Atgriezties pie raksta

Tīnūžos pārbūvēts tilts pār Mazo Juglu Foto

Šodien Tīnūžos svinīgos apstākļos atklāja nesen pārbūvēto tiltu pār Mazo Juglu. Vairāk nekā gadsimtu seno pāreju allaž pielaboja, taču tagad tā beidzot ir pilnībā atjaunota.

Projekta īstenošanas laikā atjaunoti balsti abos krastos, izveidotas jaunas koka un metāla konstrukcijas, pa kurām šķērsot pāreju, kā arī nogāzes.


"Šis tilts ir ne tikai būve, lai cilvēki varētu šķērsot Mazo Juglu un nokļūt uz saliņas, bet arī objekts, kas kalpos kā tūrisma apskates objekts. Paredzu, ka šeit piestās jaunlaulātie un uz tilta iemūžinās savas dzīves skaisto mirkli. Iespējams, daži arī atstās piemiņas zīmi – piekaramo slēdzeni ar mīlestības apliecinājumu,” portālam "OgreNet.lv" sacīja Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš. Tieši tas ir viens no iemesliem, kāpēc tiltam piedēvēts vārds Valentīns (domāts ar romantisko mīlestību saistītais Svētais Valentīns).


Tiesa gan, tiltam piešķirtajam vārdam ir arī cita izcelsme. Proti, par šīs būves atjaunošanas nepieciešamību savulaik uzstāja un par finansējuma piešķiršanu raizējās Ikšķiles novada domes deputāts Valentīns Špēlis.


Pēc tilta oficiālās atklāšanas klātesošie devās pāri Mazajai Jugla, lai uz saliņas nogaršotu uz ugunskura gatavotu zivju zupu. 


Jāpiebilst, ka tilta vienā no balstiem ir atstāta vēstures liecība – 1901.gadā izveidots uzraksts. Tilts uzbūvēts dažus gadus pirms 19. un 20. gadsimtu mijas.


 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/39626

2017. gada 8. septembrī, 14:43, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Diemžēl • 2017. gada 8. septembrī, 17:09
Nu ar tām piekaramām slēdzenēm jaunlaulātie visu sabojā
? • 2017. gada 8. septembrī, 15:24
Pārbūvēja tiltu un un nelielījās ka tiek veikti lieli darbi kā Ogrē

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet