Atgriezties pie raksta

Tīnūžu pamatskolu plāno reorganizēt par sākumskolu

Trešdien Ikšķiles novada pašvaldības domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē deputāti konceptuāli atbalstīja Tīnūžu pamatskolas reorganizāciju.

"Tīnūžu pamatskolā pēdējo gadu laikā samazinājies izglītojamo skaits. Lielākais skolēnu skaita samazinājums ir tieši 7.-9.klašu grupā. 2017./2018. mācību gadā 7.-9.klasē mācās 23 izglītojamie, no tiem - 7.klasē - 12, 9.klasē – 11, bet 8.klasē nav neviena skolēna. Samazinoties izglītojamo skaitam, būtiski samazinās arī valsts mērķdotācijas apmērs pedagogu algām un administrācijas atalgojums," reorganizācijas nepieciešamību skaidro Izglītības, sporta un jaunatnes lietu pārvaldes vadītāja Agnese Jankuna.


Šobrīd Tīnūžu pamatskolā 7.-9.klašu posmā strādā 11 pedagogi, kuri māca 17 priekšmetus. Ņemot vērā Tīnūžu pamatskolas izglītojamo skaita samazinājumu 7.-9.klašu posmā, pedagogu kvalifikācijas prasības, valsts budžeta mērķdotācijas samazinājumu un pašvaldības līdzfinansējuma pieaugumu, nepieciešamos finansiālos ieguldījumus atbilstošu fizikas, ķīmijas, dabas zinātņu un informātikas kabinetu aprīkošanai, kā arī izvērtējot Ikšķiles vidusskolas kapacitāti 7.- 9.klašu posmā, kā atbilstošākais variants izvirzīts priekšlikums reorganizēt Tīnūžu pamatskolu, mainot izglītības pakāpi un turpmāk skolā īstenojot 1.posma (1.-6.klase) pamatizglītības programmas. Sākot ar 7.klasi, izglītojamie mācības varēs turpināt Ikšķiles vidusskolā, specializējoties kādā no izglītības virzieniem, kas līdz šim nebija iespējams Tīnūžu pamatskolā.


Reorganizācija notiek kontekstā ar Ikšķiles novada izglītības iestāžu turpmāko attīstību. Atbrīvojoties vairākām telpām, Tīnūžu pamatskolā tiktu izvietotas divas līdz trīs pirmsskolas izglītības grupas. 


"Raugoties uz izglītības pieejamības nodrošinājumu kopumā visā novadā, tādējādi tiktu risināta arī rindu problēma uz vietu pašvaldības bērnudārzā," norāda A.Jankuna. "Ja Tīnūžu pamatskolā tiks īstenota pirmsskolas izglītība, tad ir priekšlikums PII "Urdaviņa" filiāli "Muižiņa",kas atrodas 400 metru attālumā no skolas ēkas, pievienot Tīnūžu pamatskolai."


Reorganizāciju plānots pabeigt līdz 2018.gada 1.augustam, un tās rezultātā izglītības iestāde izbeigs savu darbību kā vispārizglītojošā pamatskola un turpinās darbu jau kā vispārizglītojošā sākumskola, kur  tiks īstenotas 1.posma (1.-6.klase) pamatizglītības programmas un pirmsskolas izglītības programmas.


Galīgais lēmums vēl jāpieņem 20.decembra domes sēdē.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/40379

2017. gada 13. decembrī, 16:33, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Ješka>ome • 2017. gada 21. decembrī, 22:57
Vai Saeimā mudaku nav jau par daudz?
ome • 2017. gada 16. decembrī, 23:58
Cik noprotu ,tad šis lēmums ir tikai viens pakāpiens ceļā uz Saeimu .Ar jūsu'' ambīcijām'' pat Ikšķiles v-skola drīz vien būs jāpārveido par pamatskolu ...jo jūs man kādreiz teicāt ,ka ar četrinieku matemātikā v-sk nav ko darīt .Ar cieņu ..un kaut jūs tiktu Saeimā , vismaz nejauktu gaisu te .
lita • 2017. gada 16. decembrī, 23:52
Varbūt likvidējam visas izglītības pamatus,Batņas kungs? j

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet