievilcīgiem gaismas ķermeņiem. Aicinām bērnus savu laiku nokalpojušām lietām piešķirt otro dzīvi un izveidot no tām mākslas darbus," stāsta biedrības "Rasas krāsas" Kultūras un mākslas izglītības centra pedagogs Dionisijs Miončinskis.


Mākslinieka Daiņa Rudens vadībā ikviens interesants varēja izmēģināt savas prasmes grafiti mākslā, lai kopīgi izkrāsotu vārdu "Ikšķile".


Tā kā gan Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas, gan Ikšķiles vidusskolas skolēni un pedagogi ir ļoti muzikāli, Mākslas dienu pasākumā krāsu mākslai pievienojās un to lieliski papildināja skaņu māksla. Koncertā muzicēja Ikšķiles novada pūtēju orķestris "Ikšķile", Ikšķiles vidusskolas 2.-4.klašu un 5.-9.klašu kori, kā arī jaundibinātā Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas folkgrupa, kurā spēlē skolas pedagogi un darbinieki.


Kā atklāja Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas direktore Valda Jermanova, kura arī pati dzied šajā kolektīvā, folkgupai tā bijusi pirmā uzstāšanās plašākas publikas priekšā. Folkgrupai vēl nav arī vārda, un mūziķi izsludina konkursu par piemērotāko nosaukumu. Tā kā kolektīva repertuāra pamatā ir tautas mūzika un Ikšķiles vēsturiskās saknes ir ar lībisku izcelsmi, nosaukumam vajadzētu būt lībiešu valodā, uzskata dziedātāji un mūziķi.


Mākslas dienu pasākumā "Citādi zaļais" uzstājās viesis – dziedātājs Kārlis Būmeisters (Kaža), kuram pievienojās ne tikai biedrības "Zaļā josta" simbols Ezis Jostiņš, bet arī Ikšķiles vidusskolas kora dziedātājas.


Mākslas dienas Ikšķiles novadā noslēgsies 30.aprīlī plkst.17.00 Ikšķiles Tautas namā ar Megņu dzimtai un Ērikam Riņķim veltītas izstādes atklāšanu, kurā piedalīsies arī operdziedātājs Miervaldis Jenčs.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/38553

2017. gada 29. aprīlī, 00:31, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet