Atgriezties pie raksta

Ikšķiles pašvaldība iepazīstas ar kultūras pārvaldes darbu Foto

13.septembrī Ikšķiles novada pašvaldības vadība un speciālisti apmeklēja Kultūras pārvaldes pakļautībā esošās iestādes, lai pārrunātu aktuālos jautājumus un novērtētu telpu vizuālo stāvokli.

Viesojoties Ikšķiles Tautas namā, tā vadītāja Dace Mistre atklāja, ka šajā kultūras iestādē savu mājvietu raduši 17 amatierkolektīvi, tādēļ telpu noslodze ir ļoti liela. Mēģinājumiem tiek izmantota ne tikai lielā zāle, bet arī nelielā telpa otrajā stāvā. Kā vienu no nākotnes darbiem vadītāja minēja lielās zāles grīdas atjaunošanu.


Pagājušajā gadā rekonstruētais Tīnūžu Tautas nams jau saņēmis daudzu apmeklētāju atzinību. Nama vadītāja Valda Kurša ir lepna, ka projekta īstenošanas rezultātā pašvaldība ieguvusi moderni aprīkotu, ērtu zāli un foajē pasākumu organizēšanai. Tautas namā darbojas 4 amatierkolektīvi.


Apmeklējot Tīnūžus, pašvaldības pārstāvji iepazinās arī ar Kaspara Špēļa vadītā Tīnūžu mantojuma centra "Tīnūžu muiža" darbu. Tajā izvietotā pamatekspozīcija veltīta latviešu strēlnieku kaujām pie Mazās Juglas upes 1917.gadā. Savukārt tautas nama foajē viesi apskatīja izstādi "Uz Rīgu: 1917".


Ikšķiles novadā darbojas divas bibliotēkas - Ikšķiles novada Centrālās bibliotēka un Tīnūžu bibliotēka. Lai arī Ikšķiles novada Centrālā bibliotēka ir ierobežota telpu kapacitātes ziņā, tās vadītāja Valda Sproģe atklāja, ka ar katru gadu pieaug lasītāju skaits - šogad tas jau sasniedzis 1214. Pēdējos gados palielinājies to bibliotēkas apmeklētāju skaits, kuri apmeklē bibliotēku kopā ar visu ģimeni. Iestāde apmeklētājiem piedāvā dažādus pakalpojumus, piemēram, kopēšanu un grāmatu ievākošanu. Ikšķiles novada Centrālās bibliotēkas paspārnē darbojas Senioru lasītāju klubiņš, kurš regulāri rīko dažādus tematiskus pasākumus un izzinošas ekskursijas.


Savukārt pašvaldības pārstāvjiem viesojoties Tīnūžu bibliotēkā, tās vadītāja Zenta Počkaja aicināja apmeklēt ne tikai bibliotēkas lasītavu, bet arī bagāto grāmatu krātuvi. Tīnūžu bibliotēkā reģistrēti 270 lasītāji. Kā jaunumu bibliotēkas vadītāja nodemonstrēja nesen iegādāto čeku printeri, kas ievērojami  uzlabo lasītāju apkalpošanas kvalitāti.


Abu bibliotēku vadītājas atklāja, ka, salīdzinot ar citām pašvaldībām, Ikšķiles novada pašvaldība bibliotēkām piešķir pietiekami daudz līdzekļu, lai tās varētu veidot saturīgu bibliotēkas fondu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/39670

2017. gada 13. septembrī, 21:53, Ikšķiles novada jaunumi
www.ikskile.lv

Jaunākie komentāri

Ralfs • 2017. gada 14. septembrī, 23:27
Ikšķiles kultūras dzīve = lauku "kultūras dzīve". Tā nevajadzētu būt, bet tā, diemžēl, ir. Esam tik tuvu Rīgai, bet reizē tik ļoti tālu no patiesas, īstas kultūras un mākslas... Nav krietni labāka nekā Ogrē, kā raksta osis, jo Ogrē tikai dažreiz parādās "ne-lauku" tendences.
To OK • 2017. gada 14. septembrī, 18:22
Zzzzz, šķiet, dvēsele ar melniem gružiem piegružota, tāpēc grib radīt iespaidu, ka pauž daudzu viedokli ...
Ok • 2017. gada 14. septembrī, 14:43
Ikšķilē tiešām viss notiek! Uz Ikšķiles pasākumiem brauc pat no Ogres ,Rīgas un citām pilsētām,tā kā viss ir kārtībā!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet