Atgriezties pie raksta

Ikšķilē Valsts svētkus atzīmē ar Karoga skrējienu Foto

18.novembra rītā ap pussimts aktīvāko ikšķiliešu Latvijas dzimšanas dienas svinības sāka ar sportisku pilsētas modināšanu – "Karoga skrējienu".

"Mēs visus svētkus atzīmējam ar skrējienu – gan Jaunā gada atnākšanu, gan arī Latvijas dzimšanas dienu. Ikšķiles novada pašvaldības pārstāvji šajā skrējienā ir dalībnieku statusā, bet esam aicinājuši atvaļināto pulkvedi, vēsturnieku Jāni Hartmani pastāstīt, ko simbolizē valsts karogs, kāpēc mēs to ceļam goda vietā. Šodien visi ir aicināti mūsu valsts simbolu izmantot skrējiena laikā," stāsta Ikšķiles novada pašvaldības sporta pasākumu organizatore Agita Kābele. 


Pirms skrējiena uzsākšanas atvaļinātais J. Hartmanis sniedza īsu ieskatu Latvijas karoga vēsturē saistībā ar Ikšķiles novadu. Hartmaņa kungam līdzi bija Latvijas karogs, kas saglabājies no pagājušā gadsimta 30.gadiem. Klātesošie kopīgi nodziedāja Latvijas valsts himnu. 


2-3 km skrējiens pa pilsētas ielām Latvijas dzimšanas dienā Ikšķilē jau kļuvis par tradīciju. Ideja  par "Karoga skrējienu"  pieder komandai "Izturība". 


"Iedvesmojāmies no Patriotu skrējiena, kas ik gadu notiek par godu Lāčplēša dienai un Ziemassvētku kauju atcerei Tīreļpurvā. Paši piedalījāmies šajā skrējienā, un pirms pāris gadiem sapratām, ka vēlamies to iedzīvināt savā novadā un būt valsts svētkos kopā ar savējiem. Skrienam ar karogiem, modinām ikšķiliešus un vēlam cits citam "Priecīgus svētkus!", atklāj komandas "Izturība" pārstāvis Alvis Krilovskis. 


Kā uzsver organizatori, noteicošais nav pārvietošanās veids – var arī iet kājām vai braukt ar  riteni -, galvenais – būt kopā. 


"Karogu skrējiens" pa Ikšķiles ielām atklāja Valsts svētku pasākumus novadā. Svētki turpināsies Tīnūžu Tautas namā, kur plkst. 18.00 notiks amatiermākslas kolektīvu koncerts "Laimīgs tas, kas laimīgs savās mājās", kura laikā tiks pasniegti pašvaldības apbalvojumi un atklāta pastāvīgā ekspozīcija "Mēs Tīnūžu pagastā", bet plkst. 22.00 gaidāma svētku balle.


Savukārt plkst.19.00 Ikšķiles Tautas namā varēs noskatīties dokumentālu filmu par latviešu nācijas pašapziņas procesa  spilgtāko un traģiskāko parādību – latviešu strēlniekiem - "Astoņas zvaignes". Plkst. 21.00 laukumā pie Ikšķiles Tautas nama Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja Induļa Trapiņa svētku uzruna, kopīga Latvijas valsts himnas dziedāšana un svētku salūts.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/40198

2017. gada 18. novembrī, 13:26, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet