Atgriezties pie raksta

Jauno pianistu pieredze starptautiskajos un Latvijas konkursos Foto

Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas skolotājas jaunās pianistes Rūta Lejiņa un Lība Luīze Eltermane gada nogalē ir piedalījušās konkursos, kur guvušas ļoti nozīmīgu un motivējošu konkursu pieredzi.

Rūta Lejiņa (2.klase) un Lība Luīze Eltermane (5.klase) ir Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas skolotājas Rimmas Pudānes audzēknes.


Oktobra nogalē Rūta Lejiņa  mērojās ar savu tehnisko varēšanu un muzikālajām prasmēm VI Rīgas starptautiskajā jauno pianistu konkursā, kur piedalījās 18 klavieru dueti un 77 dalībnieki no 14 pasaules valstīm astoņās vecuma grupās. Latviju pārstāvēja J.Mediņa, E.Dārziņa un Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolu audzēkņi. 


Konkursantu sniegumu vērtēja starptautiska žūrija: A.Arnicāne (Latvija/Zviedrija), O.Paliy (Ukraina), G.Januševičus (Lietuva), S.Wilk (Polija), S.Osokins (Latvija). Mūsu jaunās pianistes sniegums tika novērtēts ar žūrijas piešķirto diplomu, iepazīti jauni draugi un kopējs prieks par labi padarītu darbu.


Savukārt 22.novembrī Saldus Mūzikas skolā norisinājās 16. jauno pianistu etīžu konkurss. arī šajā konkursā Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolu pārstāvēja Rūta Lejiņa un Lība Luīze Eltermane. Kopumā konkursā piedalījās 72 audzēkņi no visas Latvijas. Konkurss notika 3 vecuma grupās. Audzēkņi parādīja savas tehniskās prasmes un muzikalitāti. Viens no konkursa obligātajiem skaņdarbiem bija K. Černi etīde, brīvas izvēles etīde un lirisks skaņdarbs.


Konkurss norisinājās augstā tehniskajā un mākslinieciskajā līmeni. Šī bija lieliska iespēja pilnveidot savu uzstāšanas kultūru un sajust sacensības garu, kā arī izvirzīt sev augstākus mērķus.


Paldies Rūtas un Lības Luīzes ģimenēm par atbalstu, paldies audzēknēm par lielo uzcītību un darba ieguldījumu, paldies skolotājai Rimmai Pudānei par spēju motivēt bērnus attīstīt savus talantus un tiekties uz jauniem sasniegumiem! 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/40352

2017. gada 10. decembrī, 13:23, Ikšķiles novada jaunumi
Valda Jermanova, Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas direktore

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet