Atgriezties pie raksta

Tīnūžos kopīgā koncertā tiekas Ikšķiles novada jaunie dejotāji Foto

Sestdien Tīnūžu Tautas namā notika koncerts "Mēs ciemiņus gaidīdami", kurā dejoja Ikšķiles novada bērnu un jauniešu deju kolektīvi.

"Jebkura koncerta mērķis ir radīt mākslu un sagādāt prieku skatītājiem," atklāj koncerta "Mēs ciemiņus gaidīdami" mākslinieciskā vadītāja Gundega Spūle. "Tā jau ir tradīcija, ka katru gadu šajā laikā deju kolektīvam "Spolītes" ir sezonas ieskaņas koncerts, kurā dejo viss kolektīvs. Šogad esam tā izauguši skaita ziņā, ka sadalījām koncertu divās daļās, aicinot pulkā arī draugus. Pagājušās nedēļas nogalē jau notika viens koncerts, un šis ir otrs, kurā "Spolītes" dejo ar saviem draugiem."


Šajā koncertā piedalījās Ikšķiles Tautas nama bērnu deju kolektīvs "Spolītes" un jauniešu deju kolektīvs "Spole" Gundegas Spūles vadībā, kā arī Didža Apsīša vadītais Tīnūžu Tautas nama bērnu deju kolektīvs "Upīte".


Kolektīvā "Upīte" dejo sešdesmit pieci dažādu vecuma bērni: 1. – 2. klases, 3. – 6. klases un 7. – 9. klases vecuma grupas. Bērnu deju kolektīvā "Spolītes" dejo vairāk nekā 150 bērni vecumā no 4 līdz 14 gadiem, kuri pēc vecuma un spējām ir sadalīti 6 dejotāju grupās – Oranžo, Violeto, Dzelteno, Zilo, Zaļo un Sarkano "Spolīšu" grupās. Savukārt jauniešu deju kolektīvā "Spole" apvienojušies 30 dalībnieki.


Kolektīvu sniegumā skatītāji redzēja 17 dažādas dejas.


Koncerta izskaņā Tīnūžu Tautas nama vadītāja Valda Kurša teica paldies par sirsnīgo svētku sajūtu visiem koncerta dalībniekiem un kolektīvu vadītājiem – deju kolektīva "Upīte" vadītājam Didzim Apsītim un repetitorei Dainai Pelēcei, deju kolektīva "Spole" un "Spolītes" vadītājai Gundegai Spūlei un repetitorei Laumai Gobiņai, kā arī koncertmeistaram Guntaram Kalnciemam. Deju kolektīvu vadītājus sveica arī dejotāji un viņu vecāki.


Šajā sezonā bērnu deju kolektīvu "Spolītes" un jauniešu deju kolektīvu "Spole" gaida koncertiem bagāta sezona.


"Viens no lielākajiem un atbildīgajiem koncertiem nākamā gada sākumā būs deju kolektīvam "Spole". 6.janvārī Slampes Kultūras namā "Spole" piedalīsies koncertā, kurā sadejos Tautas deju ansambļa "Vektors" visi sastāvi kopā ar kolektīviem, ko vada bijušie "Vektora" dejotāji. Arī es esmu to skaitā," stāsta G.Spūle.


Savukārt "Spolītes" nākamgad piedalīsies tradicionālajā bērnu tautas deju festivālā "Latvju bērni danci veda". Paredzēti arī dažādi koncerti pie draugu kolektīviem. Februārī un martā abi deju kolektīvi - "Spole" un "Spolītes" - atkal uzstāsies Tīnūžu Tautas namā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/40296

2017. gada 2. decembrī, 19:45, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet