Atgriezties pie raksta

Sumina Ikšķiles Goda novadnieku un Gada cilvēku Foto

Ikšķiles novadā ar plašu pasākumu programmu – koncertiem, izstādēm un svētku uguņošanu – atzīmēta Latvijas Neatkarības proklamēšanas 99. gadadiena, suminot arī Goda novadnieci Leldi Sāmiti un Gada cilvēku Edgaru Masaļski.

Tīnūžu tautas namā svinīgā pasākuma "Laimīgs tas, kas laimīgs savās mājās" ieskaņā Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš sveica novada iedzīvotājus svētkos: "Latvijas valsts šodien svin savu 99. dzimšanas dienu. Kā vēsture stāsta, pulksten četros pēcpusdienā tagadējā Latvijas Nacionālajā teātrī tika pasludināta mūsu mīļā Latvija [..] Šajā svētku reizē vēlos pajautāt, ar ko Ikšķiles novads ir īpašs? Manā skatījumā Ikšķiles novads ir nozīmīgs ar vēsturi un cilvēkiem. Cilvēki ir mūsu vērtība, bez vēstures nebūtu Ikšķiles. [..] Novēlu, lai mums, mūsu Latvijai, saulīte staigā līdzi un gaisma ir gan mūsu dvēselēs, gan mūsu darbos!".


Latvijas dzimšanas dienas svinību ietvaros Ikšķiles novada pašvaldība teica paldies tiem cilvēkiem, kuri daudz laba darījuši savai pilsētai, novadam un Latvijai. Jau sesto gadu pašvaldība pasniedza apbalvojumus "Goda novadnieks" un "Ikšķiles novada Gada cilvēks".


Balvu "Goda novadnieks" saņēma Ikšķiles Kultūras biedrības valdes priekšsēdētāja Lelde Sāmīte. Tituls piešķirts par radošu un nesavtīgu sabiedrisko darbību, vadot Ikšķiles Kultūras biedrību, un nozīmīgu personisko ieguldījumu novada kultūras dzīves veidošanā. 


Par L.Sāmīti iesnieguma vēstulē teikts: "No 2009.gada viņa vada Ikšķiles Kultūras biedrību, ir valdes priekšsēdētāja. Vēsturiskā griezumā – Lelde daudz darba iegulda Ikšķiles tradīciju apzināšanā, pilnveidošanā un saglabāšanā. Savāktas fotogrāfijas, apkopoti stāsti un notikumi. No 2010.gada Lelde organizē Daugavas svētkus, kuriem sāk gatavoties jau nākamajā dienā pēc iepriekšējām svinībām. Ieguldītais sirdsdarbs nav mērāms ne stundās, ne naudas izteiksmē. Lai svētki būtu pēc iespējas krāšņāki, Lelde iegulda arī personiskos līdzekļus. Šogad Daugavas svētki bija visīpašākie, ar profesionālu mākslinieku dalību, ar krāšņu koncertu un gājienu! Amatiermākslas kolektīvu dalībnieku prieks un skatītāju atzinība ir lielākais gandarījums par paveikto."


Lelde Sāmīte ir Ikšķiles novada pašvaldības titula "Goda novadnieks" četrpadsmitā saņēmēja.


Savukārt apbalvojumu "Ikšķiles novada Gada cilvēks 2017" izpelnījās ilggadējais Latvijas hokeja izlases vārtsargs Edgars Masaļskis.


Tituls piešķirts par nozīmīgu ieguldījumu aktīva dzīvesveida popularizēšanā un pozitīva Ikšķiles novada tēla veidošanā. E.Masaļskis ir cilvēks, kurš iedvesmo. Sportists, kā savas pilsētas – Ikšķiles – patriots, daudz darījis, lai popularizētu aktīvu dzīvesveidu savā novadā. Dažādos pasākumos un sporta nometnēs, tiekoties ar Ikšķiles novada bērniem un jauniešiem, Masaļska kungam vienmēr ir bijusi laba komunikācija. Ar savu pozitīvo piemēru viņš kļuvis par  paraugu un elku jaunajai paaudzei,  pierādot, ka ar stipru gribasspēku un motivāciju var sasniegt augstas virsotnes un izcīnīt uzvaras.


E.Masaļskis iegājis Latvijas izlases vēsturē kā vārtsargs, kurš piedalījies 15 pasaules čempionātos. Ikšķiles novada ļaudis lepojas par leģendārā hokejista augstajiem sasniegumiem sportā.


E.Masaļskis ir titula "Ikšķiles novada Gada cilvēks" trīspadsmitais aņēmējs. "Es lepojos ar to, ka esmu un saucu sevi par ikšķilieti!" balvu saņemot, atklāja Masaļska kungs.


Ikšķiles novadā dzīvo un strādā daudzi aktīvi uzņēmēji, kuri sekmē uzņēmējdarbības attīstību. 30.jūlijā pirmo reizi Ikšķilē norisinājās "Daugavas Prospekta Ielas svētk-gadatirgus", kurā piedalījās vietējie uzņēmēji, amatnieki, tirgotāji un ražotāji. Pasākumā bija iespējams apmeklēt gadatirgu, izbaudīt dažādas degustācijas, piedalīties radošajās darbnīcās, piepūšamās atrakcijās, apskatīt trušu māju un ieklausīties "Teikas" muzikantos.


Svētku idejas autors bija SIA "Egliss", kas 2016.gada nogalē Ikšķilē, Daugavas prospektā, atvēra vietējo mājražotāju veikaliņu "Labumu bode". Ikšķiles novada pašvaldība pateicās SIA "Egliss" par aktīvu līdzdalību uzņēmējdarbības vides attīstībā un Ikšķiles novada uzņēmēju atpazīstamības veicināšanā.


Svinīgajā pasākumā muzikālus priekšnesumus sniedza Ikšķiles novada amatiermākslas kolektīvi. Svētku koncertā uzstājās: bērnu deju kolektīvs "Upīte" (vadītājs Didzis Apsītis), vidējās paaudzes deju kolektīvs "Upe" (vadītājs D.Apsītis), VPDK "Godi" (vadītājs Gatis Neimanis), jauniešu deju kolektīvs "Spole" (vadītāja Gundega Spūle), jauniešu koris "Soare" (vadītājs Kristofers Volšs Sinka), meiteņu vokālais ansamblis "Vivo" (vadītāja Dace Babāne), jauktais koris "Ikšķile" (vadītājs Česlavs Batņa), jauktais vokālais ansamblis "Gaudium" (vadītāja Inguna Rijniece), sieviešu vokālais ansamblis "Nona" (vadītājs Juris Kļaviņš), folkloras draugu kopa "Saules meitas" (vadītāja Līga Dziedātāja).

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/40201

2017. gada 19. novembrī, 11:12, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet un Ikšķiles novada pašvaldība

Jaunākie komentāri

etiķetei • 2017. gada 23. novembrī, 16:39
Nezinu, kā tu izskaties no ārpuses, bet iekšā gan iepuvusi un smirdīga.
jančuks • 2017. gada 19. novembrī, 16:57
> etiķetei Viņš tak ir zemnieks (jaunsaimnieks)..........
etiķete • 2017. gada 19. novembrī, 15:20
Trapiņ, mācies no Saratova, kā jāizskatās - nopērc jaunu kreklu, ja poga neiet ciet un pareizi sasien kaklasaiti. Uzvalkam jau arī padaudz gadu, jūtama sviedru smaka un iegumzīti pleci. Vai varbūt stāja vainīga? Slikti izskaties.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet