Atgriezties pie raksta

Ikšķiles novada skolēni mācās šķirot atkritumus Foto

Ceturtdien Ikšķiles vidusskolā 6. un 7.klašu skolēni bija aicināti uz pasākumu "Dzīvosim tīrā, sakoptā vidē".

Pasākums notika cikla "Esi vesels, dzīvo gari!" ietvaros! Tā ievadā Ikšķiles vidusskolas direktora vietniece audzināšanas un ārpusklases darbā Ingūna Bērziņa skolēniem skaidroja, ka būt veselam un dzīvot gari, nenozīmē tikai cilvēka veselību un mūža ilgumu, bet arī veselīgu un sakoptu vidi, no kuras savukārt atkarīga mūsu dzīves kvalitāte.


Uz pasākumu bija uzaicināti vides pakalpojumu uzņēmuma SIA "Clean R" pārstāvji, kuri stāstīja skolēniem par atbildīgu dzīvesveidu, sadzīves atkritumu šķirošanu un pareizu rīcību ar dažādu veidu atkritumiem.


Lektores Alise Cimbaļuka un Gerda Everte aktualizēja arī plastmasas maisiņu problēmu, kurus arvien vairāk izmantojam, lai iesaiņotu veikalā nopirktos produktus. Lielākā daļā skolēnu apstiprināja, ka viņi vai viņu ģimenes locekļi tā rīkojas.


Lektores atgādināja, ka, lai plastmasa vidē sadalītos, nepieciešams ļoti ilgs laiks, kas var sasniegt pat tūkstoš gadu. Skolēni arī uzzināja, ka Latvijā ik gadu tiek izmestas aptuveni trīs tonnas plastmasas maisiņu 55 futbola laukumu platībā. 


Viesi stāstīja skolēniem, kā pareizi šķirot un kuros konteineros ievietot atkritumus. Viens no svarīgākajiem nosacījumiem - šķirotajiem atkritumiem jābūt tīriem.


Lai nostiprinātu zināšanas par atkritumu šķirošanu, skolēni atbildēja arī uz jautājumiem. Par pareizajām atbildēm skolēni saņēma balvas. ko viņiem pasniedza uzņēmuma "Clean R" talismans – Skudra, kas simbolizē čaklumu, kārtību un zaļu vidi. 


Uzņēmuma "Clean R" pārstāvji ar izglītojošu lekciju ceturtdien viesojās arī Tīnūžu pamatskolā. Plānots, ka  "Clean R" viesosies dažādās novada izglītības iestādēs, lai atšķirīgu vecumu pirmsskolas un skolas bērnus un jauniešus iesaistītu videi draudzīgā domāšanā.


Ikšķiles novada pašvaldība pagājušā gada 1.decembrī ar SIA "Clean R" noslēgusi līgumu par atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu nodrošināšanu novadā. 


Šobrīd ir pieejami 16 publiski pieejami atkritumu šķirošanas punkti, un tuvākajā laikā tiks izveidots atkritumu šķirošanas laukums, kas iedzīvotājiem nodrošinās iespēju sev ērtā laikā sašķirotā veidā nogādāt laukumā plastmasas un stikla atkritumus, koksni un izlietoto koka iepakojumu, izlietoto papīru un kartonu, metāla iepakojumu, kā arī sadzīvē radušos bīstamos un videi kaitīgo preču atkritumus.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/40340

2017. gada 8. decembrī, 10:31, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

pieņem • 2017. gada 10. decembrī, 20:41
nesen viena firma atvēra ražotni un pārkausē plastmasu sākot ar polietilēna maisiem beidzot pet pudelēm un veido dažādus saimnieciskos priekšmetus maisus un pudeles, tur caur galiem var tikt gan strādāt gan nodot plastmasu, sludiķī rakstīts, ka atrodas starp staciju un parku.
kāpēc Latvijā nepieņem plastmasas pudeles • 2017. gada 8. decembrī, 12:09
kas ar mums notiek? https://www.youtube.com/watch?v=ZnSiW1R7FtY

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet