Atgriezties pie raksta

Ikšķiles novada Invalīdu biedrība apzinās kopības spēku Foto

Sagaidot Starptautisko Invalīdu dienu, Tīnūžu Tautas namā draudzīgā gaisotnē tikās novada invalīdi, viņu ģimenes locekļi un atbalstītāji.

Sveikt Invalīdu biedrības biedrus viņu svētkos bija ieradies Ikšķiles novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Č.Batņa. 


"Dažādu apstākļu dēļ jūs varētu atrasties mājās, bet esat šeit. Tas nozīmē, ka esat atraduši savu daļiņu prieka un vēlaties tajā dalīties ar citiem. Ir svarīgi apzināties, ka apkārt ir daudz cilvēku, kuri, ja būs nepieciešams, jums palīdzēs. Novēlu arī turpmāk būt tikpat aktīviem, dažubrīd arī prasīgiem no pašvaldības, lai īstenotu savas idejas. Mēs jums sniegsim atbalstu un palīdzēsim, jo ir būtiski apzināties, ka pašvaldība, kurā tu dzīvo, tevi atbalsta, mīl un ciena," sacīja Ikšķiles novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Č.Batņa. 


Ikšķiles novada pašvaldības Veselības un sociālo lietu pārvaldes vadītāja  Gunda Gunta Rudene uzsvēra, ka galvenais atbalsts līdzcilvēkiem ir sirds siltums un mīļi vārdi: "Paldies, ka jūs esat spēcīgi un iedrošiniet pārējos, jo jums ir sirds siltums, kas balsta, dod spēku būt kopā un priecāties." 


Ikšķiles novada Invalīdu biedrības priekšsēdētājs Oskars Počkajs atgādināja, ka tieši Starptautiskajā Invalīdu dienā, ko atzīmēsim 3.decembrī, sākas Adventes laiks, kad cilvēki aizdomājas par līdzjūtību, par to, ko sabiedrība var dod desmitajai daļai planētas iedzīvotāju.  


"Lai cik tas nebūtu paradoksāli, pasaulē no visiem iedzīvotājiem desmit procenti ir invalīdi. Eiropas Savienībā vien dzīvo ap 50 miljonu cilvēku ar invaliditāti. Kopš 2004.gada arī Latvijā atzīmē Starptautisko Invalīdu dienu," teica O.Počkajs. 


Ikšķiles novada Invalīdu biedrības vārdā O.Počkajs pateicās visiem, kas saprot un atbalsta invalīdus.


Invalīdu biedrības vadītājs atzina, ka invalīdu dzīve un sadzīve vispirms nebūtu iespējama bez tuvinieku atbalsta, kuriem pienākas vislielākais paldies.


"Paldies arī Tīnūžu Tautas namam par sirsnīgiem pasākumiem, Veselības un sociālo lietu pārvaldei par telpām, Ikšķiles novada pašvaldībai par finansiālo atbalstu. Paldies biedriem, kuri nāk kopā, jo kopā mēs varam daudz vairāk nekā katrs atsevišķi," sacīja O.Počkajs.


Visos Ikšķiles novada Invalīdu biedrības pasākumos, kas notiek Tīnūžos, savu organizatora talantu liek lietā  Tīnūžu Tautas nama vadītāja Valda Kurša, ik reizi viesiem sagādājot kādu patīkamu pārsteigumu. 


Šoreiz tās bija deju stundas, ko pasniedza deju kolektīvu "Upe" un "Upīte" vadītājs Didzis Apsītis. Ballei noskaņoja arī Ikšķiles Tautas nama senioru deju kopas "Vijas" dalībnieces. 


"Kad invalīdi svin Līgo dienu vai citus svētkus, nereti atskan jautājums, kad būs dejas," atklāja V.Kurša. Šoreiz šī vēlēšanās piepildījās. Pateicībā par lielisko sadarbību Invalīdu biedrības čaklās rokdarbnieces dāvināja izsmalcinātas šalles Valdai Kuršai un "pirmajai lēdijai" Zentai Počkajai - Ikšķiles novada Invalīdu biedrības priekšsēdētāja Oskara Počkaja dzīvesbiedrei.


Pasākumā tika sumināti aktīvākie Ikšķiles novada Invalīdu biedrības biedri un jubilāri. Viena no skaistākajām dāvanām Ikšķiles novada Invalīdu biedrības biedriem svētkos bija grupas "Sentiments" – Daces un Arņa Jansonu - muzikālais sveiciens.


Gaidāmo Ziemassvētku noskaņu radīja Latvijas Floristu apvienības Ziemassvētku darbu izstāde "Sasildīt".

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/40294

2017. gada 2. decembrī, 01:27, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

asumiņš • 2017. gada 4. decembrī, 05:26
Tagad jau vairs pat paīdēt nedrīkstēs?
osis • 2017. gada 4. decembrī, 04:33
ja vietnieki apmeklē pasākumus,tad kapēc pašam Trapiņam ierasties?
Novadniece • 2017. gada 3. decembrī, 21:02
Paldies Dacei un Arnim! Dejojām uz nebēdu. Visas slimības aizmirsās. Dace nebeidz pārsteigt ar saviem talantiem. Apbrīnoju viņas sirsnību un vienkāršību! Paldies!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet