Atgriezties pie raksta

Ikšķiles jaunais bērnudārzs "Čiekuriņš" svin Spāru svētkus Foto

Klātesot Ikšķiles novada pašvaldības vadībai, speciālistiem un būvniekiem, atzīmēti PII "Čiekuriņš" Spāru svētki.

Vēl pavisam nesen, 27.maijā, Ikšķiles jaunā bērnudārza pamatos iemūrēja kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm, bet 7.decembrī jau nākamais nozīmīgais notikums – Spāru svētki.  


Pēc vairāk nekā simt gadu senas tradīcijas šajā dienā būvnieki pakar vainagu mājas augstākajā punktā, kas simbolizē, ka meistari ir gatavi atskaitīties par paveikto, ir pārliecināti par ēkas drošību un dod saimniekam ziņu klāt svētku galdus. 


"Mēs šo tradīciju respektējam, un mums ir patiess gandarījums par mūsu sadarbības partneriem – būvniekiem un projektētājiem. Ja nebūtu viņu apzinīgās attieksmes pret veicamo uzdevumu, mēs šos Spāru svētkus diez vai svinētu. Vēlos pateikties arī pašvaldības speciālistiem, kuri iesaistīti šajā projektā, un darbojas kā viens veselums. Īpašu uzslavu pelnījis būvinženieris Jānis Pupčenoks, kurš ar savu organizatora talantu veicina projekta veiksmīgu norisi," savā uzrunā sacīja Ikšķiles novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš. 


"Šobrīd iekļaujamies celtniecības termiņos, kas dod pārliecību, ka būvi pabeigim paredzētajā laikā," klātesošos informēja SIA "Skonto Būve" valdes loceklis Juris Pētersons.


Pašvaldības vadītājs atklāja, ka līdz ar jaunās pirmsskolas izglītības iestādes nodošanu ekspluatācijā, kas plānota nākamajā vasarā, tiks atrisināta rindu problēma uz vietu pašvaldības bērnudārzā. Šis projekts ir sastāvdaļa no lielāka projekta, kurā ietilpst arī Tīnūžu pamatskolas reorganizācija. Pārveidojot Tīnūžu pamatskolu par sākumskolu, tajā tiks izvietotas divas līdz trīs pirmsskolas izglītības grupas.


Kopumā PII "Čiekuriņš" varēs apmeklēt 184 bērni. Jaunajā pirmsskolas izglītības iestādē būs izvietotas astoņas grupas – katrā stāvā četras. Plānots uzņemt bērnus no 2 gadu vecuma, tajā skaitā arī mazuļus ar īpašām vajadzībām. Bērniem būs iespēja apmeklēt peldēšanas nodarbības, Sāls istabu, sportot un izmantot āra laukumus fiziskām aktivitātēm.


Jauno bērnudārzu vadīs Laimīte Seņkāne-Soste, kura šajā amatā tika apstiprināta 27.septembrī.


"Mūsu mērķis, sadarbojoties kopā ar būvniekiem, ir izveidot pirmsskolas izglītības iestādi, uz kuru mūsu mazie novadnieki varēs nākt ar lepnumu, gandarījumu un prieku. Man arī pašai prieks vērot, kā top bērniem un videi draudzīga izglītības iestāde, kur viņi varēs pētīt un izzināt pasauli. Nākamgad Ikšķiles novadā būs dubulti svētki – jauna izglītības iestāde un Latvijas simtgade," teica L.Seņkāne-Soste. 


Jaunais bērnudārzs atrodas ainaviskā vietā Lībieškalna parka teritorijā. Projektā tiks izbūvēta un aprīkota 3523 m2 liela pirmsskolas izglītības ēka un labiekārtota teritorija 2,1 hektāra platībā, kurā atradīsies bērnu rotaļu un sporta laukumi, piebraucamais ceļš un autostāvvietas.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/40332

2017. gada 7. decembrī, 16:56, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Panks • 2017. gada 12. decembrī, 21:53
Ogrenieti! Jūs esat TIZLS vai likuma VERGS?! Vairāk uz jautājuma formu! Kāda mārrutka pēc Jūsu gadījumā ir japiesienas pie idiotiska likuma burta? Tu būvdabi NENOTIEK un pat ja notiktu, tā ir katra pasa atbildība, vandīties pa paksiem bīstamiem vai nē! Tā pat kā nebūtu tiesību nevienam regulēt manas drošības jostas sprādzēšanu. Protams, vieglakais veids kā valstij uzturēt lētu policiju ir izdot likumu par dažādu, personisku problēmu sodīšanu ieskaitot radaru uzstādīšanu NEMELNAJOS punktos, bet visur pēc kārtas! Tāda pati piesiešanās ir IDIOTISKA par pieturzīmju un pareizas latviešu valodas nelietošanu i-netā! Vai tad nevar saprast rakstīto? Ja kāds redzētu cik nepareizas ir citas valodas, tad mēs esam enģeļi! Bet latvieši jau ir lepna tauta: Pat bedri klintī sauc par GROTU - Gūtmaņa Alu! kļūstam druuuusku vienkāršāki un nevajag latvietim ēst otru latvieti! Vismaz PII rinda Ikšķilē, kā pirmajā pilsētā, būs atrisināta! Kā šodien atceros "Daugaviņas" atklāšanu tālajā 1973. gadā! Žēl, ka bildi komentāram nevar pievienot :(
Sesks • 2017. gada 10. decembrī, 10:29
Diez ko no visa tā PR redzamā saprot jaunā bērnudārza vadītāja, taču smaids viņai jauks!
hallo • 2017. gada 8. decembrī, 23:36
un kad Ikšķiles māja aiztaisīs bedri uz Lībiešu ielas pie tā paša bērnudārza gājēju pārejas, kas radusies šo remontdarbu laikā? Jau vairāk kā mēnesi tā arī nav atradies laiks.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet