Atgriezties pie raksta

Ikšķilē akcentē mazo mērķu lielo nozīmi Foto

Piektdien Ikšķiles novada Veselības un sociālo lietu pārvaldē neformālā gaisotnē notika Labklājības ministrijas organizētais mini seminārs "Maziem mirkļiem ir liela nozīme", kuru vadīja trīs meitu tēvs Armands Simsons un piecu bērnu māte, psiholoģe Kristīne Balode.

Semināra pirmajā daļā A.Simsons īsumā sniedza informāciju par vecāku tiesībām, kādus atvieglojumus un pabalstus vecākiem piedāvā valsts. Viņš aicināja vecākus būt sava novada patriotiem un aktīvi piedalīties konkursā "Ģimenei draudzīga pašvaldība", līdz 31.oktobrim balsojot par savu pašvaldību vietnē www.vietagimenei.lv.


Otrajā daļā vadītāji pārrunāja bērnu un vecāku attiecības, daloties savā personīgajā pieredzē. Viņi uzsvēra, ka svarīgi ne tikai formāli būt kopā ar bērnu, bet apzināties, cik kvalitatīvs ir šis laiks. "Gadās, kad bērns jums nāk klāt un grib apķert, bet reizēm mēs aiz savas steigas viņu it kā atraidām. Patiesībā mēs atņemam to tuvāko piesaisti, pēc kuras viņš nāk, bet saņem noraidījumu," skaidroja psiholoģe.


Arī A.Simsons atklāja, ka viņš kā tētis, kas joprojām cenšas un grib izaugt par labu tēti, "lauž sevi" un mēģina atcerēties, ka nedrīkst atlikt uz citu, sev ērtāku laiku brīdi, kad bērnam veltīt uzmanību. Pretējā gadījumā pēc gadiem vecākiem nav jābrīnās, ka bērnam vairs nav vajadzīga šī vecāku uzmanība. Viņš dalījās arī savās pārdomās, kā nonācis līdz savām enerģijas avota atjaunošanas iespējām jeb tam, kas sniedz prieku dāvāt mīļumu, tuvību, pieskārienus savai ģimenei. Lai spētu dot citiem, vispirms ir egoistiski jādomā par sevi, veltot noteiktu laiku vienīgi sev. Vadītājs atklāja, ka tieši ikdienas kross kļuvis par viņa meditāciju, pēc kuras jūtas nevis noguris, bet gan pacilāts un enerģijas pilns pievērsties arī ģimenei.


Kristīne Balode uzsvēra: "Ja mēs paši esam ieinteresēti iesaistīties, vienmēr būsim lielāki ieguvēji nekā tad, ja mēs stāvēsim malā un vērosim, karosim un izteiksim kaut kādu viedokli par... Mūsdienās, kad viss ļoti strauji attīstās, mēs, vecāki, vienkārši netiekam līdzi tempam, kādā dzīvo mūsu bērni, kā viņi mainās, spēj uztvert informāciju, kā kontaktējas, cik ir atvērti. Mūsu ģimenēs tas izvēršas par izaicinājumu. Ja mēs gribam palikt pie savas vecās patiesības, tad skaidrs, ka pamazām sākam rakt grāvīti mūsu attiecībās. Lai kas dzīvē notiktu, lai kas liktos nepieņemami,  ja es paturu prātā vienu nozīmīgu lietu, ka tas ir man tuvs cilvēks, lai arī dzīvo citā realitātē, tad kas man ir svarīgāk- pārraudzināt viņa realitāti vai palikt pie viņa tuvu?" Svarīgi, lai bērns apzinātos, ka vecāki nenostājas pret viņu, bet pieņem viņa viedokli un ciena to.


Vadītāji pārrunāja arī tādu aktuālu tēmu kā mobilās ierīces, aicinot vecākus pārdomāt, cik daudz paši pavada laiku kopā ar telefonu nevis ar bērnu.


"Maziem mirkļiem ir liela nozīme" - Labklājības ministrijas iniciatīva bērniem un vecākiem visā Latvijā, kas motivē ģimenes pavadīt kopīgo laiku kvalitatīvi. Iniciatīvas ietvaros divu mēnešu garumā tiek veikta pastiprināta vērtību kampaņa, kuras mērķis ir skaidrot un parādīt kvalitatīva laika pavadīšanas iespējas, kā arī pozitīvo ietekmi, kas sekmē veselīgas personības veidošanos un ģimenes kopības stiprināšanu.


Iniciatīva ir balstīta uz jaunākajiem psiholoģijas un vērtību pētījumiem. Apzinoties vecāku aizņemtību un dzīves steidzību, kampaņas centrālais vēstījums runā par reālām izmaiņām, kuras ir spējīga veikt katra ģimene, kvalitatīvi pavadot kopā 15 līdz 20 minūtes dienā.


Ikšķiles novada pašvaldība bija pirmā no deviņām izvēlētajām pašvaldībām, kurā plānots organizēt mini semināru.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/39972

2017. gada 21. oktobrī, 11:16, Ikšķiles novada jaunumi
www.ikskile.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet