Atgriezties pie raksta

Ar 1.janvāri likvidēs Tīnūžu pagasta pārvaldi

Šodien Ikšķiles novada pašvaldības domes sēdē deputāti pieņēma lēmumu par Tīnūžu pagasta pārvaldes likvidēšanu un Valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra izveidi Tīnūžos.

Viena no Ikšķiles novada pašvaldības būtiskām prioritātēm ir attīstīt klientu apkalpošanas kvalitāti novadā. Pašvaldībā aktīvi tiek domāts par to, lai maksimāli palielinātu valsts pārvaldes pakalpojumu apjomu, ko Tīnūžu pagasta iedzīvotājiem būtu iespējams saņemt savā pagastā uz vietas. Veidojot turpmāku klientu apkalpošanas attīstības stratēģiju novadā, tika izvērtēta Tīnūžu pagasta pārvaldes darbība, kas tika novērtēta kā maz efektīva.


"Pagasta pārvaldes ir izveidotas, lai pēc iespējas tuvāk iedzīvotājiem viņu dzīvesvietai varētu sniegt pakalpojumus, taču pagasta pārvaldei ir ierobežots pakalpojumu daudzums, ko tā var sniegt. Savukārt izveidojot Valsts un pašvaldības vienoto klientu apkalpošanas centru, iedzīvotājiem tuvāk dzīvesvietai būs iespējams saņemt arī valsts pārvaldes iestāžu sniegtos pakalpojumus. Līdz ar to mēs paplašinām pakalpojumu klāstu, ko iedzīvotāji varēs saņemt savā dzīvesvietā," skaidro Ikšķiles novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Juris Saratovs. 


Līdzšinējā prakse liecina, ka iedzīvotājiem arvien aktuālāk kļūst pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai saņemt ne vien tādus pakalpojumus, kurus saskaņā ar normatīvajiem aktiem ir pienākums nodrošināt pašvaldībai, bet arī valsts pārvaldes iestāžu sniegtos pakalpojumus.  


Ir secināts, ka liela daļa Tīnūžu pagasta iedzīvotāju dodas uz pašvaldības izveidoto Novada nozīmes valsts un pašvaldības vienoto klientu apkalpošanas centru Ikšķilē, Daugavas prospektā 34, lai tur saņemtu šī centra piedāvātos valsts pakalpojumus. 


Valsts un pašvaldības klientu apkalpošanas centrs Tīnūžos būs šī centra filiāle un atradīsies tajā pašā ēkā, kur šobrīd ir Tīnūžu pagasta pārvalde. Plānots, ka jaunizveidoto centru varētu vadīt līdzšinējā Tīnūžu pagasta pārvaldes vadītāja Ilona Balode.


"Valsts un pašvaldības klientu apkalpošanas centrs Tīnūžos būs arī atbilstoši aprīkots, un pagasta iedzīvotāji no šīs reorganizācijas būt tikai ieguvēji," uzsver J.Saratovs.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/40272

2017. gada 29. novembrī, 13:23, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

>? • 2017. gada 30. novembrī, 22:01
Un tu domā, ka visiem mājās ir "VID pieņemšanas centrs" datora izskatā?
? • 2017. gada 30. novembrī, 12:14
Nē, tāda ekstra laikam tikai Aizkrauklē, kur tiešām KACā sēž arī viens VID speciālists.
zika • 2017. gada 30. novembrī, 12:09
Vai tad tur VID nekonsultē par nesakaidriem nodokļu jautājumiem?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet