Atgriezties pie raksta

Ikšķiles pianistu panākumi Čaikovska konkursā Foto

2.decembrī Kokneses Mūzikas skolā norisinājās XIII Starptautiskais P. Čaikovska klaviermūzikas izpildītāju solistu un klavierduetu konkurss.

Šis pasākums jau gadiem pulcina kuplu dalībnieku skaitu no dažādām mūzikas skolām. Šoreiz bija pārstāvētas 20 mūzikas skolas no Latvijas, tajā skaitā viesi no Lietuvas – J.Karosas Klaipēdas Mūzikas skola.


Dalībnieki piedalījās 3 vecuma grupās. A grupā (2., 3. kl.) startēja 17 konkursanti, B (4., 5.kl.) un C (6., 7. kl.) grupās pa 10 dalībniekiem. Konkursu vērtēja profesionāla žūrija – V. Purlyte (pedagogs, eksperte, J. Karosas Klaipēdas MS, Lietuva ), E. Bambāne (pedagogs, St. Broka Daugavpils Mūzikas vidusskola ), K. Bumbišs (pianists, starptautisku konkursu laureāts, pedagogs).


Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas pianisti šajā konkursā piedalījās pirmo reizi un abas konkursantes godam nesa pasaulē Ikšķiles vārdu – Līva Patjanko (2. klase, ped. Maira Līduma) izcīnīja II vietu, bet Malvīne Milliņa (3. klase, ped. Maira Līduma ) – III vietu A grupā, kur konkurence bija vissīvākā. Meitenēm par lielu prieku, apbalvošanas ceremonijā viņas saņēma ne tikai godam izcīnītos diplomus, bet arī medaļas, kuras vienmēr atgādinās šo lielisko dienu, un motivēs tālākam darbam un sasniegumiem.


Meitenes atbalstīt un sagatavot konkursam līdzi devās arī vecāki. Kopā izbaudot visus dienas notikumus, atpūtas brīdī apmeklējot arī Likteņdārzu, radušies arī secinājumi. Malvīnes mamma: "Jau iepriekšējā mācību gadā, piedaloties vairākos nozīmīga līmeņa konkursos, kur tika iegūta vērtīga pieredze un saņemtas arī godalgas, Malvīne kopā ar savu pedagogu M. Līdumu jaunajam mācību gadam izvēlējās ambiciozu un sarežģītu konkursa programmu savai vecuma kategorijai. Tieši P.Čaikovska konkursā pienāca brīdis to atrādīt. Var secināt, ka arī šādi mērķi var būt sasniedzami, ja vien darbs noris, neatkāpjoties no plāna. Lai gan izvēlētais ceļš nebija vienkāršs, mūsu komandā noteikti esam gandarīti par paveikto un par sasniegto rezultātu."


Līvas tētis un atbalstītājs Kārlis Patjanko atzīst: "Ko var izdarīt pusgada laikā, ja katru dienu velta tam uzmanību?" - to lieliski parādīja bērni starptautiskajā "XIII P.Čaikovska klaviermūzikas izpildītāju solistu un duetu konkursā", kurš norisinājās Kokneses Mūzikas skolā. Tas ir pārsteidzoši, ko no klavierēm spēj izvilināt bērns, kurš mūziku apgūst tikai otro gadu… Zināt no galvas, muzicēt, atrast pareizo krāsu, intonāciju, izskatu un sajūtu skaņai… un salikt tās kopā, uzbūvējot bildi, atdzīvinot to un palaižot gaisā, lai klausītājiem prieks. Jāsaka, ka tiem vecākiem, kuriem bērni iet mūzikas skolā - pasaulē ir daudz vairāk jēdzienu, un ir pavisam citādāks skats uz it kā vienkāršām lietām." Bet tas viss ir tikai vecāka skats "no malas"."


Paldies par apbrīnojamo atbalstu Līvas un Malvīnes vecākiem, skolotājai Mairai Līdumai par ieguldīto darbu un azartu ikdienas pedagoga darbā, paldies meitenēm Līvai un Malvīnei par muzicēšanas prieku ikdienā un konkursos!

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/40341

2017. gada 8. decembrī, 12:03, Ikšķiles novada jaunumi
Valda Jermanova, Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas direktore

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet