Atgriezties pie raksta

Ikšķiles Romas katoļu baznīcai Spāru svētki

Trešdien svinīgi atzīmēti topošās Ikšķiles Romas katoļu baznīcas Spāru svētki.

Tajos piedalījās kardināls Jānis Pujats, Rīgas arhidiecēzes arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs, Ogres un Ikšķiles Romas katoļu draudžu prāvests Konstantīns Bojārs, viceprāvests Ivars Babris, topošās baznīcas būvdarbu ģenerālsponsors, uzņēmējs Juris Savickis, Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš un citi aicinātie viesi.


K.Bojārs norāda, ka baznīcas būvdarbi sākušies pirms pieciem gadiem. Tie nedaudz aizkavējušies, jo radusies nepieciešamība izprojektēt un baznīcas ansamblī iekļaut arī pagrabstāvu, kurā paredzētas telpas dažādām draudzes aktivitātēm. J.Savickis atceras, ka pirms vairākiem gadiem kopīgiem spēkiem izveidots skaists piemineklis sv.Meinardam, bet nu viņš ar prieku atbalstījis arī baznīcas būvniecību. J.Savickis atklāj, ka, iespējams, jau pavasarī baznīcas tornī tiks iekārts zvans, ko īpaša delegācija izvēlējusies un šim mērķim ieguvusi Polijā.


Z.Stankevičs skaidro, ka dievnams Ikšķilē kā Latvijas kristietības šūpulī nepieciešams, jo nokļūšana līdz sv.Meinarda salai, kur atrodas pirmās katedrāles drupas, ikdienā ir apgrūtināta. Par piemērotu vietu jaunajai baznīcai atzīta vieta pie sv.Meinarda pieminekļa. Te iecerēts attīstīt vispirms diecēzes mēroga svētvietu, jeb svētceļojumu vietu, bet nākotnē arī visas Latvijas mēroga svētvietu. "Gribu izteikt pateicību arī Ikšķiles novada pašvaldībai, arī Trapiņa kungam personīgi, ka tā ir atsaucīga, atbalstoša. Ceru arī uz labu sadarbību nākotnē, kad ceram attīstīt infrastruktūru, kas būs ap šo baznīcu," saka Z.Stankevičs.


"Ja tā izveidojas kā svētceļojumu vieta, tad baznīca būs pietiekoši liela gan platības ziņā, gan arī ar atbilstošu novietojumu," uzskata J.Pujats. "Esmu pārliecināts, ka pašvaldība ir ļoti apmierināta un gandarīta, ka šāds sabiedrisks objekts top Ikšķiles pilsētā. Tas nenoliedzami ir vēl viens objekts, kas kalpos gan mūsu publicitātei, gan mūsu novada iedzīvotājiem kā vieta, kur rast garīgās vērtības," teic I.Trapiņš, vēlot Ikšķiles draudzei un tās vadītājam, lai izdodas paveikt iecerēto.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/40119

2017. gada 8. novembrī, 20:52, Ikšķiles novada jaunumi
www.ikskile.lv

Jaunākie komentāri

sanitai • 2017. gada 15. novembrī, 23:43
nu kad tev durai kaut ko nozags, tad tikai nekauc te. Drīz būs, esi jau ieprogrammējusi šo notikumu savā dzīvē. DURA!
Garāmgājējs • 2017. gada 10. novembrī, 14:45
Kāpēc neredz nevienu celtnieku - Spāru svētkos viņi ir galvenie!
?? • 2017. gada 10. novembrī, 13:16
Kāpēc neredz draudzes vecāko?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet