Atgriezties pie raksta

Dāvina mākslas darbus Ikšķiles vidusskolai Foto

Trešdien Ikšķiles novada pašvaldībā notika nodibinājuma "Sergeja Jēgera labdarības fonds" rīkotās  akcijas "Es mazā ziedā lielu mīlestību nesu" noslēguma pasākums, kura ietvaros tika dāvināti mākslas darbi Ikšķiles vidusskolai.

Māksliniece Vēsma Vītola sadarbībā ar "Sergeja Jēgera labdarības fondu" aicinājusi māksliniekus  ziedot mākslas darbus (gleznas, fotoreprodukcijas) Ikšķiles vidusskolai. 


Māksliniekiem paldies par dāvinājumu sacīja Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš. "Mūsu novada sauklis ir "Labs sākums", un šī akcija, ko organizē Sergeja Jēgera labdarības  fonds, ir labs sākums ļoti labām lietām. Kas gan var būt skaistāks, kā skolēnus pievērst mākslai un iemācīt to novērtēt," uzsvēra I.Trapiņš. 


Pašvaldības vadītājs pasniedza katram māksliniekam Ikšķiles novada domes Pateicību par dalību labdarības akcijā "Es mazā ziedā lielu mīlestību nesu" un nozīmīgo dāvinājumu Ikšķiles vidusskolai, veicinot estētiskas vides veidošanu mācību iestādē. 


Māksliniekus sveica Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieki Juris Saratovs un Česlavs Batņa, Ikšķiles vidusskolas Skolas padomes priekšsēdētāja Sintija Vanaga.


Labdarības akcija "Es mazā ziedā lielu mīlestību nesu" notiek sešpadsmito reizi, tās mērķis ir veidot skaistu vidi Latvijas skolās un slimnīcās. 


"Ne tikai Rīgā, bet arī reģionos mēģinām palīdzēt veidot patīkamāku un krāsaināku vidi, padarot dzīvespriecīgāku ikdienu ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem. Nākamgad dāvināsim mākslas darbus slimnīcai un ieslodzījuma vietai. Skaistums izdaiļo pasauli," atzīst S.Jēgers, kurš labdarības fondu vada jau desmit gadus.   


Šajā gadā 38 mākslas darbi tika uzdāvināti Ikšķiles vidusskolai. 


"Sadarbība ar Sergeju Jēgeru aizsākās, kad uzaicinājām viņu uz Karjeras izglītības pasākumu Ikšķiles vidusskolā. Skolas padome, savācot ziedojumus vecāku labdarības ballē, atbalstīja Sergeja Jēgera fonda rīkoto nometni daudzbērnu un mazturīgu ģimeņu bērniem. Turpinoties sadarbībai, nākamgad šāda nometne notiks Ikšķiles novadā," atklāj S.Vanaga. 


Dāvinājumā iegūtās gleznas un mākslas darbus plānots izvietot Ikšķiles vidusskolas gaiteņos, lai tās var aplūkot visi skolēni, pedagogi, vecāki un ciemiņi. 


"Bērniem ir ļoti svarīga vide, kurā viņi apgūst zināšanas. Varbūt viņi nepamanīs kādu konkrētu gleznu, bet tas veicinās bērnu estētisko attīstību," norāda S.Vanaga. 


"Ceru, ka daļa no šiem mākslas darbiem nonāks arī sākumskolas jaunajā korpusā. Tie tur ļoti labi iederētos," pārliecināta Ikšķiles vidusskolas direktora vietniece izglītības jomā 1.-4.klasēm Solvita Zirne.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/39667

2017. gada 13. septembrī, 19:50, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Ivita Zālīte • 2017. gada 14. septembrī, 17:09
Cik maza pilsētiņa(jā pilsētiņa) bet cik viņā satilpst mākslas un skaistu cilvēku daudz.Lai izdodās viss aizsāktais, un darītprieks nebeidzams.
Ivita Zālīte • 2017. gada 14. septembrī, 17:08
Cik maza pilsētiņa(jā pilsētiņa) bet cik viņā satilpst mākslas un skaistu cilvēku daudz.Lai izdodās viss aizsāktais, un darītprieks nebeidzams.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet