Atgriezties pie raksta

Tīnūžu dejotāji piedalās Eiropas tautu kultūras festivālā "Eiropiāde" Foto

Jūlija nogalē Tīnūžu Tautas nama deju kolektīvi "Upe" un "Upīte" devās uz Somijas pilsētu Turku, kas šogad uzņēma Eiropas tautu dziedātājus, dejotājus un muzikantus.

Gatavošanās process sākās jau pagājušā gada nogalē – abi Tīnūžu deju kolektīvi piedalījās sadejošanas koncertā Ziemeļblāzmas kultūras pilī kopā ar vairākiem citiem Latvijas kolektīviem. Bija jāparāda, ka kolektīvi ir stabili un dejotgriboši. Tāpat bija jāpiedalās vasaras sadancī, kur tika dejotas kopīgās dejas.


Latvijā Eiropiādes organizatore ir Indra Filipsone – Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Goda virsvadītāja, horeogrāfe, pedagoģe. Vidējā paaudzēs deju kolektīva "Upe" dejotāji reiz jau šo draudzīgo festivālu bija apmeklējuši Polijā pirms dažiem gadiem, bet "Upītes" bērniem šis bija pirmais ārzemju koncertbrauciens. Kopā ar deju kolektīviem brauca arī Etno kompānijas "Zeidi" muzikanti, kas dejotāju uzstāšanos ar savu muzicēšanu vērta ļoti īpašu.


"Uzstājoties Turku ielās, sajutām lielu atsaucību un ieinteresētību par mūsu dejotājiem, īpaši par mazo bērnu lielisko dejošanu. Savukārt, mēs pirms un pēc savas uzstāšanās novērtējām citu tautu dejotāju spilgtos tērpus un dažādās deju kustības, kā arī iesaistoties aktivitātēs, piemēram, apgūstot deju "Humppa", ar kuru organizatori vēlējās sasniegt rekordu dalībnieku skaita ziņā, vai sagatavojot Eiropiādes festivāla noslēguma koncerta kopdeju "Letkis". Mēs iepazinām citu tautu pārstāvjus un stiprinājām draudzību ar citiem latviešu kolektīviem," iespaidos dalās vidējās paaudzes deju kolektīva dejotāja Anete Apsīte. 


No festivāla dejotāji atgriezās iespaidiem bagāti un gatavi pēc neilgās vasaras pauzes rudenī turpināt darbu, lai nopietni gatavotos visu dejotāju lielākajiem svētkiem – Vispārējiem latviešu dziesmu un deju svētkiem, kas būs jau nākamgad.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/39408

2017. gada 12. augustā, 09:52, Ikšķiles novada jaunumi
www.ikskile.lv

Jaunākie komentāri

meteo • 2017. gada 12. augustā, 17:51
Rīgā jau līst http://www.delfi.lv/laika-zinas/tiesraides/?cam=2

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet