Atgriezties pie raksta

Pirmās notiņas svētki jaunajiem stīdziniekiem Foto

23.novembra vakarā Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas zālē, ziemas un baltā sniega gaidās, tapa pasaka par notīm, kuras meklēja viena otru, vakara gaitā satikās, sadraudzējās, un uzbūra skaistu mūzikas vakaru.

"Reiz aiz trejdeviņām jūrām, aiz trejdeviņiem kalniem, lejām, aizām, okeāniem un tuksnešiem dzīvoja notiņa Do. Paši saprotiet, viņai vienai bija visai vientuļi, dažreiz skumji, dažreiz tīri jautri un traki – nu ko nu Do vien varēja izdomāt ar to arī nodarbojās. Taču kādu rītu, kad pēkšņi uzkrita pirmais sniegs, nu gluži kā šorīt, Do nolēma: radīšu kaut ko vēl nebijušu, īpašu, mīlestības, saules un jūras pielietu – mūziku. Tā nu Do paņēma savu instrumentu un radīja....."


Savas pirmās muzicēšanas prasmes rādīja pirmo klašu vijoles un čella klases audzēkņi: Dainis Siliņš, Marta Elizabete Bērziņa, Laura Dzenīte, Emīlija Grūbe, Luīze Žuravļova, Kristiāna Petra Pudāne.


Pirmās klases audzēkņus sveikt bija ieradušies vecāko klašu vijolnieki un čellisti, kuriem, kā koncertmeistari, pievienojās pianisti Roberts Festers un Una Grāvele, un uzbūra skaistu, romantisku, mazliet ar ziemassvētku noskaņām apvītu muzikālās pasakas noslēgumu.


Paldies jaunajiem un jau pieredzi guvušajiem vijoles, čella, klavierspēles audzēkņiem par uzcītību un drosmi,  skolotājai Irēnai Šponbergai par aizsākto tradīciju 2013.gadā, kura turpinās un pastāv jau piekto gadu, kā arī skolotājām Anetei Krastiņai, Elgai Volodko, Rimmai Pudānei un Mairai Līdumai!

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/40335

2017. gada 7. decembrī, 19:45, Ikšķiles novada jaunumi
Valda Jermanova, Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas direktore

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet