Atgriezties pie raksta

"Rasas krāsu" izstāde Ziemassvētku gaidīšanas laikā Foto

3.decembrī Ikšķiles ev. lut. Svētā Meinarda baznīcas Izstāžu zālē biedrība "Rasas krāsas" atklāja izstādi "Tavu silto acu gaismā", kurā apskatāmi 120 autoru darbi.

"Kā veltījumu Pirmajai Adventei "Rasas krāsas" izveidojušas izstādi, kuras centrālais tēls ir zvaigznes. Katrs bērns ir aicināts ieraudzīt savu zvaigzni. Gluži, kā pirms diviem tūkstošiem gadu Austrumu gudrie ieraudzīja zvaigzni un tai sekoja. Tas bija gadiem ilgs ceļš, arī "Rasas krāsās" bērni iet garu ceļu, izmēģinot ļoti daudz dažādas radošas nodarbes. Mēs iedodam radošo impulsu, lai viņi meklētu tālāk savu zvaigzni, kurai sekot," izstādes atklāšanā sacīja biedrības "Rasas krāsas" vadītāja Lauma Palmbaha. Un piebilda: "Mēs neražojam māksliniekus, bet palīdzam bērniem mērķtiecīgi ieraudzīt to, kas ir apkārt un radīt savu stilu. Izstādē nav divu vienādu darbu, jo sekmējam to, ka katrs ir personība, kuram ir savs rokraksts." 


Izstādes atklāšanā klāt bija arī Ikšķiles ev. lut. Svētā Meinarda draudzes vecākais Gundars Žīgurs. Sveicot jaunos māksliniekus un viņu vecākus ar izstādes atklāšanu, viņš uzsvēra, ka šai izstādei un bērnu pasaules redzējumam, kas izpaužas viņu darbos, ir daudz dziļāka jēga un nozīme, nekā mēs to spējam iedomāties.


Biedrības "Rasas krāsas" dibināta 2011.gadā, un kopš darbības uzsākšanas to atbalsta Ikšķiles novada pašvaldība. 


"Bez pašvaldības līdzfinansējuma dažādiem Eiropas Savienības fondu projektiem, mums nebūtu stikla apgleznošanas darbnīcas, esam saņēmuši atbalstu arī keramikas, vizuālās mākslas un citu nodarbību organizēšanai. Mazo bundzinieku skola ir aprīkota ar aparatūru un dažādām tehnoloģijām, lai audzēkņi varētu apgūt skaņu režijas un audio ierakstu iemaņas, kas viņiem noderēs turpmākajā dzīvē," par pašvaldības ieguldījumu stāsta L.Palmbaha. 


Izstādes atklāšanā piedalījās arī Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Česlavs Batņa: "Es vēlos sveikt ar klusā laika sākšanos, ar pirmo Adventi. Manuprāt, šis laiks pirms Ziemassvētkiem ir miera izlīguma laiks. Izlīguma laiks nevis ar citiem, bet pašam ar sevi - kā esi šogad dzīvojis, kā to pavadījis, kādas bijušas vērtības. Vēlos pateikt lielu paldies vecākiem. Paskatoties šos darbus, skaidrs, ka jūs investējat nākotnē, savos bērnos, jo jebkura radoša izpausme un darbošanās mūsdienu apstākļos bērnam ir ļoti vajadzīga. Paldies arī jūsu skolotājiem, ka viņi šo investīciju materializē, ko varam redzēt arī šajā izstādē!"


Izstādē "Silto acu gaisma" apskatāmi ne tikai šoruden tapušie darbi, bet arī projekta "Rainis un putni"  darinājumi, kurus varēja redzēt arī Raiņa dzimtajās mājās Tadenavā. Savukārt sadarbībā ar publisko un privāto partnerattiecību biedrību "Zied zeme" tapis 2018.gada kalendāra vizuālais noformējums. Arī šos darbus var aplūkot izstādē.


"Saskaņā ar austrumu kalendāru 2018.gads ir Suņa gads, tāpēc kalendāra noformējumam izvēlējāmies tieši šo tēmu. Pētījām suņu šķirnes un īpatnības, un uzzinājām daudz noderīga un rosinoša darbam. Šajā projektā iesaistījās 130 bērnu. Rezultātā kalendāra veidotājiem piedāvājām vairāk nekā 60 darbu dažādas tehnikās. Kalendārā pēc organizatoru izvēles iekļūs 12 darbu," atklāj L.Palmbaha. 


Izstādes atklāšanas pasākuma noslēgumā L.Palmbaha sveica mākslas programmu pedagogus, kuri strādājuši ar audzēkņiem – izstādes darbu autoriem.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/40309

2017. gada 4. decembrī, 16:59, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet